Selamün Aleyküm.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Aramıza hoş geldin kardeşim.
Aramızda kalbide gönlüde kocaman insanlar var.
Bilgi dar ağaçlarından yararlanman dileği ile iyi forumlar.dilerim

meinblauesleben

Kullanıcı
Sevgili kardeşim aramıza hoş geldin ALLAH hayırlı eylesin.
Hayat öyle birşey ki hiç ummadığın zaman seni göklere çıkarır ve yine hiç ummadığın anda yerin tipine sokar dikkat. Eline, diline ve beline sahip ol. Büyüklerini büyük bil küçüklerini küçük. Aslında sen çok şeyin farkındasın.
Biz burada hayat tecrübelerimizi yazmaya kalksak yazmakla bitmez iyisi sen takıldığın zaman yaz yardımcı oluruz. ALLAH bahtını açık etsin. Kal Muhabbetle.
Ustam aslında şuan takildiğim birşey yok ama sormak istediğim var. Usta ben araba hastasıyım birazck yani define merakim da bunun payı var, senelerce çaliştiktan sonra bi araba alinabilir tabi ama bu defineyle almak istiyorum (kolaya kaçmak yada sabırsızlık) lakin daha önce anlatilanlardan başka tecrübe olmadiği için imkansız geliyo bu iş bana ne dersin?
Insanlık hali ustam hep daha fazlasını istiyoruz. Tabi şükretmeyi de ölümü de unutuyo değilim.

MAVRAN

Super Moderatör
Kardeşim insanın istekleri yaşam boyu devam eder hiç bitmez şöyleki Zengin daha çok olsun ister fakir biraz olsun ister bakarsın biraz olur bu sefer biraz daha çok olsun ister ve bu isteme devam eder gider nereye kadar bilinmez bazen mezarda biter bazen hidayet eder Yaradan öyle biter. Bir aç gördüm köşe başında kuru ekmeği yerden sevinçten gözleri ışık saçıyordu baktım, tokluğumdan utandım. Bizim çocuklara köfte yapıyorum yemiyorlar.
Gelelim senin arabaya emeğinle al, babandan para al al, define bul yine al ancak abartma olmayanı düşün onunda hakkı var önce onu ver kalan senin istediğin gibi harca.
Birde ben varım benide unutma. :D:D:D

meinblauesleben

Kullanıcı
Allah var hocam yediğimiz lokmalarda yetimin hakki var kul hakki yemeyiz inşallah. Şu imkansız gibi geliyo bakalim nasib de varmı, bir de sen kendi işini gören kurt hakkinda bişey dermisin

gıral

Vip Üye
Kardeşim çalış boşişlerle uğraşma dahagençsin hedefini belirle ama iyibelirle neyaparsan yap doğru yoldan ayrılma hayat insanın önüne herşeyikoyar senhakyolunu tut define işinegelince buiş masraflı zahmetli sabıristeyen bir İŞ kimisi hobider kimisi boşiş der senne olarak görürsen beklentini onagöre seç sana tavsiyem hakkında bilgin olmayan hiçbirişin peşine düşme definemi aracaksın öncebil neyi nerde nasıl aracaksın oku ve öyle ardına düş ve sabırla bıkmadan usanmadan onun peşine git ve inan başaracaksın nasibinde olduğu kadarını mevlam verecektir kalsağlıcakla