''sitenin Akıllıları'' | Sayfa 9 | Define işaretleri ve anlamları

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Rüştü kardeşim bu iki ihtiyarin işi yok böyle ha bire yazıyorlar işte sen bunlara bakma sakın. Tavuklara sahip çık. :D:D:D
Maviran abi
Canları sağ sıhhatleri yerinde olsunda
Yazıp dursunlar
Fakat tek tek gelmiyorlar:confused:
Üçer beşer geliyorlar;)
Buldular benim gibi bir safı:p
Zaman geçiriyorlar işte:cool:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ünlü kabadayı RÜŞTÜ,HACİVARTI tanımadan önce
images-52078.jpg

yolları kesiştiğinde,
images-1-af58c.jpg

geldiği son durum. eşe dosta.. duyanlar duymayanlara haber versin:D:p

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
  1. Türk dediğin taksiye binince yolu değil, taksimetreyi takip eder :)
  2. Bugün diş doktoruma gittim. Kanal tedavisi için 6 ay sonrasına gün verdi. Sanırsın İstanbul’ a 3.köprüyü yapacak :)
  3. Benden ne köy olur, ne de kasaba demeyin. Torpilin varsa il bile olursun :)
  4. Sabahları 1 dk uykunun hesabını yaparken, saat 7 :30 da durakta saçı başı yapılmış tam makyajlı kadınlar benim gözümde kahramandır.
  5. Eğer tekrar çocuk olabilseydim, “Seni kızıma alacağım” diyen teyzelere senet imzalatırdım :)
  6. Dünyanın en büyük yalanı : – Onlarında size selamı var :)
  7. Aşk bu yılda kapıyı çalmazsa kapıyı sökeceğim :)
  8. 3 günlük dünya dedikleri Cuma, Cumartesi, Pazar olsa gerek :)
  9. Bir kadının en tatlı yaş aralığı 0-2 yaş aralığıdır. Sonrasında zaten konuşmayı öğreniyorlar.
  10. Kadınların zeki erkek aramalarını hiç anlamıyorum. Nasıl olsa adamı yakında delirteceksin.
  11. “Ne yapıyorsun” sorusuna “İyiyim” cevabını veren başka bir millet var mı acaba.

12. Adama sormuşlar: “Karınızla ortak bir özelliğiniz var mı?” – Evet, aynı gün evlendik.

13. Hap yazma yutamam, şurup midemi bulandırır, iğneden korkarım diyen ergene doktordan ibretlik cevap geldi: Muska mı yazayım?
  14. Bir kadının önüne dünyayı sersen “Şu tarafa doğru sersen daha iyi olmaz mıydı” der.
  15. Gizli numara diye bir şey yoktur. Kıvranan eski sevgili vardır.
  16. Akşama kadar Facebook ta mı takılıyorsun diyenlere uyuz oluyorum. Görende kendisi bilim adına büyük bir buluşa imza atmak üzere olduğunu zanneder.
  17. Erkek “Bir şeyim yok” diyorsa; %100 yoktur.. Kadın diyorsa: %60 Tepesi atıktır, %20 canına okuyacaktır, %19,9 gıcıktır , %0,1 bir şeyi yoktur.
  18. Eskiden müşteri hizmetlerinden sadece mesaj gelirdi, şimdi de aramaya başladılar. Yakında içip içip kapımıza dayanırlarsa hiç şaşırmam.
  19. – Merhaba sigara bırakma hattı mı?
    +Evet buyurun.
    -Vereceğim adrese 2 paket sigara bırakabilir misiniz?
  20. -Facebook bağımlılık yapıyormuş, bu konuda ne düşünüyorsunuz?
    + Yok be abi biz her gün giriyoruz bir şey olduğu yok.
  21. Bir adam karısına arabasının kapısını acıyorsa emin olabilirsiniz: Ya arabası yenidir, ya da karısı.
  22. Erkek değil misiniz, hepiniz aynısınız diyen kıza soruyorum. Kıvanç TATLITUĞ ile ben aynı mıyım şimdi.
  23. Nescafe kupası ile çay içerken, kendimi büyük ihanet etmiş gibi hissediyorum.
  24. MEB’ e çağrımızdır. Takdir Belgesi alana 5ay tatil, Teşekkür Belgesi alana 4 ay tatil yaptırın. Bakın bakalım eğitimde başarı nasılda artıyor :)
  25. Bu hayattan illaki ders çıkarılacaksa Matematik ve Felsefe çıkarılsın yeter :)
  26. Öğrencilikten nefret edip, aynı zamanda üniversite hayali kuran gençleriz biz :)
  27. Tıp okuyacak bir insana neden Coğrafya dersi verilir, hiç anlamış değilim. -Hastayı kaybettik ama dağlar denize paralel.
  28. Öğrencilerin % 75 i tatili seviyorlarmış. Galiba geri kalan %25 lik kısım soruyu tam anlamadı :)
  29. İlkokulda sürekli öğretmen masasında sınav olan öğrencinin şuan ne iş yaptığını çok merak ediyorum. Astronot, Bilim adamı falan oldu mu acaba :)
  30. Sınavdan çıktığımda 85, arkadaşlarla konuştuğumda 75, kontrol ettiğimde 55, hoca söylediğinde 25, arabada 5 evde 15 :)
  31. Öğretmen: Evladım sınav kağıdına baktım, yazın okunmuyor.
  32. Öğrenci : Ee sizde kışın okuyun hocam :)
  33. Elalemin çocukları 1. oluyor diyen anneme, – “Bak analar neler doğuruyor, sende iş yok” dedim, ardından terlik geldi :)
  34. – Müdür : Hepimiz aileyiz , bir bütünüz. – Öğrenci : Bak kesin para isteyecek yine:)

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Derdi Olan Neylesin?

"Celâdet ve adaletin timsâli Yavuz Sultan Selim (rahmetullahi aleyh), Mısır Seferi'nden sonra fethettiği beldede adâlet ve otoriteyi tesis için, bir süre kalmak ister. Bunun için hazırlıklar yapılır ve padişahın otağ-ı hümâyunu kurulur. Sultanın çadırını temizlemekle vazifeli kadınlardan biri, akşamları çadıra dönen Yavuz'u o gün ilk defa yakından görür ve o andan sonra onun sevgisiyle yanmaya başlar. Zamanla bu sevgi, bir sevdâ olur Mısırlı kadının yüreğinde. O, düştüğü derdin çaresizliğini bilir; fakat bununla birlikte çâre aramaktan geri durmaz.

Bir cuma günü Koca Yavuz çadırdan çıktıktan sonra bir tanıdığına yazdırdığı kâğıdı, sultanın yastığının yanına iliştiriverir. Kâğıtta; 'Derdi olan neylesin?' yazmaktadır. Sultan, gece istirahatına çekildiğinde yastığının yanında bulduğu kâğıtta yazılı bu ümitsiz cümleye, bir karşılık yazıp yastığının altına bırakır. Kadıncağız sabah, 'Acaba sultan cevap yazdı mı?' heyecanıyla -belki de biraz ümitle- yastığın altına bakar ve kâğıdının arkasına bir şeyler yazılmış olduğunu görür. Sırdaşına okuttuğu bu notta, 'Derdi olan söylesin!' yazmaktadır. Kadıncağız en azından derdini anlatabileceği düşüncesiyle biraz da olsa sevinir, ümitlenir bu cümleyle. Fakat padişahın celâdeti onu korkutmaktadır. 'Şîrlerin pençe-i kahrında lerzân olduğu' Koca Yavuz'a böyle bir şey söylemek kolay mıdır?!.. Bu defa kadın, 'Korkuyorsa neylesin?' yazılı bir kâğıt bırakır sultanın yastığının altına ve ertesi günü sabırsızlıkla bekler. Ertesi sabah yine yastığın altına heyecanla bakar; sultanın kaleminden çıkan, 'Hiç korkmasın, söylesin!' yazısını görünce kadının ümidi biraz daha artmıştır. Hiç olmazsa kendini yakıp kavuran derdini söyleyecek, kabul görmese de, derdinden bir nebze olsun kurtulacaktır. Kadıncağız bütün cesaretini toplayıp akşam sultanın gelme vaktinde çadırın girişinde bekler. Birazdan Koca Yavuz, bütün haşmetiyle görünür; hâlinden, duruşundan kadının kendisine bir şeyler söylemek istediğini fark eder: 'Söyle!' der kadına. Edeple el-pençe duran kadın titremeye başlar ve dizlerinin bağı çözülür. Padişah gür sesiyle ikinci defa 'Söyle!' deyince, kadın, heyecanından sadece; 'Efendim!' der ve gerisini getiremez; Koca Sultan'ın celâdetinden duyduğu heyecanla yere yığılır ve ruhunu oracıkta Rabb' ine teslim eder. Herkesi bir telâş ve heyecan sarsa da, gözler Koca Yavuz'dadır. Meseleyi günlerdir hisseden Yavuz'un bu tablo karşısında yüreği yanar, gözleri dolar ve şöyle der: 'Hakîkî âşık odur ki, sevdiği uğruna kalbi dursun!"

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bizim sitenin akıllılarından daha akıllıların var olduğunu keşfedin...

Mozart dinlemiyorum ama Türkiye ye gelirse konserine mutlaka giderim. EMRAH
Salak olabilirim ama aptal asla! ASENA
Eminem dünyaca ünlü bir grup biliyorsunuz değil mi arkadaşlar? BEYAZ
Gazeteci Sorusu: Somalinin başkenti neresidir? Bu konuda yorum yapmak istemiyorum NEFİSE KARATAY
Madonna gibiyim Dünyaca ünlü bir tenor olmak istiyorum. ÖZCAN DENİZ
Atatürk ne demiş? Yurtta sulh barışta sulh.NİHAT DOĞAN
Seyretmedim, görmedim ama gördügüm kadarıyla söylüyorum gol değildi. FATİH TERİM, Adanaspor-Galatasaray maçı sonrasındaki toplantıda
Bu tür şeyler gerçek hayatta da, normal hayatta da yanına yaklaşmam artı sevmem TUĞBA ÖZAY
Her sene bir sene daha geçiyor TARKAN
Ses, bedende en geç yaşlanan organdır.NÜKHET DURU
Gazeteci Sorusu: Türkan Hanım, gözlerinizi bağışlamayı düşünür müsünüz?
TÜRKAN ŞORAY yanıtı: Bugün mü?
cinnet geçirip karısını öldüren adama: Efendim, başınız sağ olsun!REHA MUHTAR
Savaşı istemiyorum. Beni çok etkiledi. Makyaj masrafım var, elbise masrafım var. PETEK DÖNÇÖZ
Erken seçim olmasaydı 2042;e kadar iktidarda kalacaktık! BÜLENT ECEVİT
Bazı futbolcuların hepsi sigara içiyor. FENERBAHÇELİ OĞUZ ÇETİN
Fransızlar amma kültürlü! Ufacık çocukları bile Fransızca konuşuyor.İZZET YILDIZHAN

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
en beğendikllerimizi paylaşalım arkadaşlar :KK70::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Tabu oyunu :) okumadan geçme.
Kelime: KADINBUDU
- Oğlum sen nesin?
- Erkek!
- Tersi?
- Kadın!
...- Onun yeneni?
- Çıtır

Kelime: DIZ
- Pantolonu nereye giyeriz?
- Bacağa?
- Hah! Bacaklarımızın ortasında ne vardır?
- Ohaaa!

Kelime: ZEBANI
- Allahın meleklerinden biri.
- Cebrail.
- İlk üç harfi cizgili bir hayvanı çağrıştırıyor.
- Zebrail?
- Seni zebrail çarpsın inşallah!

Kelime: DUVAK
- Kadınla erkek birleşmeden önce, erkeğin kaldırdığı şey
- Ohaaa!

Kelime: TELEPATI
- Hani ben sana bir seyi anlatmaya calisiyorum ama sozle degil
beyin,
dalgalariyla falan...
- Ihıhıh ney diiii.. teletabi..!
- Tamam, tele'si kalsın. Kedilerin eline ne denir?
- Buldum! Telepence
- Offf beee bi kere de bil...

Kelime: TIMSAH
- Abi bööle hani... kertenkele nedir?
- Hayvan
- Ne cins hayvan?
- Sürüngen
- Ok! Abi bu kertenkelenin birkac beden büyüğü..
- Ejderha
- Yuhhh!

Son kelime eğer bilinirse oyun kazanılacaktır. Süre 10 saniye.

Kelime: LAMBADA
Ekip1: Aha mıçtınız..!
Ekip2: Sen öyle san. Söyle bakalım Alaaddinin cini nerede yaşar?
Lambada
Ekip1: Hastırr...

Kelime: Van Gogh (kulak tabu kelime)
- Abi bu kişi bir organını kesen bir sanatçı
- Bülent Ersoy

Kelime: Uğur Dündar
- TV de program yapıyo hani yıllardır..
- Reha Muhtar? Ali Kırca? - Yok, yok. Sarışın mavi gözlü
- Atatürk?
Gülmekten iptal edildi...

Kelime: KRAMP
- Hani futbolculara girer
- Krampon

Kelime: SERÜVEN
- Abi Macellan nasıl biriydi?
- Ne biliyim, iyi biriydi heralde..
- Abi onu demiyorum neye düşkündü?
- Karıya, kıza, bi de içkiye olabilir
- Pes..!

Kelime: MISIR
- Keops nerede?
- Etiler!
- Allah cezanı versin Emre....

Kelime: OKUL
- Biz nereye gideriz hergün?
- Bara... Diskoya.. Sinemaya.. Cafeye.. Bowlinge.. Ayyy! Olmuyo
bööle
başka şekilde anlat..
- Ailemiz bizi nereye gidiyo biliyor?
- Haaa.. okulaaa..

Kelime: Anneler Günü
- Cennet kimin ayaklari altında?
- Anne
- Tamam, ha ni onların özel bir günleri var, ne o?
- Adet..?

Kelime: KÖPEKBALIĞI
- Denizde ne olur?
- Dalgaa!
- Hayir ya öyle diil. Hani karadada var hav hav der?
- Ha! Köpek.
- Onun denizde olanı?
- Deniz köpeği!

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Malatyalının iti vefat etmiş, ilan vermek için reklam ajansını aramış.
-"Rex öldü Allah rahmet eylesin" ilanı vermek istiyorum demiş. Karşı taraf;
-amca bu çok kısa oldu 3 kelime daha ekleyebilirsin merak etme aynı ücrete der.Malatyalı ücretten emin olduktan sonra ekleme yaptırır.
-"SATILIK DEDEKTÖR VAR".

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Oturmuş TV de kanallar arası zaplarken, yanıma oturan karım sordu:

-"Ne varmış bakiim TV'de?"

'Toz.' dedim,

Ve kavga başladı...

Karım, yaklaşmakta olan yıldönümümüz için çaktırmadan ayak yapıyordu ..

"Üç saniyede hızla 0 dan, 100 ye çıkabilen bir nesne istiyorum" dedi,

Bir baskül aldım ona!.

İşte kavga böyle başladı...

Karıma dedim ki, "Doğum gününde nereye gitmemizi istersin?"
Yüzünde keyiften eridiğini görmek beni ihya etti!.
"Uzun zamandır gitmediğimiz bir yer olsun !" dedi.
O zaman önerdim, "Mutfağa ne dersin?"

ışte kavga böyle başladı....