Son Adıma Yardım | Define işaretleri ve anlamları

Son Adıma Yardım

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
d7YYPr.jpg
LO99nb.jpg
ZOGGOz.jpg
mJvv22.jpg
6y33NN.jpg
Değerli Ustalarım ve Arkadaşlarım;Selamun Aleykum;Arkadaşlarım son adıma kadar gelmiş ve yardıma ihtiyaç duymuşlar,Fikrim var elbette fakat sizin düşünceleriniz bu konuda benimkinden daha önemli,varsa Allah Rızası için fikrini beyan edebilecek öğrenmek isterim saygı ve hürmetlerimle

MAVRAN

Super Moderatör
Aleykümselam ustam. Adamın baktığı yerde ne var, bir görsek veya sen gördün mü.

Kader25

Admin
Aleykum Selam Kardasim,

Mezarlar var burada simdilik gozuken 2 adet. Sayet dolgu ise is zor. Dolgu yoksa muhtemelen su tuzagi vardir. Bununla alakali emareler var mi?
İlerisinde de ufak bir ayin yeri olabilir.

Biraz daha detay verirsen baska soyleyeceklerumiz olabilir. Soylediklerimizin bir kismunida geri cekebiliriz.

Kolay Gelsun İnşallah.

Kervan07

Admin
ustam çok özür dileyerek söylüyorum yanlış anlamayın ama duvara bakarak bi yorum yapamayız.öncelikle nasıl bir yerde çalışma yapılmış(mağara,yığma vs? 2-işaretler nelerdi? 3-toprak,kil,kaya,horasan veya katmanlar nelerdi? mavran ustamında dediği gibi orda büyük bir insan silüeti var. eğer resmin açısı yanıltmıyorsa insan kafası şifreyi verir. bu kafalardan çok gördüm, ben baktığı yer veya arkasıdır. görünüşe göre ana kayanın altına doğru inilmeye çalışılmış. eğer emare çıkmıyorsa aşağıya inmenin bi anlamı yok .emare varsa devam edilmeli.duvarlara iyi bakın üçgen oyma veya kabartma olabilir. kolay gelsin

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Aleykümselam ustam. Adamın baktığı yerde ne var, bir görsek veya sen gördün mü.
Ay90rB.jpg
vJOQvA.jpg
Adamın baktığı yerde,karşı duvarda 53'ün kapalı odasına giriş için bu kapamalar bulunmakta,Mavran ve Kervan ustalarım,Benim merakım bu oda değil,Resimde anlatılan odanın yani mahzenin girişi,Ki bu mahzenin sol altında tünele kapak varmış

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Aleykum Selam Kardasim,

Mezarlar var burada simdilik gozuken 2 adet. Sayet dolgu ise is zor. Dolgu yoksa muhtemelen su tuzagi vardir. Bununla alakali emareler var mi?
İlerisinde de ufak bir ayin yeri olabilir.

Biraz daha detay verirsen baska soyleyeceklerumiz olabilir. Soylediklerimizin bir kismunida geri cekebiliriz.

Kolay Gelsun İnşallah.
Su tuzağı olma ihtimali var fakat işaretini göremedim,Detay konusuna giripte konuyu uzatmak istemedim,İstediğim tek şey giriş neresi nokta lazım.Dolgu ile uğraşmaktan adamlar pes etmek üzereydiler,Israrımla bu noktaya kadar gelinebildi