Sunu Çanağı Ve Kurt Figürü | Define işaretleri ve anlamları

Sunu Çanağı Ve Kurt Figürü

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
22Zg9E.jpg
1Ydy6Y.jpg
kjvkR7.jpg

Değerli Arkadaşlar ve Ustalarım;Son resimi Roma dönemine ait bir koltuğun üzerine oturup karşıya baktığımda 3'gen yapmış bir roma mezarlığı ve derenin omega yaptığı yerde ise kırmızı kare içerisine aldığım yer yani 1.ve 2.resimde olan kaya,Kayada zeminaltı mezarı ve mahzen olması gereken işaretler mevcut,Değerli testi yapamadığım için acaba değerlimidir! diye sizlere danışmak istedim şimdiden teşekkürler.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
koltuğun odasına bakmadınmı erdem kardeşim.

sağdaki ve sol üstteki,mahzeni veriyor vermesine de,solda küçük sanki kalbe benzeyen bir oyma görünmekte. yakın baktığına göre doğruysa,bayan veya çocuk mezar odası ihtimalini doğurur. ziynet olması lazım.bilmediğimiz bir ali cengiz yoksa. sağlıcakla erdem kardeşim.

wolf_52

Kullanıcı
gandaf ustama katılıyorum... sarıyla işretlediğim yerdeki ufak kasaymış izlenimi veriyor dikatli baklınca kapağı çok eskiden kırlmışş kapak izleri hala mevcut.... kırmızı x lediğim yer sankii sıvalı gibi duryorr ama 2 kasa yanyana hiç raslanmadık bir durum... ikizceli ustamın dediği gibi odasına bakın uzakda değil..... buda benim yorumum saygılar

aliömer

Kullanıcı
Erdem ustam.ustalarımın yorumlarına saygı duyduğumu belirterek Bana göre taşta herhangi bir kapak olabilecek emare yok. Fakat taşın arka kısmında Mahsen olma olasılığı olabilir. Özellikle sürülmüş yere yoğunlaşmanızı öneririm.

karanar

Kullanıcı
son resimdeki kare içine aldınız yer, 1 ve 2. resimler ise o oymanın yönü de yamaç ise bundan güzel bir yön olacağını sanmıyorum.zaten kare içi dere ye çok yakın. oraya mezar yapacaklarını sanmıyorum. o kaya yamaçtaki alanı işaret ediyordur.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

resim büyüterek bakıldığında, içte bilhassa alttaki çizimin içinde iki tane göz gibi murç vurulduğu görünüyor. kasa olması için bilhassa alt kısmının daha derin ve çok güzel malzemeye uygun bir düzende yapılmış olması gerekirdi.