Sunu Çanağı Ve Kurt Figürü | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Sunu Çanağı Ve Kurt Figürü

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
koltuğun odasına bakmadınmı erdem kardeşim.

sağdaki ve sol üstteki,mahzeni veriyor vermesine de,solda küçük sanki kalbe benzeyen bir oyma görünmekte. yakın baktığına göre doğruysa,bayan veya çocuk mezar odası ihtimalini doğurur. ziynet olması lazım.bilmediğimiz bir ali cengiz yoksa. sağlıcakla erdem kardeşim.
Bakmazmıyım ustam baktım tamda arkasında kalıyor odası, girişide koltuğun solundan, değerliside var.Burada zeminaltı odalar arkasındaki tarlaya kadar sağlı sollu arkalı önlü odalar ilerliyor,Ali cengiz oyunu ihtimalini bende düşündüğüm için paylaşmak istedim, Teşekkürler.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
ustalarımız ne der bilemem ama bana hediyesi
konulmuş bir kasa gibi geldi ustam oymanın kenarlarında
sıva izleri vede açarken zedelenmiş yerler var gibi geldi.
Yok ustam kasa değil,Zaman ayırdığınız için Teşekkürler

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
gandaf ustama katılıyorum... sarıyla işretlediğim yerdeki ufak kasaymış izlenimi veriyor dikatli baklınca kapağı çok eskiden kırlmışş kapak izleri hala mevcut.... kırmızı x lediğim yer sankii sıvalı gibi duryorr ama 2 kasa yanyana hiç raslanmadık bir durum... ikizceli ustamın dediği gibi odasına bakın uzakda değil..... buda benim yorumum saygılar
Buradaki oymayı uzaktan ilk gördüğümde tüh dedim kırmışlar kasayı,Yanına gelip baktığımda üzerindeki odaları gördüm,Teşekkürler

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
son resimdeki kare içine aldınız yer, 1 ve 2. resimler ise o oymanın yönü de yamaç ise bundan güzel bir yön olacağını sanmıyorum.zaten kare içi dere ye çok yakın. oraya mezar yapacaklarını sanmıyorum. o kaya yamaçtaki alanı işaret ediyordur.
Son resim yani kare içine aldığım yerdeki kaya 1.ve2.resim doğru,oymanın yönüde düşündüğün gibi mezarlığa yani kuzey batıya bakıyor,Yamaçtaki mezarlığa niçin işaret etsinki!Kendisi altta derede ve tek,mezarlık yamaçta üstte göz önünde,Mezarlığı işaret etmiyor demiyorum, doğru mezarlığa bakıyor.Rahmetli dedem eşkiyaların güzergahını gösterirken oymanın baktığı yönü söylemişti bu tarafı kullandılar dönerken,giderken de kuzey doğuya doğru gitmişler,Çıbıkların kullanılması farz oldu burda,Teşekkürler

wolf_52

Kullanıcı
hz. ali nin dediği gibi fikir çatışmalrından hakkikat çıkar......konu sahibi kardeşim mevlam yar ve yardımcın olsun......

fatih7979

Kullanıcı
son resımdekı buyuk kayalar mezar yapmaya uygun yerlerdır gıttıgınızde fotolayın

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
son resımdekı buyuk kayalar mezar yapmaya uygun yerlerdır gıttıgınızde fotolayın
Oralar mezarlık diye belrtmiştim Fatih kardeş,Ayrıca değerli olan orada 1 mezar var,Uğraşmaya değmez,Ayrıca Maşallah gözünüzden birşey de kaçmıyor,Tebrik ederim sizi