Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi | Sayfa 33 | Define işaretleri ve anlamları

Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
@A21MEDLi Ustam bu mapsourca prokramı temiz olarak indirme linki varmı elinde yanlız bu prokram daha önce indirdim çok yama geldi bereberinde ortalık karıştı

A21MEDLi

Admin
bunun içini aç bak, %90 muhtemel gps modül ve FTDI 232 vardır, gps modülü yalnız koordinat toplar diye bir kaide yok, o bir sensördür, ne komut verirsen o işlevi yapar uyduların sunduğu hizmet dahilinde,,,

alınmak falan yok zaten benlik bir durum yok ortada,
dediğim gibi içini aç araştır bak tıkanığı kendin çözersin

şayet çözersen senden tek bir tüyo ıstırhamım olur oda aldığı data cinsi,
benim aklımda çok daha başka bir fikir vardı aslını istersen, yine nodemcu gps + TFT LCD ile kafamda bişeyler dönüp duruyordu
ama datayla ilgili malumatın olmadığı da belli, ulaşırsan data içeriğine benide unutma yeter,
ustam aldığı data şekli bu.

gg.jpg

leono

Kullanıcı
ara hat ve ara uzunluk hariç elimde bu izleği yapacak kod var zaten, hatta kendim sildim o verilere ihtiyacım yok diye,
çıtanın devamında da koordinatlar var sanırım,
ben zannettimki çok daha değişik bir değer algılıyor, bunda bişey yok, işlev izlek sonrası anlaşılan,

o sensörün kabı pres baskıdır, ona özel fısfıs lar var, sıkıyosun az bekleyip masaya bi vuruyosun tak açılıyor,
eğer dediğim gibi gps ve ft232 converter varsa gerisi kolay, ki bu sefer %99 var diyorum,
1, gps yi harici test edeceksin, vcc 3.3 gnd tx rx vardır, bunun için yine bir microdenetleyiciye ihtiyacın olacak arduino gibi,
çünkü onda hem uygun voltajların hem tx rx var, bağlantıları unoya yapıp kodları yükledikten sonra gps sinyal aldığınca
com+ dan verileri okumaya başlarsın, 10 dk içinde,
veri alırsan ftdı232 converter arızalı demektir, onu değiştirirsin

arduinoyu hafife alma, ona kod yazacak birini bulursan o sana istediğin hassasiyeti sağlayacaktır,
şöyleki, doğruluk %xxx den aşağı rakamdan alınan verileri kale alma algoritması yapılabilir,
yalnız senin o sensör usb olduğu için gps ile converter arasına entegre edilebilir, böylece usb yoluna daha kararlı veriler akar

A21MEDLi

Admin
@A21MEDLi ustam yazılımcı olan arkadaşımla bizzat görüştüm şöyle söyledi : o şekilde bir kodlama ile cihazda olmayan desteklenmeyen donanım özelliklerini cihaz gösteremez dedi. Cihazın donanımı zaten destekliyor ve yazılım ile bunu ortaya çıkarmak isteniyorsa bu şekilde de cihaza fazla yük bineceği için verimli çalışmaz dedi. 100 beygirlik bir arabaya yazılım atılarak 130 beygire çıkarmak gibi düşünün. Cihazı yakar çalışmaz duruma getirebilir dedi. Ayrıca bu dediğim olaylar cihazın bir arayüzü varsa yapılabilir ve aylarca çalışma gerektirebilir dedi. Bilgi olsun.
eyvallah sağolasın,arkadaşın haklı olabilir,bu konuda fikrim olmadığı için birşey diyemiyorum..
fakat o bozulan optikle kurcalandı.ama ne gibi şeyler için kurcalandı onu bilmiyorum.

A21MEDLi

Admin
ara hat ve ara uzunluk hariç elimde bu izleği yapacak kod var zaten, hatta kendim sildim o verilere ihtiyacım yok diye,
çıtanın devamında da koordinatlar var sanırım,
ben zannettimki çok daha değişik bir değer algılıyor, bunda bişey yok, işlev izlek sonrası anlaşılan,

o sensörün kabı pres baskıdır, ona özel fısfıs lar var, sıkıyosun az bekleyip masaya bi vuruyosun tak açılıyor,
eğer dediğim gibi gps ve ft232 converter varsa gerisi kolay, ki bu sefer %99 var diyorum,
1, gps yi harici test edeceksin, vcc 3.3 gnd tx rx vardır, bunun için yine bir microdenetleyiciye ihtiyacın olacak arduino gibi,
çünkü onda hem uygun voltajların hem tx rx var, bağlantıları unoya yapıp kodları yükledikten sonra gps sinyal aldığınca
com+ dan verileri okumaya başlarsın, 10 dk içinde,
veri alırsan ftdı232 converter arızalı demektir, onu değiştirirsin

arduinoyu hafife alma, ona kod yazacak birini bulursan o sana istediğin hassasiyeti sağlayacaktır,
şöyleki, doğruluk %xxx den aşağı rakamdan alınan verileri kale alma algoritması yapılabilir,
yalnız senin o sensör usb olduğu için gps ile converter arasına entegre edilebilir, böylece usb yoluna daha kararlı veriler akar

evet kordinat en sonda yazılıyor,arazide ben bu izlek kısmıyla ilgilenmiyorum,bile fakat bilgisayarı açınca saniye içinde bulunduğum konum bu sayfaya yazılıyor ilerledikçe kordinatları sıralayarak yazıyor...

bilgisayarda bu optiğin sadece takılacağı com belli sadece o kısma takıyorum...
bunlar bizim karnımızı doyurmayan teferuatlardır...

asıl mevzumuz,proğramın ara yüzünde bi yer var,optikten gelen veriler,değerli veya değersiz olarak oraya akıyor. tabii o verinin değerlimi değersizmi olduğuna ben karar verip,öyle buluyordum...
şu izlek penceresindede Değerlinin kordinatını + derecesini + Mesafesini belirtiyor

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
ustam bu izlek dosyasından başka arayüz dosyasına tıkyayıp oradan takip ediyorsun zannedersem.
öbür tarafta izlekler devam ediyor yazmaya
ustam aramana gerek yok biz leono ustamla işi çözersek sanada biz yüklenmiş olarak çalışır durumda .
sana arduniyi kargoya verip göndeririz ,merak etme

leono

Kullanıcı
ustam bu izlek dosyasından başka arayüz dosyasına tıkyayıp oradan takip ediyorsun zannedersem.
öbür tarafta izlekler devam ediyor yazmaya
ustam aramana gerek yok biz leono ustamla işi çözersek sanada biz yüklenmiş olarak çalışır durumda .
sana arduniyi kargoya verip göndeririz ,merak etme
ikincil can alıcı kısmı programda yeralıyor, nodemcu ve gps ile o verileri tüm orjinalliği ile alsak dahi programsız para etmez,
yalnız şu var, ister ardu ister nodemcu ile o verileri bizim gibi save yapıp programına sonradan gösterme suretilylede işlevini yapar kanımca, kodların kırpılmamış hali acoptex sitesinde duruyor reis aga,
ama ara hat ara uzunluk yok verilerin içinde, yalnız doğruluk var % lik olarak