Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi | Sayfa 35 | Define işaretleri ve anlamları

Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

A21MEDLi

Admin
Eyvallah usta olabilir,Sensörün driverini yüklerken bu pencereyi görüyordum,bilmediğim Mevzu olduğu icin, ayarlarına elleşmedim,

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
Arkadaşlar şimdi size bir gerçek olayı anlatmak istiyorum bu olay 3 ay önce oluyor.
bana yakın ilçeden arkadaşım arasıra yolum düştüğü zaman uğrarım yanına kahvanesi var arkadaşın ,
bana otur şuraya dedi oturduk çayda verdi bana muhapbete girdik .
istanbuldan 2 kişi bana geldi eskiden birini tanıyormuş ,telefonu acmışlar misafirler bu yere götür bizi demişler.
bakmış kendi tarlası çıkmış küçük parcaymış ne olacak demiş orda bir emanet var onu alıcağız gülmüş bizimkisi.
o tarla benim tarla demiş ekmiyorum orasını küçük diye, o zaman ne duruyoruz hadi götür bizi oraya ,
bizimki olur biraz bekleyin telefon ediyor akrabasına kahveye gel bak biraz diyor ,kahveyi emanet edip misafirlerin arabasıyla
yola çıkmışlar ,tarlaya gelmişler arabayı yolda bırakıp 300m yürümüşler misafir arabadan bir çanta yanına almış,
tarlanın başına gelmişler .bizimki burası demiş sizin dediğiniz yer google eartan bakmışlar yer orası tamam demiş burası
misafirler çantadan bir büyükce siyah yüssük çıkarmışlar ,bizimkine tak bu yüssüğü parmağına demişler,bizimki takmış yüsüğü parmağına
biri telefonla arama yapıyor talımata göre sağa git ileri yürü sola sağya yürütmüşler sonra bir adım geri gel ve dur demişler bizimki durmuş
hiç tepişme oraya ayağının altına bir ufak taş bulmuş koymuşlar .
çantadan katlanan küçük bir kürek çıkarmışlar yeri eşelemişler 40-50 cm girmişler 60-60 cm genişliğinde bizikide oturmuş sigarasını yakmış
onları seyrediyor adamlar sıra ile kürekle eşeleme yapıyorlar .
biri tamam demiş dur ikiside eğilip bakıyor çukura biri bingo demiş .devam edicek ....mola

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Arkadaşlar şimdi size bir gerçek olayı anlatmak istiyorum bu olay 3 ay önce oluyor.
bana yakın ilçeden arkadaşım arasıra yolum düştüğü zaman uğrarım yanına kahvanesi var arkadaşın ,
istanbuldan 2 kişi bana geldi eskiden birini tanıyormuş ,telefonu acmışlar misafirler bu yere götür bizi demişler.
bakmış kendi tarlası çıkmış küçük parcaymış ne olacak demiş orda bir emanet var onu alıcağız gülmüş bizimkisi.
o tarla benim tarla demiş ekmiyorum orasını küçük diye, o zaman ne duruyoruz hadi götür bizi oraya ,
bizimki olur biraz bekleyin telefon ediyor akrabasına kahveye gel bak biraz diyor ,kahveyi emanet edip misafirlerin arabasıyla
yola çıkmışlar ,tarlaya gelmişler arabayı yolda bırakıp 300m yürümüşler misafir arabadan bir çanta yanına almış,
tarlanın başına gelmişler .bizimki burası demiş sizin dediğiniz yer google eartan bakmışlar yer orası tamam demiş burası
misafirler çantadan bir büyükce siyah yüssük çıkarmışlar ,bizimkine tak bu yüssüğü parmağına demişler,bizimki takmış yüsüğü parmağına
biri telefonla arama yapıyor talımata göre sağa git ileri yürü sola sağya yürütmüşler sonra bir adım geri gel ve dur demişler bizimki durmuş
çantadan katlanan küçük bir kürek çıkarmışlar yeri eşelemişler 40-50 cm girmişler 60-60 cm genişliğinde bizikide oturmuş sigarasını yakmış
biri tamam demiş dur ikiside eğilip bakıyor çukura biri bingo demiş .devam edicek ....mola
Çok bekletme lütfen uyuycaktim okuyayım dedim şimdi sonunu dinlemeden uyuyamam :D

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
birinçi bölümün devamı misafirin biri cebinden büyükçe katlanan çakı çıkarıyor eline alıp cukurda eşeleme yapıyor ve ikiside uzanıp
bir sap tutuyor zorla çekip çıkarıyorlar .
bizimkinin gözleri fol taşı gibi açılıyor birde ne görsün koca bir çanga bakırdan oksit yapmış yemyeşil olmuş toprak altında
bizimkisinin dili tutulmuş konuşamıyor müsafirler ne oldu dayı demiş bizimki mu-mu -ma -me -ye -ehe demiş .
hadi gidelim dere kenarında çankayı yere devirip bir güzel yıkamışlar malları bilezik küpe kolye takılar parlamaya başlamış
çantaya doldurup çangayıda bizimkine veriyorlar bunu yenge yıkasın temızlesin yoğurt mayalasın sanada yedirsin deyip ,
kahve önüne gelmişler caylarını içerlerken ,demişlerki senin payını getiricez bunları paraya çevirince hemem gelip senin payını vericez
sen hiç merak etme bize güven biz sana nasıl güvendik sende bize güven , bizimki tamam diyor yolcu ediyor çangayıda kahvenin arkasına
saklıyor kimse görmesin diye .
ama zaman geçiyor gelen giden yok telefonları kapalı banada iyi bir makina alalım para gelince dedi bende olur dedim .
ama o iş rüzgar olmuş dedim ,bana baktı demebe dedi öyle dedim .ayrıldım yanından .
1 ay sonra yine işim düştü gittim hakkı rahmetine kavuşmuş dayıyı kaybettik dediler . son bitti

Şimdi benim çözemediğim konu bu adamlar nerden gördüler bu çangayı .
O parmağına taktığı siyah yüssük ne içindi .
telefonla karşı taraf nerden görüyordu bu malı yön veriyordu bu kişilere
bizim bilmediğimiz bir teknolojimi var bir yeni sistemmi var ,
hadi bakalım çıkın işin içinden bu nasıl birşey. duyan bilen lütfen anlatsın ..sevgi ve saygılarla.

Son düzenleme:

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
birinçi bölümün devamı misafirin biri cebinden büyükçe katlanan çakı çıkarıyor eline alıp cukurda eşeleme yapıyor ve ikiside uzanıp
bir sap tutuyor zorla çekip çıkarıyorlar .
bizimkinin gözleri fol taşı gibi açılıyor birde ne görsün koca bir çanga bakırdan oksit yapmış yemyeşil olmuş toprak altında
bizimkisinin dili tutulmuş konuşamıyor müsafirler ne oldu dayı demiş bizimki mu-mu -ma -me -ye -ehe demiş .
hadi gidelim dere kenarında çankayı yere devirip bir güzel yıkamışlar malları bilezik küpe kolye takılar parlamaya başlamış
çantaya doldurup çangayıda bizimkine veriyorlar bunu yenge yıkasın temızlesin yoğurt mayalasın sanada yedirsin deyip ,
kahve önüne gelmişler caylarını içerlerken ,demişlerki senin payını getiricez bunları paraya çevirince hemem gelip senin payını vericez
sen hiç merak etme bize güven biz sana nasıl güvendik sende bize güven , bizimki tamam diyor yolcu ediyor çangayıda kahvenin arkasına
saklıyor kimse görmesin diye .
ama zaman geçiyor gelen giden yok telefonları kapalı banada iyi bir makina alalım para gelince dedi bende olur dedim .
ama o iş rüzgar olmuş dedim ,bana baktı demebe dedi öyle dedim .ayrıldım yanından .
1 ay sonra yine işim düştü gittim hakkı rahmetine kavuşmuş dayıyı kaybettik dediler . son bitti

Şimdi benim çözemediğim konu bu adamlar nerden gördüler bu çangayı .
O parmağına taktığı siyah yüssük ne içindi .
telefonla karşı taraf nerden görüyordu bu malı yön veriyordu bu kişilere
bizim bilmediğimiz bir teknolojimi var bir yeni sistemmi var ,
hadi bakalım çıkın işin içinden bu nasıl birşey. duyan bilen lütfen anlatsın ..sevgi ve saygılarla.
Şimdi kıymetli ustam yaşanılan bu hadiseyi bizimle paylaştığınız için sizlere teşekkür ederim. Birgün arazide kıymetli bir büyüğüm ile gezerken o hafta Yunanistandan iki papaz dostunun kendisini ziyarete geldiğini, bu ziyaret esnasında hadi gel seninle arazide gezelim bize eski adı kartal kaya olan bölgeyi göster diyorlar abide bunları götürüyor. İçlerinden biri kolundaki saatle oynuyor ve o saati takip ederek küçük bir girişi olan mağara ağzına geliyorlar. Bizim hoca abiye eğilip içeri duvara bakarmisin ne var diyolar abi dediklerini yapıyor içerde duvarda bir haç görüyor. Bunlara söylüyor tamam duruyor diyolar. Neyse uzatmiyayim. Dedim hocam nasıldı bu saat iç kısmı pusula gibiydi dedi. Biraz araştırdım sadece italyan vatandaşlarına verildiği ve bundada kilise referansı olmadan alınamadığı bilgisine ulaştım... Sizin hikaye benim bu duyduğum meseleye biraz benziyor.... Bence bizim bilmediğimiz nice teknolojiler kullanılıyor bu işlerde....

A21MEDLi

Admin
Allah Azze ve celle Arkadaşına Rahmet etsin,Erken ölmeseydi kaz gibi yolunacaktı.Herseyin
Hayrlısı..böyle bir mevzuyu ben bir yerden hatırlıyorum.. :)
Ustam önce senin mevzuya yorum getirip sebebini açıklayacağım,bu adamlar bu gömüyü 1 yıl
evelden sonbahar ayında Arkadaşının tarlasına gömmüşler konumunu almıslar bir yil sonra
misafirligine gitmisler,o yüzüğün icinde takip cihazi var,kordinat belli Karşı taraftaki
bilgisayar başındaki Çakal o kordinata Rahmetliyi bayağıbi yorarak, buldurmuş..yanii ona Güven
tazeletmiş..yanii uydudan seni görüyoruz ayağı

Bu adamlar senin arkadaşına bu numarayı tekrar Çekeceklerdi,veya onu kirli emelkerine alet
edeceklerdi yanii seninki Vallah billah bunlar buluyor diye yemin ederdi..daha sonra o insanlardan maddi
durumuna göre taksit taksit veya tek kalemde para koparacaklardı.

arkadaşın Rahmet etmeseydi sırada Belki sende olabilirdin. 😂