Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

TRUVA

Admin
üsdat pointer olmadan üstüne dikildim. bronzun. Arada gidip üstüne oturuyorum cigara yakıyorum. habihal ediyoruz. değerli odasına zehir doldurmuşlar. Birde benim pointer 5-6 cm cekiyor. derin çeken pointerden gönder nasıl bişey bende göreyim bu meredi. hiç raslamadım. aşağıdaki görüntüye benzettim. Birde krallar sorun çıkarmasa iyide kıskanıyorlar.

Ekli dosyalar

• IMG-20220127-WA0002.jpg
    IMG-20220127-WA0002.jpg
    25 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

gıral

Vip Üye
bu arka fon rengindeki,kırmızı ise,sarıya yakın değerlidir.
altaki değerli metalin derinliği net 1.60...siz buna yinede 50 cm asağı veya yukarı yanılma payı verin.
yanındaki boşluk ise yaklaşık 30-50 cm bu mezar olmayabilir? yanii metal için,toprak kazılıp gömülmüş gibi görünüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 11133

Ekli dosyayı görüntüle 11134
bu dili bilmiyorum usta
konuya uzak kalmaktan başka çareyok gibi
emeğinize sağlık
Allah muvaffak eylesin emeklerinizi zayi etmesin

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
@A21MEDLi ustam, bu cumlelerle ustaligini, buyuklugunu gosterip sade ve sadece kendine has yontemini anlatacak demektir. surferi kullanan veya kullanmak isteyenler; surfer konusunda tum bildiklerinizi unutup, sadece medli ustama kulak verin.
Allah kendisinden binlerce kez razi olsun insallah. gozune, yuregine saglik ustamin

@A21MEDLi ustam belirledigin koordinatlar telefondan haritalar üzerinden mi gidiyorsun ve sapma olayını nasıl belirliyorsun ? Bir de surfer üzerinden çıkan derinlik bilgisi ne kadar doğru bu konudaki tecrübelerini dinlemek isterim
1. Sapmaya neden olan olasiliklar nelerdir.
Ornek . 41.123456 42.123456 metal var . Sen izlek aldin xy enlem boylam aldin araziyi surferle taradin. Ve metal olan bu xy de 5 metre Surferde farkli metrede xy aldin ve 5 metre sapma.var Programda.
Sapmaya neden olasiliklar. Buyuk bakma en cap uzunluk xy yani.
2. Surfer grid filter median differ ayarlari . Bastan sona ayarlar.
5 metre sapma ile aldigin xy ile araziye gitmeye calistin telefon ile. Kafandan 5 metre sapman var.
Telefonnun gps si islemcisi gucu az oldugu icin bir kere sifir sapma.ile gidilmez kesin .
. Telefonun sapmasi azalmasi icin bir kere arazi duz olacak duz arazide sapma az olur. Sebebi. Gokyuzunde daha cok uydu gorecegi icin en az 4 uyduyi gorurse sapma azalir. Eger daglik bir arazi ise sapma cogalir. Diyelim kuzeyde bir dag var ve yuksek kuzeydeki uyduyu gormeye engel oldugu icin daha az uydu gordugu icin noktalama sapma cogalir. Ne kadar az engebeli arazi o kadar sapma az demektir.
İyi islemcisi guclu beyni guclu el gps daglardan daha iyi sinyal alir gonderir ve noktalama sapma azalir. .
Telefonlar hem gps alicisini hem mobil.agida kullanir yoksa daha berbattir. Vericilerden uzaklastikca daglarda xogaltikca sapma cogalir.
Uydularda yuksek daglari engebeli daglarda kor noktalarda araziye gore z degero vermez. Ornek uydu tarama yaparken orta noktadan gider ornek 5 kilometre alanin ortasindan gider sagda ve solda kalan kor noklari iyi gormez dereyi ornek daha yukarda gosterir kisaca boyle .
Ayrica. Mobil veriyide kullandigi icin Turkcell ulkemizde daha iyi kapsama alanina sahip diger operatorlar verimi az.

Son düzenleme:

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
metal olayında dikkat etmemiz gerek bu görüntüdeki arka plan FON görüntüdür bu fona bakarak kırmızının değerlimi değersizmi olduğuna karar vereceğiz,benim yerler hep fakir fukara..

Ekli dosyayı görüntüle 11129
Ekli dosyayı görüntüle 11130
Ekli dosyayı görüntüle 11131
Diyelim bu baktigin alani kaydirdin bu ciktilarida almayacaksin sanirim.ornek Bronz dedigin kaydirmada cikmaz ise kaydirdigin alanda farkli yerde bronz cikarsa ilk baktigin ile kaydirdigin ayni yermi olacak yoksa ayri bronz noktlarimi olacak.

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Videonu izledim alt yapini cok merak ediyordum acaba neler yapiyosun diye emeginin karsiligini alirsin insallah tesekkurler.
Videoda izlek xy ssanirim kuzeyden guneye veya tersi gitmissin cunku #of nodese 85. 100 . X 85 . Y 100.
Burda 85 en cap uste 100 alta. Median differ Rows 7 cols 5 .
Eger izlek x y suanki tersi izlek alinirsa of nodes 85 altda 100 yukarda olursa bu sefer Median Rows 7 cols 5 ayni degilde cols 7 rows 5 olabilir izleyiciler bu ayrintiyi bilsinler . Ayni yapmak.istiyen videodakinin gore yapsinlar.
Enlem.boylamin hangi yonden gidisi median differ de rows colsdaki ayarlarida etkiliyor .

A21MEDLi

Admin
Diyelim bu baktigin alani kaydirdin bu ciktilarida almayacaksin sanirim.ornek Bronz dedigin kaydirmada cikmaz ise kaydirdigin alanda farkli yerde bronz cikarsa ilk baktigin ile kaydirdigin ayni yermi olacak yoksa ayri bronz noktlarimi olacak.
Hayır çıkmaz,ayri bronz noktaları sayılır..bu iki bronz noktasının kordinatlarıda biribirine uymaz.
bakılan alanı surfere işleyince,o Alanın taraması bitmiş sayılir,yeterki,yan yana taraya taraya alınan kordinatların sınırı belli olsun.iç içe gecmesin.

A21MEDLi

Admin
Videonu izledim alt yapini cok merak ediyordum acaba neler yapiyosun diye emeginin karsiligini alirsin insallah tesekkurler.
Videoda izlek xy ssanirim kuzeyden guneye veya tersi gitmissin cunku #of nodese 85. 100 . X 85 . Y 100.
Burda 85 en cap uste 100 alta. Median differ Rows 7 cols 5 .
Eger izlek x y suanki tersi izlek alinirsa of nodes 85 altda 100 yukarda olursa bu sefer Median Rows 7 cols 5 ayni degilde cols 7 rows 5 olabilir izleyiciler bu ayrintiyi bilsinler . Ayni yapmak.istiyen videodakinin gore yapsinlar.
Enlem.boylamin hangi yonden gidisi median differ de rows colsdaki ayarlarida etkiliyor .
Eyvallah,evet alt yapım bu sekilde,sizler onlarca insan bir araya gelip kafa kafaya verdiniz..
ama benim kafa kafaya verip danısacagım insanları bulamayinca kendi sırtımı kendim kaşımaya karar verdim.zlekleri Güneyden kuzeye aldım.

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Hayır çıkmaz,ayri bronz noktaları sayılır..bu iki bronz noktasının kordinatlarıda biribirine uymaz.
bakılan alanı surfere işleyince,o Alanın taraması bitmiş sayılir,yeterki,yan yana taraya taraya alınan kordinatların sınırı belli olsun.i
bakılan alanı surfere işleyince,o Alanın taraması bitmiş sayılir,yeterki,yan yana taraya taraya alınan kordinatların sınırı belli olsun.iç içe gecmesin.
Kaydirma yaptik diyelim ve ilk bakilan.yerle kaydirmada cikan bronz noktalari farkli sayilir eger bronz rengi vermisse.
Yine burda rengle eleme yapiyorsun .
Videoda izleyenler bir ayrinti daha var oda enlem.ve boylamdaki rakam sayisi.
Ornek 41.12345 42.12345 . Burda excelle noktadan sonra x y de rakam sayisini 5 dusurmussun buda Z yukseklik egimini degistirdigi icin onemli izleyenler videoda bu ayrintiyida bilsinler.
Birde bu izlek alma sorunu hala devam ediyor izlek almayida tecrubelerine gore ornek Nectad ile veya mapsoruce veya vs.
Bunuda bir duzene oturtmak gerekiyor . Mapsoruce hala sorunlu olcegi cok yukarda yakinlasma cok az olcek 50 den yukari daha fazla . Nectad ile nasil yapilir . Veya sen devamli hangisi ile aliniyon. Kac metre kare gibi.