Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Eyvallah,evet alt yapım bu sekilde,sizler onlarca insan bir araya gelip kafa kafaya verdiniz..
ama benim kafa kafaya verip danısacagım insanları bulamayinca kendi sırtımı kendim kaşımaya karar verdim.zlekleri Güneyden kuzeye aldım.
Genelde bende tektim emin ol ne yapmissam tek basima kendi yontemlerimle.yaptim evet katkilari oldu ustalarin arkdaslarin ama ben farkli izlek metre farkli ayarlara ile ugrastim.hep basarili oldum. Benim iyi resimler almama baktigim alanin mukemmel olmasiydi bazen yanlis yapmisim dogru bir sey kesfetmisim sonra farkettim oyle yontemler denedimki hic kimse bilmez herkesin yontemini incelerim ne yapmis ne etmis amac daha iyisini yapmak yaptigimiz hatalarimizi gormek cok yontemler.barindiran bir ilim gelistirme acik dunyanin en iyisi budur kesin ve net. Amalarimi bilmek lazim . Senin verdigin emeklerin daha fazla cunku ozaman bu olay gun yuzune cikmamisti . Ayrica bende tek para alamiyorum nedense ))))

A21MEDLi

Admin
Kaydirma yaptik diyelim ve ilk bakilan.yerle kaydirmada cikan bronz noktalari farkli sayilir eger bronz rengi vermisse.
Yine burda rengle eleme yapiyorsun .
Videoda izleyenler bir ayrinti daha var oda enlem.ve boylamdaki rakam sayisi.
Ornek 41.12345 42.12345 . Burda excelle noktadan sonra x y de rakam sayisini 5 dusurmussun buda Z yukseklik egimini degistirdigi icin onemli izleyenler videoda bu ayrintiyida bilsinler.
Birde bu izlek alma sorunu hala devam ediyor izlek almayida tecrubelerine gore ornek Nectad ile veya mapsoruce veya vs.
Bunuda bir duzene oturtmak gerekiyor . Mapsoruce hala sorunlu olcegi cok yukarda yakinlasma cok az olcek 50 den yukari daha fazla . Nectad ile nasil yapilir . Veya sen devamli hangisi ile aliniyon. Kac metre kare gibi.
Metalin cinsini belirleyen Arka fon Rengidir,yoksa heryerde kırmızı çıkıyor,ama hangi kirmızı degerlidir? Fonun önemi öne çıkar..
Garmin mapsourca kordinat sayısı noktadan sonra 5 rakam yazar.9 rakamlida girsek yine 5 e düşürür yapacak bisey yok..
Acelem yoksa Netcad kullanirim,yoksa mapsource.
En fazla 1,5 dönüme bakarım

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Metalin cinsini Arka fon Rengidir,yoksa heryerde kırmızı çıkıyor,ama hangi kirmızı degerlidir? Fonun önemi öne çıkar..
Garmin mapsourca kordinat sayısı noktadan sonra 5 rakam yazar.9 rakamlida girsek yine 5 e düşürür yapacak bisey yok..
Acelem yoksa Netcad kullanirim,yoksa mapsource.
En fazla 1,5 dönüme bakarım
Median differ rows 7 cols 5 number 450 devamli kulaniyorsun.
Median differ den aldigin ilk out dosyasini metalde rainbow uygulayip son reng Kirmiziyida arka fona uygulayip cikan cizgilere yansitiyorsun. Ve kirmizilarin yansimasina gore rengler beliriyor . Ona gore yorum.yapiyorsun .
Mapsourcede mecburen noktadan sonra 5 olmasi sana senin gelistirmene sebeb olmus.
Kendi baaktigim bir yerde ornek 41.123456 . Noktadan sonra 6 rakam sayisinin son rakamlarini degistirip inceledim. İncelememde Z degerinin değiştigini yani egimi degistirdigini gordum.
Noktada sonra 6 olanla.
Noktada sonra 5 olanla
Ayni yerin egimi herseyin degistigini gordum.
Yani.bakilan alanin metre karesi degisti z de nasibini almis oldu.
X y performansi Z degerini acmada degistirmede etken oluyor . Xy ufak bir reng katiyor ciktilara .
Nectad ile nasil aliniyor bununla ilgili bilgi verebilirmisin bende denemek istiyorum nectad ile.
Bir yere bakinca 1.5 donum ile bakip surferle isleyip son noktayo koyuyorsun.
Bende soru soruyorum hep maksat ogrenmek . Soru sorunca karsi tarafin ilmide artiyor soru sorsun herkes birbirine dahada gelisiriz . Tskler

• Beğen
Tepkiler: Naz

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Bosluk oda bulmak icin izledigim yolu bilen yok gibi..laplacian Fill ile buldugunuz odanin Garantisi yok,o yüzden hep boşa kaziyorlar..
Aynen izledigin yolu bilen yok ))) Cay icelim ama Caylar Reis ustadan gelsin bizleri.begeniyor

reddanger

Kullanıcı
Ustalar renk skalasında gördüğümüz örneğin 6E+32 vs rakamlar 6 metre olarak mı yorumlanıyor bu rakamların anlamı ney tam olarak?
Bir de yüksekliği elle değil de GPS Visualizer sitesinden işleyerek girsek daha mantıklı olmaz mı? Bu site yükseklikleri küsüratıyla çıkartabiliyor (130.2 gibi ) çünkü daha hassas olmaz mı bu şekilde?

reddanger

Kullanıcı
@A21MEDLi ustam benim kendi yöntemimle baktığım bir yerim var senden rica etsem sana göndersem tam konumu sen kendi baktığın yöntemle bir baksan karşılaştırma yapsam ben ona göre olur mu?

A21MEDLi

Admin
Median differ rows 7 cols 5 number 450 devamli kulaniyorsun.
Median differ den aldigin ilk out dosyasini metalde rainbow uygulayip son reng Kirmiziyida arka fona uygulayip cikan cizgilere yansitiyorsun. Ve kirmizilarin yansimasina gore rengler beliriyor . Ona gore yorum.yapiyorsun .
Mapsourcede mecburen noktadan sonra 5 olmasi sana senin gelistirmene sebeb olmus.
Kendi baaktigim bir yerde ornek 41.123456 . Noktadan sonra 6 rakam sayisinin son rakamlarini degistirip inceledim. İncelememde Z degerinin değiştigini yani egimi degistirdigini gordum.
Noktada sonra 6 olanla.
Noktada sonra 5 olanla
Ayni yerin egimi herseyin degistigini gordum.
Yani.bakilan alanin metre karesi degisti z de nasibini almis oldu.
X y performansi Z degerini acmada degistirmede etken oluyor . Xy ufak bir reng katiyor ciktilara .
Nectad ile nasil aliniyor bununla ilgili bilgi verebilirmisin bende denemek istiyorum nectad ile.
Bir yere bakinca 1.5 donum ile bakip surferle isleyip son noktayo koyuyorsun.
Bende soru soruyorum hep maksat ogrenmek . Soru sorunca karsi tarafin ilmide artiyor soru sorsun herkes birbirine dahada gelisiriz . Tskler
Son outta renklere uyguladığım yok,arka plan fon rengini kendisi belirliyor,bişeye karışmıyorum.
Netcadla bakmak istedigin alanı en/boy istedigin kordinat aralığını istersen 10cm 50cm 5-10m.aralikla toplama emrini verebiliyorsun.Netcad otomatikmen o çerceveyi XYZ olarak dolduruyor,Z icin gpsvizula girmene gerek yok..
Netcad Dünyayı Düz görüyor...yanii Dağı ve tümülüsü görmüyor..
Dagı tümülüsü görmesi icin ona bol bol Z girmen gerek..
Netcad Haritacı, kadastro,Muhendislerin vazgeçilmez programıdır.insaat temelinden çıkan harfiyatın kaç ton oldugu Netcad le belirleniyor,o derece çok daha fazla islevli bir programdır..

A21MEDLi

Admin
Otomatik mausta da aynı islemi yapabiliyorsun
Netcadı kafa takma icinden çikamazsin.onu unut