Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

leono

Kullanıcı
Garmin Marka olarak çok iyi fakat etrex 20 elimde kullaniyorum memnun degilim,noktayı bulduk diyelim 1dkk.sonra kordinatlar bi türlü durmuyor habire rakamlar oynuyor buda Noktalama konusunda sıkıntı yaratıyor.garmin 15 dkk elimde bekliyorum hallen oturdugum yerin kordinatını net olarak bi türlü öğrenemedim ve pusulası yok
Garminin başka modellerine bakarsan iyi olur
bi aralar ben arduino ile gps data logger yapmıştım, arduino R3 orjinal + sd kart+16x2 lcd + gps,,, gps iki çeşit var hala elimde ama düzeneği parçaladım, kutularında duruyor,
evvelki yıl yapıp gece pikniğe gittiğimizde yanımda götürmüştüm ilk denemede ekrandan adımlarımla eşleşip eşleşmediğine baktım
neredeyse mükemmel çalıştı, deneme geceydi ve ağaçlıktı, ben yürümez sabit durursam çok nadiren rakam değişkeni okudum ekranda,
yürüyüşe çıktığımda ise tek tek düşen veya yükselen rakamlar okudum,

can alıcı hususa sadede gelelim, gündüz tekrar yaptım bu denemeleri ama muvaffak olamadım, üçer beşer değişken rakamlar okuyunca
araştırmaya koyuldum, online olarak yörüngedeki gps uydularının akışını veren bir siteden takip ettiğimde gps uydularının hiç birinin o an türkiye üzerinde olmadığını gördüğümde tamam demiştim, sorun buydu,
ama sonra mantık yürütünce,,, o halde türkiye üzerinde 30 dk boyunca gps uydusu geçmese tüm nevigasyonlar sapıtması gerekirdi, 30 dk kör olurlardı,
yalan yok bazen çok feci şekilde sapıtıyorlar, ki sapıttıklarında hala düşünüyorum haklımıydım?
bu hususta daha doyurucu net bilgilere kaynaklara ulaşabilirseniz, gps sensör imalatçı firmalardan yahut yazdıkları bir makaleden,

yine arduino veya nodemcu gibi microdenetleyicilerle çok daha ucuza gps data gogger yapabilirsiniz,
kodları ben uno r3 e sığdıramadığım için modifiye ederek yüklemiştim,
nodemcu nun hafızası çok geniş ama ona yüklemeyi başaramadım, aslen niyetim wifi protokolüyle telefona save yapmaktı sd kart kullanmadan, ve hatta lcd yerine koordinatları telefonun ekrana yazdırmak gibi,,
kod yazamadığım için bu durum beni aştı,
daha evvel reise yapıp göndermiştim hala çalışıyordur belki,

kendi mevcut el tipi gps lerinizi kullanırkende gps uydularını online takibini yaparak üzerinizden geçerken çalışma yapın derim

reddanger

Kullanıcı
Burda net bir oda mezarı var burası bir tümülüs sonuç böyle çıktı. Sağdaki farklı renk sklası ile çıkan aynı yerin sonucu. Sapma ve derinlik bu işi çıkmaza sokan bu baktığım yönteme göre.

Ekli dosyalar

• bintepeler örnek mezar.png
    bintepeler örnek mezar.png
    214.6 KB · Görüntüleme: 22
  • bintepeler renk skalası 2.png
    bintepeler renk skalası 2.png
    110.1 KB · Görüntüleme: 23

A21MEDLi

Admin
Ameca bak artık haddini aştın,kimseye hakaret etmeye hakkın yoktur.
yeter artık,Adam gibi 2 ay duramıyorsun.eğer senin ar damarın çatlamamışsa bi
daha buraya uğrama.git kendine başka platform bul...

A21MEDLi

Admin
bi aralar ben arduino ile gps data logger yapmıştım, arduino R3 orjinal + sd kart+16x2 lcd + gps,,, gps iki çeşit var hala elimde ama düzeneği parçaladım, kutularında duruyor,
evvelki yıl yapıp gece pikniğe gittiğimizde yanımda götürmüştüm ilk denemede ekrandan adımlarımla eşleşip eşleşmediğine baktım
neredeyse mükemmel çalıştı, deneme geceydi ve ağaçlıktı, ben yürümez sabit durursam çok nadiren rakam değişkeni okudum ekranda,
yürüyüşe çıktığımda ise tek tek düşen veya yükselen rakamlar okudum,

can alıcı hususa sadede gelelim, gündüz tekrar yaptım bu denemeleri ama muvaffak olamadım, üçer beşer değişken rakamlar okuyunca
araştırmaya koyuldum, online olarak yörüngedeki gps uydularının akışını veren bir siteden takip ettiğimde gps uydularının hiç birinin o an türkiye üzerinde olmadığını gördüğümde tamam demiştim, sorun buydu,
ama sonra mantık yürütünce,,, o halde türkiye üzerinde 30 dk boyunca gps uydusu geçmese tüm nevigasyonlar sapıtması gerekirdi, 30 dk kör olurlardı,
yalan yok bazen çok feci şekilde sapıtıyorlar, ki sapıttıklarında hala düşünüyorum haklımıydım?
bu hususta daha doyurucu net bilgilere kaynaklara ulaşabilirseniz, gps sensör imalatçı firmalardan yahut yazdıkları bir makaleden,

yine arduino veya nodemcu gibi microdenetleyicilerle çok daha ucuza gps data gogger yapabilirsiniz,
kodları ben uno r3 e sığdıramadığım için modifiye ederek yüklemiştim,
nodemcu nun hafızası çok geniş ama ona yüklemeyi başaramadım, aslen niyetim wifi protokolüyle telefona save yapmaktı sd kart kullanmadan, ve hatta lcd yerine koordinatları telefonun ekrana yazdırmak gibi,,
kod yazamadığım için bu durum beni aştı,
daha evvel reise yapıp göndermiştim hala çalışıyordur belki,

kendi mevcut el tipi gps lerinizi kullanırkende gps uydularını online takibini yaparak üzerinizden geçerken çalışma yapın derim
arduino ile gps yapıldığını ilk kez duyuyorum,buna uydu sapması demiyelimde,kordinat sapmaları gps gördüğü uydu sayısıyla alaklıdır.3-5 uydu gören cihazda kordinat sapması normaldır.14-15 uyduyu gören cihazda sapma minumumdur.
harita mühendislerinin kullandığı borulu gps lerde sapma 2-3cm

A21MEDLi

Admin
Burda net bir oda mezarı var burası bir tümülüs sonuç böyle çıktı. Sağdaki farklı renk sklası ile çıkan aynı yerin sonucu. Sapma ve derinlik bu işi çıkmaza sokan bu baktığım yönteme göre.
kendi yönteminle baktığın için,sapma ve derinlik konusunda ne diyebiliriz bilemiyorumki.
birde oda boşluk videosuna bakarak,bu yerine ait exceli işleyereki surferde işle.

leono

Kullanıcı
arduino ile gps yapıldığını ilk kez duyuyorum,buna uydu sapması demiyelimde,kordinat sapmaları gps gördüğü uydu sayısıyla alaklıdır.3-5 uydu gören cihazda kordinat sapması normaldır.14-15 uyduyu gören cihazda sapma minumumdur.
harita mühendislerinin kullandığı borulu gps lerde sapma 2-3cm
uydu sapması yanlış telaffuz doğru,
zaten sende tam üstüne basmışsın, lcd ekranda aldığı uydu sayısı enlem boylam ve yüksekliği yazdırmıştım,
en az 10 uydu alınca kayda başlıyorduk zaten, kayıt sıklığınıda kodların içinden küçük bir dokunuşla ayarlıyoruz,
yanlış hatırlamıyorsam 5 sn arayla kayıtmıydı öyle bişeydi
arduino ve nodemcu nun kullanım alanını saymakla bitmez, sonuçta çekip çevrilebilir microdenetleyici,
reis teki hala duruyor belkide kullanıyordur,

Etliekmek

Kullanıcı
ustam burada ki ne sizce,rainbow.

Ekli dosyalar

• rainbow.PNG
    rainbow.PNG
    33.3 KB · Görüntüleme: 19

Etliekmek

Kullanıcı
rainbow 2

Ekli dosyalar