Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

Kaleli21

Kullanıcı
Selamünaleyküm memleketin imanlı gençleri akıllısı delisi velisi tüm yüreği güzel insan kokanlara selam olsun. Arka plandan takılıyordum. Baktım aksiyon macera başlamış. Valla yoruldum ben. Dedim bir selam vereyim. 👋🙋

Kaleli21

Kullanıcı
7 yıldır şu alemde zikrullahı alisi velisi üçkağıtçısı dolandırıcıları da olmasa nice lüzümsuz insanlar tiksindirsede şu net alemini. sizler gibi yüreği güzel insanlar da tanıdığım için her zaman mutluyum ve insanlıktan umudum var hamdolsun .

A21MEDLi

Admin
@A21MEDLi Ustam her yönüyle her şeyiyle ben leono ustama yerden göğe kadar kefilim .
o benim için en mert dürüst ve güvenilir bir kişidir yani adam gibi adamdır .hiç tereddüt etme.
hepiniz baştacısınız,valla bu optik mevzusu uzunn.gittiğimiz arazide varmı yokmu anlamamız hedefi noktalamamız hepsi başlı başına bi konu.

reddanger

Kullanıcı
@A21MEDLi ustam yazılımcı olan arkadaşımla bizzat görüştüm şöyle söyledi : o şekilde bir kodlama ile cihazda olmayan desteklenmeyen donanım özelliklerini cihaz gösteremez dedi. Cihazın donanımı zaten destekliyor ve yazılım ile bunu ortaya çıkarmak isteniyorsa bu şekilde de cihaza fazla yük bineceği için verimli çalışmaz dedi. 100 beygirlik bir arabaya yazılım atılarak 130 beygire çıkarmak gibi düşünün. Cihazı yakar çalışmaz duruma getirebilir dedi. Ayrıca bu dediğim olaylar cihazın bir arayüzü varsa yapılabilir ve aylarca çalışma gerektirebilir dedi. Bilgi olsun.

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
@Kaleli21 Ustam sıva yı takma kafana, yapıcanı yapıyor, sonra birşey yomuş gibi,davranıyor özür üstüne özür .
bana neler yaptı sen biliyorsun unuttum gitti . sende sal ipini gitsin muhattap olmazsın ,

A21MEDLi

Admin
@A21MEDLi Ustam bize bir ışık verdin . bu optik mevzusu kaç günden beri kafamda düşünüyorum ,bir çıkış bulamadım araştırıyorum .
ustam optik mevzusunu bilmeyen,hiç uğraşmasın,bunun tecrübesini yaşamış biri olarak 10 yıldır optiği eski haline getiremeyi bulamadıysam, boşuna uğraşma kafana takma derim...burda muhatabımız uydular ve optiktir...
bu mevzuyu burada 12-13 yıldır ara ara anlatmış olabilirim,ama optiği deşifre etmedim.belki bi umut olabilir diye siz değerli arkadaşlara danıştım.bu sistemin mantığını bilmeyen bir yazılımcının yapmasının imkansız olduğunu anladım..
bende sadece sistemin mantığını biliyorum..
ama proğramın ve optiğin mantığını bilmiyorum.

leono

Kullanıcı
bence ilk etapta yüz yüze görüşmeye gerek yok,optik dediğim budur.
bunun datah baksın ACCURAY kısmını bunun datasında bulur ve hassasiyetini en üst sınırına kadar arttırabilirse,sana optiği yollarım,yolladığım optiğe kurarsa ben burda denerim.açık açık konuşmayı seven biriyim.fakat senin orda denemen için sistemi tamamıyla öğretmem lazım..,sende olsan ilk konuşmamızda bana Güvenmezsin,sırrını paylaşmazsın..özür diliyerek anlayışla karşılamanı bekliyorum
Ekli dosyayı görüntüle 11315

bunun içini aç bak, %90 muhtemel gps modül ve FTDI 232 vardır, gps modülü yalnız koordinat toplar diye bir kaide yok, o bir sensördür, ne komut verirsen o işlevi yapar uyduların sunduğu hizmet dahilinde,,,

alınmak falan yok zaten benlik bir durum yok ortada,
dediğim gibi içini aç araştır bak tıkanığı kendin çözersin

şayet çözersen senden tek bir tüyo ıstırhamım olur oda aldığı data cinsi,
benim aklımda çok daha başka bir fikir vardı aslını istersen, yine nodemcu gps + TFT LCD ile kafamda bişeyler dönüp duruyordu
ama datayla ilgili malumatın olmadığı da belli, ulaşırsan data içeriğine benide unutma yeter,

A21MEDLi

Admin
ustam kapağını açmak için kırmak gerekiyor,öyle böyle değil acaip bir sıkıştırma ile sıkıştırlmış..
sonuçta dünya markası bi cihazdır..