Suyu ayakda içilen çeşme | Sayfa 12 | Define işaretleri ve anlamları

balkaya34

Kullanıcı
Sağ taraf da bu görüntü var,
Ne hikmetse çubuklar bu tarafa kuvvetlice yönleniyor.
Dikkatimizi çekti ve resimledim.
Ordaki ağacın ne oldugunu ilerde sorup yazarim.
20230930_144019.jpg

TRUVA

Admin
Kardeş solda çizdiğim kayalığın altında mahsen olacak yuvarlak daire içine aldığım yerden girişi. Fakat ifrit belası sana vermez gidip bakıp görür seyredersin. Sağda çizdiğim yerde x koyduğum yerden giriş ve orada değerli bir mezarın var. Yakından resimlersen detayları görürüz

Ekli dosyalar

• 20231001_230233.jpg
    20231001_230233.jpg
    993.3 KB · Görüntüleme: 20

balkaya34

Kullanıcı
Kardeş solda çizdiğim kayalığın altında mahsen olacak yuvarlak daire içine aldığım yerden girişi. Fakat ifrit belası sana vermez gidip bakıp görür seyredersin. Sağda çizdiğim yerde x koyduğum yerden giriş ve orada değerli bir mezarın var. Yakından resimlersen detayları görürüz
@TRUVA selam Usdam, Bu güzel yorumlarından dolayı teşekkür ederim, tabiiki yakından resimlerim İNŞALLAH

deli

Kullanıcı
@nik Ustanın konusundan alıntıdır,,

-- Boğaz içinde ayakta içilecek bir su var. Taşa oyuktur. Sütçü kalp resmi oyuktur. Du göbeğimize kadar gelecektir. Bu su çok tatlı sudur. Bu civarda tatlı su yoktur. Buradan aşağısı HARAMİ DERE dir. Boyu 40 xxxxxxxxxxx halkanın içinde parası 7 çeşittir 92 okkadır. Toplu olarak çeşmenin üst tarafında 17 adım bir kazan, üzerinde bir mermer taşı kaplıdır. 1,5 (birbuçuk) metre derindir. Doğu tarafına 17 ( onyedi) adımdır.
==========================

Bir başka kaynak dan alıntıdır,

berlamuti harabelerinden erken saatlerde ayrıldık önden ilerleyerek bir kayalığa tırmandım burada kalıptan çıkma bir oturak taşı gördüm üzerine oturupta baktığımda halkalı kayaya çaktığım halkalar burdan gözlük şeklinde görünüyordu aşağı indim ve tekrar halkalı kayaya geldik bu sefer sağ tarafta dar bir boğazda bir çeşme gördük buda konstantin yapımısuyu ((( ayakta rahatlıkla içilebilir ))) oluğu taş bu taşta da bir istavroz vardır bu çeşmeyi sabit nişan alarak karşıdaki sırta geçtik
Aynen doğru ama çok eksik her şey yerinde duruyor

balkaya34

Kullanıcı
Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Ayrıca Bu konuya resmini ekledigim Kaplunbaya bu yazida kuyruksuz KERTENKELE demiş, Suyu ayakda icilen cesmeyede kayadan bur delikten geldiğini anlatmış,Bir diger anlatımda @Ali-aga 'nın bahsettiği PİPO dan burda basediyor buda papaz pipo ağzında olarak bahsetmiş,
Ve burda birde Oturan bir TÜRK var demiş, Çok güzel bir yer Ve cok degetli bir nokdalar ,Aradaki fark Ise Ayni kisinin dehil farkli kisilerin Günlükleridir, Birisi suyu ayakda içilen çeşme demiş, Diğeri HAYDUT çeşmesi demiş, Yani her ikiside aynı yeri anlatıyor,20230501_170337.jpg
Buna birinde Kaplumba, Diğerinde Kuyruksuz kertenkele demiş, Daha Yaşlı katına benzettiği resimlerde var Bunlari zamanı geldikçe eklerim,

@nik usdam ve tüm arkadaslara selamlar ,,
Tekrar sabah gidip ikindi vaktinde döndüm ve bazı görüntüler çektim Bir velgede kaplunba, Bir baska belgede ayni hikayede KERTENKELE dedigi taşı tekrar jnceledim vevresimledim,
Kertenkele yada kaplunbanın başı biraz saga yani kuzey bati tarafa dönük, bu sekillerde resimledim, Ayrica ilginc bir görüntü daha var,Kertenkele kuyruksuzdur Bu görüntü Kertenkele yada Kaplunbanın tahmini 100 metre kadar guneyinde ve derenin karşı yamacında. İkinci bir görüntüde Kertenkelenin başı 15,veya 20 derece saga yani kuzey batiya hafif dönüktür,
1700324758413.jpeg

Yani Kayalıkların doğusuna bakar vaziyettendir

1700324885583.jpeg

Burda eksiğimiz, Rahmetli @aliveli44 kardeşimizdir, ALLAH rahmet eylesin,

Moderatör tarafında düzenlendi:

balkaya34

Kullanıcı
Ayrıca Bu konuya resmini ekledigim Kaplunbaya bu yazida kuyruksuz KERTENKELE demiş, Suyu ayakda icilen cesmeyede kayadan bur delikten geldiğini anlatmış,Bir diger anlatımda @Ali-aga 'nın bahsettiği PİPO dan burda basediyor buda papaz pipo ağzında olarak bahsetmiş,
Ve burda birde Oturan bir TÜRK var demiş, Çok güzel bir yer Ve cok degetli bir nokdalar ,Aradaki fark Ise Ayni kisinin dehil farkli kisilerin Günlükleridir, Birisi suyu ayakda içilen çeşme demiş, Diğeri HAYDUT çeşmesi demiş, Yani her ikiside aynı yeri anlatıyor,Ekli dosyayı görüntüle 27314
Buna birinde Kaplumba, Diğerinde Kuyruksuz kertenkele demiş, Daha Yaşlı katına benzettiği resimlerde var Bunlari zamanı geldikçe eklerim,

@nik usdam ve tüm arkadaslara selamlar ,,
Tekrar sabah gidip ikindi vaktinde döndüm ve bazı görüntüler çektim Bir velgede kaplunba, Bir baska belgede ayni hikayede KERTENKELE dedigi taşı tekrar jnceledim vevresimledim,
Kertenkele yada kaplunbanın başı biraz saga yani kuzey bati tarafa dönük, bu sekillerde resimledim, Ayrica ilginc bir görüntü daha var,Kertenkele kuyruksuzdur Bu görüntü Kertenkele yada Kaplunbanın tahmini 100 metre kadar guneyinde ve derenin karşı yamacında. İkinci bir görüntüde Kertenkelenin başı 15,veya 20 derece saga yani kuzey batiya hafif dönüktür,
Ekli dosyayı görüntüle 27859

Yani Kayalıkların doğusuna bakar vaziyettendir

Ekli dosyayı görüntüle 27860

Burda eksiğimiz, Rahmetli @aliveli44 kardeşimizdir, ALLAH rahmet eylesin,
@Necat. Usdam cok teşekkür ederim ,