Suyu ayakda içilen çeşme | Sayfa 13 | Define işaretleri ve anlamları

balkaya34

Kullanıcı
Ayrıca Bu konuya resmini ekledigim Kaplunbaya bu yazida kuyruksuz KERTENKELE demiş, Suyu ayakda icilen cesmeyede kayadan bur delikten geldiğini anlatmış,Bir diger anlatımda @Ali-aga 'nın bahsettiği PİPO dan burda basediyor buda papaz pipo ağzında olarak bahsetmiş,
Ve burda birde Oturan bir TÜRK var demiş, Çok güzel bir yer Ve cok degetli bir nokdalar ,Aradaki fark Ise Ayni kisinin dehil farkli kisilerin Günlükleridir, Birisi suyu ayakda içilen çeşme demiş, Diğeri HAYDUT çeşmesi demiş, Yani her ikiside aynı yeri anlatıyor,Ekli dosyayı görüntüle 27314
Buna birinde Kaplumba, Diğerinde Kuyruksuz kertenkele demiş, Daha Yaşlı katına benzettiği resimlerde var
@Necat. Usdam , @Roni usdamızdan da eger bir yorum alabilirsek , Çok daha güzel olacak gibi,,,

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@Necat. Usdam , @Roni usdamızdan da eger bir yorum alabilirsek , Çok daha güzel olacak gibi,,,
Şimdi gördüm bildirimi. Benden tam olarak istediğiniz nedir. 13 sayfa yorum var tek tek okuyamadım zamanım kısıtlı. Alıntılı mesajdaki görselde size ne desem boş çünkü yol ve sondaj çalışması yapılmış. Asliyetin dışında bir yön vermek doğru olmaz.
Madem suyu ayakta içilen çeşme oradadır dereyi viraja kadar geldiği yön ile gittiği yönde inceleyin. İki beyaz incirin arasında bir kara yaban inciri olacak patikayla çeşme arası ekşi karadut olacak. Bakın bakalım var mı?
Kayada işlem var gibi geldi. Yapıştırmalara bakıp iyi inceleyin farklı renkte bölgeye ait olmayan bir taş var mı ona bakın.

balkaya34

Kullanıcı
Şimdi gördüm bildirimi. Benden tam olarak istediğiniz nedir. 13 sayfa yorum var tek tek okuyamadım zamanım kısıtlı. Alıntılı mesajdaki görselde size ne desem boş çünkü yol ve sondaj çalışması yapılmış. Asliyetin dışında bir yön vermek doğru olmaz.
Madem suyu ayakta içilen çeşme oradadır dereyi viraja kadar geldiği yön ile gittiği yönde inceleyin. İki beyaz incirin arasında bir kara yaban inciri olacak patikayla çeşme arası ekşi karadut olacak. Bakın bakalım var mı?
Kayada işlem var gibi geldi. Yapıştırmalara bakıp iyi inceleyin farklı renkte bölgeye ait olmayan bir taş var mı ona bakın.
Selam usdam ,,
Orda farkli renkde acikda bir taş yok, Renkli taşın Kapak oldugu kanaatindeyim, Yorumunuz icin teşekkür ederim, Incirler yok, ve kara dut yok, Bölge olarak Buralarda kavak ve Söğüt agacı önemlidir, dolayisiyla neyve agacı bırakmazlar, yani bütünüyle Sahipli ,Belgede anlatılan patikanin bittigi yerde tas kanal var , Suyu ayakda içilen yer var ,Ve bahsedildigi gibi soluna bakincada isaretli taşı görürsünüz, Ve orda işaretler var, Sizin yorumunuzdan dolayı ALLAH razı olsun,

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Buda isaretin en yakın görüntüsüdür Ekli dosyayı görüntüle 27887
Yok değil yok edilmiştir o meyvalar. Kara incirden beyaz incire kara üzül dolanır salkım salkım. Üzümün asma gövdesindeki kambur dut ile patşkaya bakar dur çeşme sırtında kalır gölgesi pek hoştur. Anlattıklarınızda değil ama çevrede baya baya eksik var. Günümüz insanlarınınyok etmediği estetiğini bozmadığı hiçbirşey yoktur. Siz bu kayaya baktığınızda sol 1 ve 3 adım solunda ne görüyorsunuz?

balkaya34

Kullanıcı
Yok değil yok edilmiştir o meyvalar. Kara incirden beyaz incire kara üzül dolanır salkım salkım. Üzümün asma gövdesindeki kambur dut ile patşkaya bakar dur çeşme sırtında kalır gölgesi pek hoştur. Anlattıklarınızda değil ama çevrede baya baya eksik var. Günümüz insanlarınınyok etmediği estetiğini bozmadığı hiçbirşey yoktur. Siz bu kayaya baktığınızda sol 1 ve 3 adım solunda ne görüyorsunuz?
Usdam var diyorsa vardir dogrudur ama ,burasi daglik bir alan buralarada az bir toprakda olsa yöre halkı oraya ekin eker, meyve veya üzüm birakmaz keser körlerler, Kavak söğüt dikerler,
BU KAYAYI önüme aldığımda solumda Patika yol kalır ama şu durumda onunda üstü kapalı,eger burda farkli renk bir taş soruyorsan su an üstü kapali olmalı ki acikda yok,
Dag eteklerinde yer yer bağlar var, ve geniş bir çayırlık ,Patika yol aynen kullanılıyor, tarla bahçe için gider gelirler ama bu taşın 3 veya 5 adim ilerisinde biter yani orası geçit vermez kayalik ve deredir,

balkaya34

Kullanıcı
Yeni bir belge buldum :
Screenshot_20231211-233718_Chrome~2.jpg
Yazı başlığında Bursa diyor ,Ama anlattığı hikaye HAYDUT pınarı, Yada Eskiya cesmesi ,Bir diger adıda eshur ,Suyu ayakda icilen Çeşmedir,
Yuksrdaki sayfalarda daha evvel resimlerini delil olarak koydum,Simdide bu belgedeki anlatimini kanıtliyorum ,Bu resimde ne diyorsa var,,Bu tasin her iki orta tarafi kambur Kenarlari incelmis tasarlanmis ve oraya konmuş Isde buda bir turlü kesinlik.kazanan belgedir,
Burda bir eksigimiz var , Rahmetli kardeşimiz Aliveli44 Kesge aramizda olsaydı, ALLAH RAHMET eylesin, IMG-20231212-WA0001.jpgIMG-20231212-WA0000.jpg