Ters S şeklindeki derenin S nin içindeki tepe | Define işaretleri ve anlamları

Ters S şeklindeki derenin S nin içindeki tepe

TRUVA

Admin
Değerli dostlar Dere ters S şeklinde ve S nin içinde bulunan tepeye batı yamaçtan ve güneybatı yamaçtan gelen taş döşemeler mevcuttur.batı bölümüm ve güney batı bölümde bulunan kayalarla ilgili resimler ekledim.arkadaşlarda bir bakarsa memnun olurum.
tepenin batı yamacı;

batı yamaçtan tepeye vardığı nokta.

güney batı kısmındaki bölüm

güney batı bölümün sol ve sağ kısmı

DEĞERLİ DOSTLAR BUNLAR TESPİT ETTİĞİM NOKTALARLA İLGİLİ YENİ RESİMLERDİR.BİRDE S NİN DİĞER KAVİS İÇİNDEKİ KAYA RESMİNİ EKLEDİM.

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: Ters S şeklindeki derenin S nin içindeki tepe

derenin s yaptığı yerlerin değerini bilmek lazım değilmi truva ustam.

aşağıda kırmızı okların olduğu yerden boşluğu aldığınız saniye gerekli yasal izni alıp kapağı açın. içeriyi de girmeden güzelce havalandırın. hayırlısı olsun.

Son düzenleme:

ersan

Admin

merhaba TRUVA ustam bu yer cok dikat cekici bir carpi isareti var .birde ,H,bezletim bnir de bu yer ustam bosluk sesi ara .

Son düzenleme:

ya nasip

Kullanıcı

Bu kadar işaretlemelere rağmen o kayaların üzerinde hiç bir
işaret olmaması çok ilginç..!!!

TRUVA

Admin

derenin s yaptığı yerlerin değerini bilmek lazım değilmi truva ustam.

aşağıda kırmızı okların olduğu yerden boşluğu aldığınız saniye gerekli yasal izni alıp kapağı açın. içeriyi de girmeden güzelce havalandırın. hayırlısı olsun.

Harbici kardeşim; işaretlediğiniz resimde bulunan bölüm;batı yamaçtaki giriş olduğunu düşündüğüm yerdir.üstteki kayalar birbirine kitli kemer şeklinde ve ağzı doldurulmuş.dolgunun ön kısmında büyük bir kaya var acılmaması için.BU noktadan itibaren sıralı döeşeme taşlar yaklaşık 30 metre tepe noktaya gitmektedir.tepeye vardığı noktada 3.resimdeki kaya mevcut.3.kayanın yanı zaten döşeme zırvedir.iki kaya arasında tünel şeklinde bir boşluk mevcuttur.tahminen zirvede 3 oda mevcuttur.batı girişi biraz zor.diğer girişin araştırmasını yapıyorum.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Harbici kardeşim; işaretlediğiniz resimde bulunan bölüm;batı yamaçtaki giriş olduğunu düşündüğüm yerdir.üstteki kayalar birbirine kitli kemer şeklinde ve ağzı doldurulmuş.dolgunun ön kısmında büyük bir kaya var acılmaması için.BU noktadan itibaren sıralı döeşeme taşlar yaklaşık 30 metre tepe noktaya gitmektedir.tepeye vardığı noktada 3.resimdeki kaya mevcut.3.kayanın yanı zaten döşeme zırvedir.iki kaya arasında tünel şeklinde bir boşluk mevcuttur.tahminen zirvede 3 oda mevcuttur.batı girişi biraz zor.diğer girişin araştırmasını yapıyorum.

inşallah ustam. çübuk ve ma.kinalar ile de teyit ettiyseniz. hayırlıolsun diyelim.

cantar

Vip Üye

bu kayanın altı

bu hani derler dinine yandığım ağaçlarını fidan iken niye bükerler anlamış değilim

burada iki tane gözüken ağaç gerçekten iki tane mi....

TRUVA

Admin

bu kayanın altı

bu hani derler dinine yandığım ağaçlarını fidan iken niye bükerler anlamış değilim

burada iki tane gözüken ağaç gerçekten iki tane mi....
üsdat kayanın altı dediğin nokta güneybatı giriş tahmin ettiğimiz.iki ağaç demişsiniz hangi ağaç.güney batı girişinin ağaçlarımı.kayanın altı dediğiniz noktanın sağ ve sol kısmındaki bölüm baştan son iki resimdedir.

TRUVA

Admin

Bir şeyi öğrenmek istiyorum.batı girişi ve güney batı girişi.sizce hangi ataraf uygundur.batı girişi çok uzun ve zor görünüyor.güney batı daha uygun göründü bana.

İRON

Kullanıcı

batı son nokta olabilir.
g.batıda ise tatminlik gibi bişeyler.
hakkınızda hayırlısı olması dileği ile...
dua eder dua bekleriz.
selametle kalınız....