Türbe Diye geçiyor!!!

SEVALİ

Kullanıcı
Cevap: Türbe Diye geçiyor!!!

serin kardeş burası benim bildiğim kadarıyla çok eski medeniyetlerin yaşamış olduğu bir yer ermeni mevzusu hiç duymadım ama amazonlardan bahsedilmişti kadın savaşçılar yani :)

Amazon kadınlar deyince ORDU olsa gerek.

Son düzenleme:

husel

Kullanıcı

evt kadın şavaşçılar. tabiki ordu

husel

Kullanıcı

Yok yok Burası bartın ve çevresi.

serin

Kullanıcı

kısaca yazıyorum GÖTÜREMEDİLER gömdüler adınada müslümanların çok saygı gösterdiği yerler olan türbe diyip tekrar gelip almak üzere gittiler..ERMENİLER..onun için araştırın diyorum..selametle..

husel

Kullanıcı

arkadaşım doğru söylüyosunda benim sana bahsettiğim yer bir medeniyet yaşamış M.Ö ve Türbe olabilmesi için bazı özellikler taşıması lazım. ama su olabilir eşkiyadan kalma olabilir diye düşünüyorum. olamaz mı
?

serin

Kullanıcı

arkadaşım doğru söylüyosunda benim sana bahsettiğim yer bir medeniyet yaşamış M.Ö ve Türbe olabilmesi için bazı özellikler taşıması lazım. ama su olabilir eşkiyadan kalma olabilir diye düşünüyorum. olamaz mı
?
tabiki olabilir ben zaten araştırın dedim kesin bişey söylemedim.ayrıca burası gerçekten bir türbe olsaydı seninde dediğin gibi bazı özellkleri olması gerekirdi bu özellikler yoksa demekki sözde türbe benim de anlatmak istediğim bu zaten.ayrıca benim bulunduğum yerde de çok eski medeniyetler gelmiş geçmiş ama adına türbe veya ziyaret denen biçok yerin içininin boşaltıldığını biliyorum en sonuncusu şehir merkezinde yol kenarında bir ziyaretten çıktı belediyenin çalışması esnasında bir küp altın müzeye gitti sağlıcakla inş.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

hiçbir çakma türbe tek başına olmaz. mezarı da belli değil zaten bence bir sahte mezarı olmalı. hadi diyelim o da yok. o zaman işaretli yada çivili ağaç yokmu? nişane taş yokmu? türbeye gelmeden patika yanında işaretli yerler işaretli kayalar nerde? yakında kilise yokmu? bu tepe ne diye geçer? yanındaki tepeler ne diye geçer isimleri? tepeler kaç tane? dere yakınmı? bunları da yazıver. bize yardım etki konunda ilerlemeler oluşabilsin.

İRON

Kullanıcı

s.a mubarek kardeşim.o türbe orda ne olarak geççiyor(adlandırılıyor) ;???

husel

Kullanıcı

arkdaşlar Burası U şeklinde Bir dağ derin bir dağ Buranın adı sadece türbe diye geçiyor. Buranın Hemen yanından tarihi bir at yolu geçiyor. 150-200 metre çaprazından dere akıyor.200-300 metre sağ tarafı aynı düzlükte çorak yanı diye geçiyor. Ama çorak yok Buranın hemen 200-300 metere arkasında Yığma şeklinde tepe var adı büyücü tepesi Buaranın 500-1000 metre karşı tepede düzlükte kilise var. kısaca anlatabileceğim bu buranın geneli de hemen arka tarafı Kirazlı yaylası.yorumlarınıza göre burada bulunan diğer işaretlerden bahsedeceğim arkadaşlar saygılarımla yorumlarınızı bekliyorum.