Ucgen Kare Oyma Kanal

MAVRAN

Super Moderatör

Mezarlik alan burasi altinda yumurta gibi oda acildi ici bos resim isterseniz mezarlardan baskanbisey:) yok nokta tesbiti yapilmasi lazim
Güzel bir işaret ve temiz iş. Nokta tesbiti için odanın resmi lazım. Merakla resmi bekliyoruz.

Mirkut

Vip Üye
Cep telwfonundan resmi yapilandiramadim yarin insallah bilgisayardan yapilandirip resimleri atarim Allah a emanet olun ilginiz icinde cani gonulden tesekkurler Allah c.c razi olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:

metin77

Kullanıcı
Cep telwfonundan resmi yapilandiramadim yarin insallah bilgisayardan yapilandirip resimleri atarim allah a emanet olun ilginiz icinde cani gonulden tesekkurler allah c.c razi olsun
Talpatalk diye bir programdan giriyorum ben. Hic ayar yapmana gerek yok direkt yukluyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mirkut

Vip Üye
http://resim.defineforumu.com/?di=E96YXHF3[/I
bu resim delikli olan yerden açılan odanın oldugu bölgeye bakan tas tabi kılılmış önceden tesbit edilmişti. biz kırmamışız tahrip etmeye karşıyım.
[IMG]http://resim.defineforumu.com/?di=FUNO
burada delikli taşın altındaki okun yönlendirdiği mezar. mezarın derinliği 1,50 malzemenin derinliği 2,00 civarı ayakla ölçtüm ortalama bu rakamlar.

çubugun aldıgı yer kısa taşın önü yalnız tam emin degilim o alanda çubugu test ettim degerli verdi bir karış toprakta mineral beni yanılttı şimdiki noktadada çubuk aynı degeri veriyor

delikli taştan bakıldıgında bu işaret kuzeyde kalıyor açılan odada bu taşın batı istikametinde yamacın altında bu işaret delikli taşa bakmıyor kuzeye bakıyor ortalama aralarındaki mesafe 10 metre kadar

açılan oda ustte kapak taşı var fakat yan tarafından giriş yapıldı nedeni buyuk küpler sıralı halde dizili şekilde bu mağaranın açılan yerine kadar dizilmişti küplerin içinde horasan tozu olma olasılıgı yuksek toz vardı. fakat odanın içi yumuşak kayayla oyuldugu için herhangi bir bulguya rastlayamadım yalnız resimlerdede göreceksiniz giriş kapak altında yerleştirilmiş bir kesme taş var şimdilik ona karışamıyoruz.

şimdiden ilginiz için teşekkürler.

Mirkut

Vip Üye
bu resim delikli olan yerden açılan odanın oldugu bölgeye bakan tas tabi kılılmış önceden tesbit edilmişti. biz kırmamışız tahrip etmeye karşıyım

Mirkut

Vip Üye
çubugun aldıgı yer kısa taşın önü yalnız tam emin degilim o alanda çubugu test ettim degerli verdi bir karış toprakta mineral beni yanılttı şimdiki noktadada çubuk aynı degeri veriyor

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
o3BpVk.jpg

Burada okların gösterdiği yerde giriş için boşluk bakman gerekiyor,Ayrıca bu kaya ile delikli kaya ve açılan yumurta şeklindeki yerin pozisyonları nasıl!!!

Mirkut

Vip Üye
Ustam delikli kaya ucgenin arkasinda kaliyor acilan oda ucgenin alt cizgisinde isaretlediginiz yonde az asagisinda okla gosterilen yerde mezar veriyor ucgen kare ve kanalin yonude tesbitlerime gore acilan odadan kuzey doguya tunel veriyor ve tam tasin baktigi yone geliyor

Mirkut

Vip Üye
Ustam tunel ve kapali odanin ustunde mezarlar var tuneli yakalamak hayli zor oldu tam anlamiyla emin olamadim bu yuzden birkackez daha bakacam en son toprak kuruyunca bakacam. Fakat dediginiz yon mantikli oradanda bosluk bakacam