Ustalar Bakabilir Mi

Mamoste123

Kullanıcı
resim.defineforumu.com

Selamlar.. Bu işaret benim köyümde yer alıyor. İşaretin 3 tarafı kapalı bir tarafı açıktır. Açık tarafını ölçtüm 6cm geldi. O yöne doğru 6 mt ilerledim 5 tana Yanyana ve yere sabitli kayalara ulaştım. 5. Metrede karşıma Kaya üstünde iki tane küçük delik çıktı oda bu şekildedir.
resim.defineforumu.com

Boşluk çeken çubuklarla ilerlediğim Zaman beni çeken yerde tam dediğim 6. Metre oluyor. Tam emin olmak için sizlere sormak istedim...

Son düzenleme:

wolf_52

Kullanıcı
mezar odası bulunduğu kayacın altıdadır, başka yerde armaya gerek yok, girişi tünel girişlidir, tuzağıda girişde olur, 2 nokdalı taşın 1 buçuk adım önündendir, muhtmelende büyük taş girişin tuzağıdır, 2 nokdalı sağ altında duran çizgi kaç cm ? 5 cm gibi duryor 5 mt de girişe ulaşılır diye billiriz, meyilli arazi diğilse şayet, meyilliyse her 100 yılda 1 mt kat atar yağmur ve karsularının taşıdığı harfiyatla .....

Mamoste123

Kullanıcı
mezar odası bulunduğu kayacın altıdadır, başka yerde armaya gerek yok, girişi tünel girişlidir, tuzağıda girişde olur, 2 nokdalı taşın 1 buçuk adım önündendir, muhtmelende büyük taş girişin tuzağıdır, 2 nokdalı sağ altında duran çizgi kaç cm ? 5 cm gibi duryor 5 mt de girişe ulaşılır diye billiriz, meyilli arazi diğilse şayet, meyilliyse her 100 yılda 1 mt kat atar yağmur ve karsularının taşıdığı harfiyatla .....

Ustam o Zaman doğru yeri tespit etmişim demekki.. Arazi düz meyilli değil. Evet işte dediğim gibi o iki noktanın 1 adım önünde 5 tane Kaya var sanki papatya şeklini andırıyor gibi.. Bu Kaya'lar yere sabit toprak altında tabi. Biz bunun yeminli mezar olduğunu düşündük. Birinde ölünün cenazesi bir mezardada eşyaları var. Peki Nasıl bir tuzak ?

wolf_52

Kullanıcı
Ustam o Zaman doğru yeri tespit etmişim demekki.. Arazi düz meyilli değil. Evet işte dediğim gibi o iki noktanın 1 adım önünde 5 tane Kaya var sanki papatya şeklini andırıyor gibi.. Bu Kaya'lar yere sabit toprak altında tabi. Biz bunun yeminli mezar olduğunu düşündük. Birinde ölünün cenazesi bir mezardada eşyaları var. Peki Nasıl bir tuzak ?
kaya tuzağı dır .... üstden çöker Allah muhafaza, resmi yola çalısma yamanızı tasiye ederim, 1 arkeyelog zaten yanınzda olacakdır, sorunu çözer....;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mirkut

Vip Üye
Bende buranin zor olacagini sanmiyorum zebun ustamin dedigi gibi 2.5 m detunelin ustune gelirsiniz. Sizi tek ugrastiracak sey tunelin dolgulu olabilme olasiligi ki butur yapilarda bazilarinda oda dahil dolgulu gordugum var. Yalniz her tesbit ettiginiz odanin 1 m etrafindan donerwk diger odalarida tesbit edebilirsiniz cunki tek ida gorunmuyor 3 oda olma olasiligi yuksek. Yalniz odalarin disinda imide mezar var yuzeye yakin. Acacaginiz yer tunelli odalardir giriside cizigin hemen onunden belki iki kaya arasindanda olabilir cevre reimleride varsa daha saglikli olurdu. Umarim bosluk tesbitiniz dogrudur metre alarak inerseniz gideceginiz mesafeyi bilerek hem acziyetiniz ortadan kalkar hemde calisma hevesiniz artar ve aldiginiz derinlige geldiginizdede vazgecer bosa calismis olmazsiniz. Selametle saglicakla INSALLAH c.c

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
AÇIK TARAFINA GİTMEYİ VE ÇUBUK KULLANMAYI DA BİLDİĞİNE GÖRE ,
belli bir tecrübeye sahipsin.
birde derinlik almayı biliyorsan daha da güzel.
bölgenin mezarlık alanı olduğunu tahmin ediyorum. resim pek net değil ama verdiği izlenim bu yöndedir. çizdiğim yerler ve alanın görülmeyen yerlerinde başka da rastlaman mümkün.

Mamoste123

Kullanıcı
Malesef derinlik hesaplaması yapamıyorum. Nasıl alabilirim

Mirkut

Vip Üye
Sitedwki cubuk konularini arastirirsaniz orada derinlik alma ve diger olcumler var. Birkac kez bilinen yerlerde kendinizi denerseniz dogru sonuca ulasirsiniz INSALLAH c.c

babahalit

Usta
Kullanıcı
arkadasların yorumuna ıstınay, cıvarda , koyun agılı yer ara uzakta zıyaret varmı arastır ısaretın bır cok seyı anlatıyır ve dere varsa selalenun su golledıgı yerı soyler vscevreyı ıyı arastozellıkle agıl yerını arastır,,mezarların yakında amma mahsen uzakta,ısaretten,arastır