Ustalarıma Benden Bir Soru Daha | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarıma Benden Bir Soru Daha

ercansen

Kullanıcı
selamun aleykum kıymetlı ustalarım

son zamanlarda arastırmalarımı kucuk oymalar (içine parmak girecek sekilde olan oymalar) uzerınde yapmaktayım kimi yerde sıralı olarak kımı yerde de bır hayvan veya ınsan resımlerının uzerınde ozellıkle bas kısmında rastgeldıgım kucuk yuvarlak oymalar neyı anlatmak ister ustalarım gecen gun bır oküz benzerı bır ısarete denk geldım ıkı kulagında da yuvarlak oyma vardı ıcıne parmak gırecek kadar yıne aynı kaya uzerınde 8 adet sıralı aralarında 2 3 cm aralıklarla oyma gordum yıne ıcıne parmak gırıyordu yine bır magara gırısınde ıcıne ıkı parmak gırecek sekılde bır oyma mevcuttu kımılerı ufak oyma paradır dıyor dogrumudur bu kulaktan dolma duydugum bır seydir bu işaret çozulmusmudur.

Yine kafama takılan seylerden bırı ana kaya uzerınde kadın resmı yorumlar cogu zaman degıskenlık gosterıyor arastırmalarımda cıplak kadın dıye tabır edılen bır ısaret gordum kopyala yapıstır olarak bırbırıne benzer bır cok yorum okudum ustalarım cozulmus bır kadın ısaretı mevcutmudur? kadın gordugumuz yerde ne aramalıyız nelere dıkkat etmelıyız saygılar sımdıden yanıtların ıcın tesekkurler

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ercan usta , sorulara cevap günleri alır. her küçük oymayı ayni değerde göremeyiz. bir kısmı mezardır. ama normal mezar ama para mezarı. bazıları sayısal değere girer. mesela sekiz dediğin,bulgunun verdiği,ama mezar ama oda,tam doğusuna düşer. tekte olur yanda ise istikameti ,üstte ise sayısal yönünde ve derinliğin verdiği ölçü içinde. bunların görülerk anlatımı en doğru yaklaşım olur.
yine kadın figürüde, üzerindeki bulgularla değerlendirmek ister. parasımı var mezar odasımı var,yoksa başka bir amaçmı taşır,görülmeden yorumlanmak afaki olur.
kadınlar yorarda,göz gibi oymalar bilhassa kafada veya yan duvarda olanlara önem verirsen kazanırsın.

YAĞMUR ADAM

Kullanıcı
parmak basığı vede küçük murç işleri genelde son noktoya gelindiğinin hebercisidir ikizceli ustadında anlattığı gibi sayısal sistemede tekabul eder

ercansen

Kullanıcı
Sagolun ustalarım ağzınıza saglık aydınlatmış oldunuz. Bir daha yolum düştüğünde fotolayıp sizlere sunacağım inşallah

METİN

Kullanıcı
insan figürü üzerinde veya bayan figür ünün kadınlık üzerine yapılan Murç izi erkek üzdü üzerine yapılan oyma ve Murc izi bu tip işçilik görürsen hemen vakit geçirmeden başka setlerle lacka etmeden bu şeye at bu yazım herkez için gecerli

ercansen

Kullanıcı
ercan usta , sorulara cevap günleri alır. her küçük oymayı ayni değerde göremeyiz. bir kısmı mezardır. ama normal mezar ama para mezarı. bazıları sayısal değere girer. mesela sekiz dediğin,bulgunun verdiği,ama mezar ama oda,tam doğusuna düşer. tekte olur yanda ise istikameti ,üstte ise sayısal yönünde ve derinliğin verdiği ölçü içinde. bunların görülerk anlatımı en doğru yaklaşım olur.
yine kadın figürüde, üzerindeki bulgularla değerlendirmek ister. parasımı var mezar odasımı var,yoksa başka bir amaçmı taşır,görülmeden yorumlanmak afaki olur.
kadınlar yorarda,göz gibi oymalar bilhassa kafada veya yan duvarda olanlara önem verirsen kazanırsın.

Sagıdeger ustam diyelimki bu fotodaki Aslan bir Mağara girişinde karşımıza cıktı iki kulagı da parmak girecek sekilde oyuk var nasıl tabir edilir ne aranmalıdır? Saygılar ustam bir dahaki yolum düştüğünde fotolucam ama gittiğim yerde farkında olarak bakmak istiyorum yardımlarınız icin Sağolun

ercansen

Kullanıcı
insan figürü üzerinde veya bayan figür ünün kadınlık üzerine yapılan Murç izi erkek üzdü üzerine yapılan oyma ve Murc izi bu tip işçilik görürsen hemen vakit geçirmeden başka setlerle lacka etmeden bu şeye at bu yazım herkez için gecerli

Ustam iyi kötü anladım sizi ama net degil daha Ayrıntılı bir açıklama yaparsanız beni aydınlatmış olursunuz saygılar

ercansen

Kullanıcı
Ustam aslında birkaç defadan cok fazla okudum anladım benim anlamak istediğim aslanla özlemesi neden Aslan'ın yüzünün yanında delik var ise kral mertemesinde bir mezar mı sayılır? Ya da anıt mezar denilebilir mi? Oymalarla olan kısım tamam figürlerle alakasını kavramaya calısıyorum sagol açıklamaların icin ustam

METİN

Kullanıcı
sen kralı ne yapacaksın yüksek mertebeyi
ne yapacaksın önemli olan figür üzerinde oyma
işareti bul
genellikle erkegin erkeklik olduğu
noktaya yaparlar
bayanda ise ya vijina üzerine yada başının sağ veya sol kısmına oyma
yaparlar bundan daha değerli bir işaret olmaz
farzedelim dediğiniz gibi aslanın yanına veya üzerinde oyma
işaret parmağı girecek şekilde yapıldı
bu işaret çok çok kıymetli lahittipi vy kaya oda mezarı anlamındadır