Ustaların dikkatine | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Ustaların dikkatine

Kader25

Admin
Mezar yakinda.
Ya bu dizilen kayalarin yaninda yada sivri uclarin gosterdigi istikamette. Burasinin el ile dizilisi aşikar.
Ancak sahte isler yapmak bu adamlarin ahlaki. Dogru yeri bulmak lazim.
Bu nedenle illa cubuk ve cihaz destegi şart.

Usulumuz şoyle olmali:
Once net olarak tespit
Sonra prosuduru yerine getirmek
Sonra işlem.

Siz ilk safahati netlestirmelisiniz.
Muhtemelen Roma donemi
Kuyu
Bir taraf mezar
Bir taraf malzeme odasi.

TRUVA

Admin
Kardeş önceki yorumumda ifade etttiğim hayvanın işaret etttiği yer büyük ihtimal burasıdır. Fakat resimde merkez noktasının sağ bölümünü çekmişsiniz ilk işaret ettiğim alan da büyük ihtimal oda merkezi o alanı geniş gören resim ekle ayrıca boşluk tespiti yap.ikinci işaret etttiğim Kaya nin sol tarafından giriş . Sol tarafını resimlersen girişi işaretleriz. Tabiki işaret ettiğim alan ve noktalara önce boşluk testi yap.
Önceki yorumumda oymanin içinde şifre demistim .yan yana iki oda olabilir. Birbirine geçişli. Oda bölgesi ve giriş tarafı Söylediğim gibi sol bölge ve sol alanı komple resim ekle.cektigin dizili kayalar seni yanıltmasın. Hedefe giriş sol taraftan. Sol yamaca doğru

Ekli dosyalar

• 20220726_002335.jpg
    20220726_002335.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 16
  • 20220726_002248.jpg
    20220726_002248.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 18

Aygmen

Kullanıcı
Kardeş önceki yorumumda ifade etttiğim hayvanın işaret etttiği yer büyük ihtimal burasıdır. Fakat resimde merkez noktasının sağ bölümünü çekmişsiniz ilk işaret ettiğim alan da büyük ihtimal oda merkezi o alanı geniş gören resim ekle ayrıca boşluk tespiti yap.ikinci işaret etttiğim Kaya nin sol tarafından giriş . Sol tarafını resimlersen girişi işaretleriz. Tabiki işaret ettiğim alan ve noktalara önce boşluk testi yap.
Önceki yorumumda oymanin içinde şifre demistim .yan yana iki oda olabilir. Birbirine geçişli. Oda bölgesi ve giriş tarafı Söylediğim gibi sol bölge ve sol alanı komple resim ekle.cektigin dizili kayalar seni yanıltmasın. Hedefe giriş sol taraftan. Sol yamaca doğru
Teşekkür ederim. Biraz uzak bir yer olması sebebi ile. Boşluk tespiti yapmaya gittiğimizde. Detaylı resimler çekeceğim.

Aygmen

Kullanıcı
Merhabalar ustalar. Boşluk tesbiti yapın demiştiniz. Boşluk tesbiti için ancak gece gidebildik. Ve bu sebeple resim çekemedim.
Baya karanlıktı. Ama güzel şekilde boşluğumuzu tesbit ettik. Bu alanda komple Boşluk mevcut. Ve aşağı doğru çizdiğim yöne doğru tünel mevcut.

Benim merak ettiğim şey şu
1. Olarak
Tünelin bittiği yere kadar aşağı çubuk ile kontrol ettik. Başlangıç noktası hangisi olması gerekir. Tünelin başladığı yer mi.

2. Olarak
Direk kayaları kaldırıp atsak odanın içine düşme imkanı olur mu.

Ekli dosyalar

• 20220716_162720.jpg
    20220716_162720.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 11

TimuR964

Super Moderatör
bu taşlar yerli değil buraya getirilmis sola doğruda devam ediyor sanırım arka2 adet piramit şekilli kaya göruyorum duvarla kayalar arasında boşluk bakınyıldızlı alanda*SABIR2duvar.jpg

Aygmen

Kullanıcı
bu taşlar yerli değil buraya getirilmis sola doğruda devam ediyor sanırım arka2 adet piramit şekilli kaya göruyorum duvarla kayalar arasında boşluk bakınyıldızlı alanda*SABIREkli dosyayı görüntüle 13528
Teşekkür ederim yorumların için. Bu * sabır ne demek. Birde bu resim de gördüğünüz tüm alanın altı. Tamamen boşluk veriyor

TRUVA

Admin
Kardeş tünel dediginiz nokta kaya çatlağı olabilir. Oda boşluğunu daha önceki yorumumda söylediğim gibi obek olan yerin orta merkezi olması gerekir. Giriş resme göre sol taraftan olacak. Gündüz vakti gidip resim çekişeydiniz bu kadar uğraşmazdık. Önceki yorumundan farklı bir yorumum yok. Giriş sol bölge oda tam orta noktada yan-yana iki oda. Boşluk alırken sapma yapmış olabilirsin. Sıralı kayanın altında oda olmaz .söylediğim tarafta arka bölümdedir

Aygmen

Kullanıcı
Kardeş tünel dediginiz nokta kaya çatlağı olabilir. Oda boşluğunu daha önceki yorumumda söylediğim gibi obek olan yerin orta merkezi olması gerekir. Giriş resme göre sol taraftan olacak. Gündüz vakti gidip resim çekişeydiniz bu kadar uğraşmazdık. Önceki yorumundan farklı bir yorumum yok. Giriş sol bölge oda tam orta noktada yan-yana iki oda. Boşluk alırken sapma yapmış olabilirsin. Sıralı kayanın altında oda olmaz .söylediğim tarafta arka bölümdedir
Tamam yarın gündüz gideceğiz. Güzelce detaylı resimlerim.