Uydudan Tespit Mümkünmü... | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan Tespit Mümkünmü...

ersan

Admin
wtrk usta Aliveli ustayı töhmet altında bırakmanı kabul edemem..Aliveli arkadaşıma yolladığım videoyu sana yolliyıim bak..sitelerin arasında bulunan caddedeki kanalizasyon hattının uydudan görüntüsünü almıştım.mausunu videoda görünen boşluk renginin üstündeyken videoyu istediğin yerde durdurup kordinatına bak ve o kordinatın denk geldiği yeri görmüş olursun,istersen OUT u yolliyım kanalizasyonun uzunluğunuda ölçersin.ne dersin.
---vereceğim kordinat sistemini ne yazıkki hallla bilmeyen ve duymayan jeoloji ve haritacı mühendisleri var,bu memlekette..
ustam aynen bende sana katiliyorum ta cok bilmedikleri seyler var ta coku imkansiz deyen seyler doruya cikabilir

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
değerli arkadaşlarım saygı çerçevesindeki bilgiler,konuyu netleştirmeye yetecek inşaallah.
inanıyorum ki bilinmeyenler açığa çıkacak.
A21MEDLİ ustamızın bu konudaki çalışmalarından sadece bilgim vardı ama kullanılan sistemin ne olduğunu ,
nasıl bir yöntemle nelere ulaşmanın mümkün olduğunu bilmiyordum.
anlatımları,çoğumuzun uydu diye bildiği sistemden çok farklı olduğunu görüyoruz.
halbuki uydu deyince biz çok daha farklı düşünüyorduk.kendisine çok teşekkür ediyorum. şahsına olan inancım söyledikler
ine görmeden bende inanç doğuruyor.
tabii ki bunun bir alt yapısı olmalı. önüne gelen bu sistemde başarı sağlamayabilir.
bu konuda ki tecrübelerini ,paylaşmak kendi insiyatifindedir.
bizler her konuya hakim olmadığımız gibi,her kişinin uyguladığı bir sistemi b
ilemediğimiz gibi,uygulayamayabilirizde.
önemli olan ,herkesin içinde uhde olan bu durumun gerçeğinin bilinmesidir. boşuna duygu sömürülmesine ve yanılmaların önüne geçilmesidir.
benim gibi bu konuda yetersiz olanlarımız ,A21MEDLİ GİBİ ÖZÜ SÖZÜ BİR USTAMIZ konuya iştirak etmişken ,merak ettiklerini sorabilir ve konu bu sayede istenilen seviyeye gelebilir.
sağlıcakla,olumlu katkılarınızı bekliyorum.

xenon

Kullanıcı
bazı konularda bilgim ve meraklarım vardır bu en büyük merakım ise havacılıkdır genel anlamda ve bir çok konuyada hakimimdir havacılık konusunda merak saldıgım bu alanda bahsedilen ekipmanlar milyon dolarlar ile alınmakta ve her istenilen cihaz ülkelerin koymuş oldugu kurallar geregi her ülkeye satılmamaktadır. cihazı geliştiren ülke yanlızca kendi cıkarları dogrultusunda kullanmaktadır bu cihazları en basiti 20000 bin metrede olan bir hava aracı senin benim gözümün rengini tesbit edebiliyor kullanılan teknoloji sayesinde diger bir konu ise cihaz ile duvarın arkasında yada taşın arkasında ne var görülebiliyor yaymış oldugu ısı! sayesinde bir engelin arkasındaki görülebiliyorsa varın sizler düşünün gerisini... ülkemizdede bir çok milli kuruluşumuz var ve yapmış oldukları milli cihaz ve ekipman silahlarımız var ve her gecen gün arge çalışmaları son hız devam ediyor dün bir link atmışdım şimdi o yazıyı açık ekliyorum buraya bazı imkanlar var ama bunlara her insan ulaşamaz yazmış oldugum yukarıda bahsettigim olanaklara imkanlara bunu unutmayalım ben ulaşırım diyen varsada ya yalancıdır yada vatan haini neden dersenin bunları kullanan yanlızca Türkiye Cumhuriyeti Devletidir Yurdumuzun güvenligi için kullanılabilir neticede günümüzde gece gündüz demeden Türk Silahlı Kuvvetlerimiz kullanmaktadır başka ihtimal ile bunların kullanılması imkansızdır diye düşünüyorum.

Gelelim haberimize;

ASELSAN kızılötesi dedektörlerin seri üretimine başladı
ASELSAN, termal kameraların gözü olarak tanımlanabilecek ısıyı algılayabilen kızılötesi dedektörlerin ilk seri üretim partisini tamamen milli imkanlarla tamamladı
1132386_620x410.jpg

ASELSAN, geceyi gündüze çeviren termal kameraların gözünü tamamen milli imkanlarla seri olarak üretmeye başladı.
Şirket, geçen yıl kurduğu tesislerde termal kameraların gözü olarak tanımlanabilecek ısıyı algılayabilen kızılötesi dedektörlerin ilk seri üretim partisini başarı ile tamamladı. Bu gelişme ile bugüne kadar üniversite sanayi işbirliği ile tasarım aşamasında gösterimleri yapılan dedektörlerin sanayileşmesindeki en kritik adım da sonuçlandırıldı.

Dünyada az sayıda ülkenin üretebildiği bu dedektörler, kullanım amacı, üretim teknolojisi ve algılayıcı malzemesine bağlı olarak farklı yöntemlerle üretilebiliyor. ASELSAN’da seri üretimine başlanan “Kuantum Kuyulu Kızılötesi Fotodedektörler” ise NASA’nın da uzay uygulamalarında kullandığı bir teknoloji olarak yüksek düzeyde görüntü kalitesi ile öne çıkıyor.

ASELSAN’ın Kuantum Kuyulu Kızılötesi Fotodedektörlerinde, her biri insan saç teli kalınlığının üçte biri boyutunda, 327 bin pikselden oluşan bir sensör bulunuyor. Yaklaşık 2 santimetrekarelik alana sığabilen bu sensör, derecenin yüzde birlik ısı farklarını algılayarak termal görüntüleme yapıyor.
Bu tür dedektörleri üretebilmek için yetişmiş personel ve birçok teçhizatın yanı sıra, sıcaklık, toz, nem gibi üretime etki eden tüm çevresel faktörlerin denetim altına alındığı özel üretim alanlarına sahip olmak gerekiyor.

Kızılötesi dedektör teknolojileri, Türkiye’nin yüksek katma değerli sanayi yapılanması için birçok sanayi dalına etkisi olan kritik bir teknoloji olarak öne çıkıyor. Kızılötesi dedektörler, askeri alanda hedef tespiti, gözetleme, atış kontrolü, füze arayıcı başlığı gibi uygulamaların yanı sıra güvenlik kameraları, tıbbi görüntüleme, otomotiv, uydu görüntüleme, enerji güvenliği gibi sivil alanlarda da yaygın olarak kullanılıyor.

ASELSAN Genel Müdürü Faik Eken, yaptığı açıklamada, şirket olarak Kuantum Kuyulu Kızılötesi Fotodedektör dışında, termal algılama yapan farklı teknolojilere sahip birçok dedektörün tasarımını tamamlayıp seri üretime aktarma aşamasına geldiklerini bildirdi.

Eken, "Orta Doğu ve Hazar Havzası ile enerji ihtiyacı olan ülkeler arasında köprü konumdaki Türkiye'nin enerji güvenliği projeleri ile istikrarın kırılgan olduğu Balkanlar, Kafkaslar ve Orta Doğu’nun ortasındaki ülkemizin fiziki sınır güvenliği projelerinde de milli imkanlarla, Türk mühendis ve teknisyenleri tarafından üretilen yeni nesil dedektörlerin kullanılması çok önemli" dedi.

Dünyada sayılı gelişmiş ülkenin elinde bulunan bu kritik dedektör teknolojisi, söz konusu ülkelerin ulusal koruması altında bulunuyor. Bu teknolojinin varlığı, sektörde gelişmişlik ve üstünlük göstergesi olarak kabul ediliyor.

kaynak:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
devletin temel stratejileri arasında,kişiler üstü ,gurur duyduğumuz bir çok askeri çalışmaları mevcut.
xneon ustamız bunlardan ,konumuza yakın olan ,fakat kişilerin ulaşamayacağı ,fakat böyle bir sisteminde olduğunu bilmemiz adına güzel bir yorumda bulunmuş. sağolsun. ama askeriyeye böyle bir sistem yapılıyor,bizlerde her duyduğumuzu bununla mukayese etmeyelim diyede özellikle belirtmiş.bilmeliyiz ama bizlerin istfade edeceği bir durum olarak değerlendirmemeliyiz anlamı çıkardım. bunu suistimal eden olursa da inanmamalıyız.

A21MEDLi

Admin
değerli arkadaşlarım saygı çerçevesindeki bilgiler,konuyu netleştirmeye yetecek inşaallah.
inanıyorum ki bilinmeyenler açığa çıkacak.
A21MEDLİ ustamızın bu konudaki çalışmalarından sadece bilgim vardı ama kullanılan sistemin ne olduğunu ,
nasıl bir yöntemle nelere ulaşmanın mümkün olduğunu bilmiyordum.
anlatımları,çoğumuzun uydu diye bildiği sistemden çok farklı olduğunu görüyoruz.
halbuki uydu deyince biz çok daha farklı düşünüyorduk.kendisine çok teşekkür ediyorum. şahsına olan inancım söyledikler
ine görmeden bende inanç doğuruyor.
tabii ki bunun bir alt yapısı olmalı. önüne gelen bu sistemde başarı sağlamayabilir.
bu konuda ki tecrübelerini ,paylaşmak kendi insiyatifindedir.
bizler her konuya hakim olmadığımız gibi,her kişinin uyguladığı bir sistemi b
ilemediğimiz gibi,uygulayamayabilirizde.
önemli olan ,herkesin içinde uhde olan bu durumun gerçeğinin bilinmesidir. boşuna duygu sömürülmesine ve yanılmaların önüne geçilmesidir.
benim gibi bu konuda yetersiz olanlarımız ,A21MEDLİ GİBİ ÖZÜ SÖZÜ BİR USTAMIZ konuya iştirak etmişken ,merak ettiklerini sorabilir ve konu bu sayede istenilen seviyeye gelebilir.
sağlıcakla,olumlu katkılarınızı bekliyorum.

ikizceli usta bu işi yapabilmek için sadece ve sadece kordinat lazım ,burda bazı arkadaşlarım biliyor öncelikle elimde garmin diye gezindiğim yerde kordiinat toplayan bi sistem vardı.bununla çok denemler yapıp belli bi seviyye geldim..madem iş sadece kordinattsa bunu earth ten alıp bildiğim ve gördüğüm kanalizasyon tunel vs benzeri yerlerden kordinatlar topladım..kendi gömdüğüm bakırlarların yerini bularak başarı sağladım mesele bu..
tunel ve loğarlar içinse VOXLER i i kullanıyorum,ve çokta güzel sonuçlar görüyorum. MALA VEYA EMFAD dan bi farkı yok haa bu bazılarına üfürük gelebilir, onların bu üfürüğü KIZLAR ın OJESİNİ kurutmaktan başka bi faydası olamaz.
hatta mekanda bi arkadaşımıızın hatır üzerine bi yerine bakıp tunelin başlangıç ve bitiminin yerini verdim kendisi oranın kale olduğunu yazdı ve verdiğim yerlerde gerçektende kaleye giden tunel yolu olduğunuda teyitledi.o arkadaşımız isterse konuyada mudahil olabilir.

A21MEDLi

Admin
şimdi içinde şu soroyu geçirenlerde olabilir acaba A21MEDLİ usta bişey çıkardımı diye,şükürler olsunki,bu işler Allah c.c bileceği kısmet meselesidir...
cihaz satıcısı firmalarada sormak gerekli,eğer herşey cihaz dedektörle bitseydi dedektör firmaları yer altında bişey bırakmazlardı + bunları satmaya ihtiyacları olmazdı.definecilerle uğraşmaktansa,krallar gibi sırma köşklerinde oturup manzaraya karşı çaylarını yudumlarlardı.
bundan dolayı,maddi zenginliğini kısmet nasip çerçevesinde değerlendirelim..
gömü dediğimiz şey,arazinin her metrekaresine serpiştirilmemiş.
bunu yazarkende dedektörler bulmuyor diye bişey anlaşılmasın,kısmetinde olanlar buluyor.

TEVFiK

Vip Üye
şimdi içinde şu soroyu geçirenlerde olabilir acaba A21MEDLİ usta bişey çıkardımı diye,şükürler olsunki,bu işler Allah c.c bileceği kısmet meselesidir....Amin'İnşallah.
cihaz satıcısı firmalarada sormak gerekli,eğer herşey cihaz dedektörle bitseydi dedektör firmaları yer altında bişey bırakmazlardı + bunları satmaya ihtiyacları olmazdı.definecilerle uğraşmaktansa,krallar gibi sırma köşklerinde oturup manzaraya karşı çaylarını yudumlarlardı..Siz olacağınıza Bakın Sayın ustam Dediğiniz gibi yaptığım zaman Sizi Anarım.
bundan dolayı,maddi zenginliğini kısmet nasip çerçevesinde değerlendirelim..
gömü dediğimiz şey,arazinin her metrekaresine serpiştirilmemiş.
bunu yazarkende dedektörler bulmuyor diye bişey anlaşılmasın,kısmetinde olanlar buluyor.
Saygılarımla.:p

A21MEDLi

Admin
burda kendi reklamımı yapmıyorum mademki bu konu tekrar tekrar gündeme geliyorsa,buna bi nokta koymak için insanların kafasında bi kuşku olmasın diye sadece ve sadece bu işin sizin anlayabileceğiniz bi şekilde izah etmeye çalıştım.bunuda her türlü ispat etmeye hazırım,konuyu okuyan arkadaşlarımdan ricam bu konu hakkında özel atmasınlar sadece ikizceli usta veya wtrk usta veya başka bir ustamızın belirleyeceği kişiler varsa? açıktan açığa değerlendireceğim,onun dışında kimse kusuruma bakmasın..

ersan

Admin
  1. A21MEDLİ---ustam sana bir sorum olacak burdaki yukledim resimde caliosma yaptik ve tam uste abi nerde siyah cizdiyim yerde pisirilmis kil cikti ve biraktik az bir incelememde ordaki kesik sari ve kirmizi partcalar zemin alti eve azit oldunu belirledim cubuklarlan abi saten doldurulmus olan yer toprak tunel cukmus ,ve nerde abi kirmizi halka icinne aldim yeri actik deyerli yuklu miktar para deye yeri actimi gurduki eski ev yata cikti tam bitki dabana kadar indik 2,80 derinle burdaki renk abi metal rengi deyil .
  2. ci si bakiri ve aliminiyumu program deyersiz guruyor abi bunu defalarca bakti

TEVFiK

Vip Üye
burda kendi reklamımı yapmıyorum mademki bu konu tekrar tekrar gündeme geliyorsa,buna bi nokta koymak için insanların kafasında bi kuşku olmasın diye sadece ve sadece bu işin sizin anlayabileceğiniz bi şekilde izah etmeye çalıştım.bunuda her türlü ispat etmeye hazırım,konuyu okuyan arkadaşlarımdan ricam bu konu hakkında özel atmasınlar sadece ikizceli usta veya wtrk ustanın belirleyeceği kişilşer varsa değerlendireceğim,onun dışında kimse kusuruma bakmasın..
Tamam sayın ustam çok Teşekkür ederiz ellerinize sağlık derim.Bende İkizceli ustama bir sorayım.bakalım ne diyecek.:rolleyes: Saygılarımla.