Uydudan Yer Bakma | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan Yer Bakma

leono

Kullanıcı
büyük inşaat şirketleri de kullanıyor bu tür programları, 3D sondajlama sistemi,
buna uydudan bakma uzaktan algılama demiyelim tabiri yanlış,
diğer bir izah şekli şudur, 3D yeraltı görüntüleme cihazların uydudan data alıp yorumladığı sayısal görüntüyü grafiği biz pc ile oturduğumuz yerden yapıyoruz,
ancak yalnız başına surfer yeterli değil,
bu tür pc programlarını kullanıcısı eğer yanlış flitrelerden geçirir yahut doğru datayı doğru bir şekilde kullanmazsa çok çalışır eve cepleri ve çizmesi toprak dolu gelir :)
bu işi çubukçuluğa da benzetebilirsiniz, acemiysen çubuklar seni kullanır ya,

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
erzurumlu ustam bende pek inanmiyordum lakin yaklasik 4 yerde denendi 3 ila 15 mtre arasi sapmayla yapi seklini ve derinliğini verdi bizde arkeolojide surfer ve benzeri tarzda programlar kullaniyoruz ha bizim yardimci cihazlarimizda mevcut tam nokta atişi sapmasiz veriler aliniyor gpr ve rezitive sistemlerde ayni veriyi veriyor uzaktan algilama mevcut lakin yardimci cihazlarla bu surferciler birşeyler keşfetmişler bi veriler aliyolar zamanlada cozeriz insaallah.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
açık açık anlattım bunu anlamayacak kadar define bulmaya odaklanmış sanız daha bir şey demiyorum bu dediğimiz programların hepsi bilinen arazi engebelerini renkle gösteren programlar.. yani aynı televizyondaki insanların çıkıp odada dolaşmasına inanmak gibi bir şey.. şuan ne diyeceğimi bilmiyorum.. anlatacak bir şeyde yok.. program bu videoda anlatılan gibi çalışıyor adam işi bilen biri fakat sonucu insanlarla alay etmek için kullanıyor resimlemesi de doğru arazinin engebelerine göre renkler değişiyor o kırmızı olan yer en yüksek nokta... bu kadar açık ve net bir şeyi bütün dünyanın bildiği birşeyi adam yerin altı olarak anlatıyor.. bir çoğunuzu tanıyorum sizler gibi değerli insanların buna inandığına inanamıyorum...

Kime ne anlatıyon ki :)
Sitedeki iki admin inandığını söylüyor, bizim konuşmamız boşuna.
Bir tane uydudan bakma mantığını anlatacak adam yok, ama hepsi nerdeyse inanıyor, konuyu hortlatıp duruyor.

Madem var böyle birşey 10-15 metre sapmayla görünüyor, buralarda işiniz ne gidin çıkarın.
Daha ağır konuşacam ama neyse.
Bırak inandıklarını yapsınlar kardeşim

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
şöyle güzel bir örnek vereyim: televizyon var ...canlı yayında maç izleyebiliyoruz değil mi sahayı uzaktan görüyor muyuz? evet.. oyuncuları görüyor muyuz? evet bunlara müdahale edebiliyor muyuz? bu mantığa göre evet demek lazım... yani barselona--reel maçında baktım gol geliyor elimdeki çay bardağını bir fırlattım televizyona tam isabet messinin kafasına geldi.... demek gibi birşey anlatabiliyor muyum? google earth 3 yıl önce oranın fotosunu yüklemiş biz fotoğrafa bakıyoruz.. fotoğraftan o arazide define olduğunu gördüğünü söyleyene inanmakla anlattığım hikayeye inanmak aynı şey hatta daha zor.. olması gerekir..

Kader25

Admin
Kardaşlarım,
Ben çubuk ustasıyım.
Bu programlara hiç inanmadım, taki bir arkadaşla tartışana kadar.
Dedi bildiğin çözdüğün yerlerden 2-3 tanesinin koordinatını ver, sana odaların şeklini çizip göndereyim.
Kaybedecek, masraf olacak birşey yoktu :) Aldım koordinatları gönderdim. Çizip bana gönderdiğinde çok şaşırdım.
Hemi de teferruatlı çizmiş. Gel de inanma şimdi.. Yalnız bu arkadaşım derinlik vermiyor, sen çubukla daha sağlam bulursun diyor.
İçinde ne var görmüyor. Sadece yeraltındaki odayı çiziyor. Veya bana böyle söylüyor.

Ne program bilirim, ne de anlarım. Programların İsmini bile bilmem.
Şimdi bunu yaşamış birisi olarak bu iş saçma-sapan nasıl diyebilirim...?
Bir seferinde de birbirine yakın 2 oda vardı. Birisinin koordinatını verdim diğerini vermedim.
İkisini de çizip göndermiş.
Valla durum bu.
Hiçbir hükme varmadan bende başıma gelenleri anlatayım istedim.

ersan

Admin
Ustalar 5 sene icinde 5 taneden cesit program lsn urastim bu vudeyodakiler en basit .
Wtrk-- ustaylan bilem cok kafa patlatim var ve dayma derdi program malzeme gugmuyor sade yer alti yapisi gyruyor deye bende ustaya kiziyordum nedense inanmazdim ve sonra cubuklarlan yerler tespit edildi baya bir noktalar acildi ta coku mara ve yer alti bosluklari dedidigimiz kim yerler doal bosluk katmani cikti malzeme dedigi yerler miberal katmanlari cikti bu programlan ustalar adam oledim ben olacktim acan ta bu sitede dolasiyorum demeki wtrk--ustaya hak veriyorum .
Ve cubuk konysuna gelinirse dun bif arkadas ihtiyar bir cubukcuya yer bsktirmus kepceylen uyle mineral yerleri acilmiski saten kuyulari gurdumu korktum ustalar.
Deyecem bu ki tam isini bilmeyen cok cubukcu arkadaslar var ve arazide isler cok deyisir gitmesinler gunah altinda kalmasinlar ustalar buyle elinuze renkli metal numune alikta ben bu numune metale cekiyor deyikte bosa kurek salamakta bos .
Coku ystalar sitelerde ben boslu kacirmam deyikte ve uydudan yere baktirmus ve kendi kafasina gure esikte yer aciliyor ve 4 mt indimi bir yerde bir sey cikmiyor ve sonra dusunmeye basliyorlar bu neden buyle oldu deyik bana soruyorla saten uydu resmi yeri mineral vermus ama gite anat arkadasa te elerindeki program son midelmis te o te bu ve bir acilmus kapanmus bir eski..grek..ev yatagi verdim zamaninda ev yangin gecirmis arkadas bir bakti te demese ya te burda lahit var te burda malzemesi te burda odasi ve mahzeni deye ama ne varsa yazmis usta cok cabuk beli oldu ne derecede yeni model progeami oldunu ileruten bende cook inaniyirdum bu programa ama artik deyil inanmaya leptobu bilem kaldirdim sade ve sade program aklima gelmesin deye.onystan sindik yeni guren ustalar ve arkadaslar uydu isi dedimi cok cabuk balaniyorlar te oymys buymys ama zanan icinde bir kac yer acildimi onlarda benim dediklerime inacaklar.

leono

Kullanıcı
zamanın birinde mak. mühendisleri elektrik motoru yapmaya karar verirler, haliyle elektromagnet ortada, bundan ötürü yola çıkılır,
yaklaşık 6 yıl mühendislik hesaplarla motor yapılır amma velakin motor çalışmaz,
velhasıl tekrar başa dönerler ve (dyy) deneme yanılma yöntemine başvururlar ve motor 1 yılda tamamlanır çalıştırılır,

bu uydu konusuna üstünkörü bakanlar çok küçük düşünüyorsunuz,
yaklaşık 3 aydı gece gündüz kafa yordum hatrı sayılır derecede yol aldım, ancak yeterli değil,
hadi elle tutulur bir paylaşım yaptık 3 ay sonra 5 ay sonra, %90 a varan doğrulukla ıspatladık burada yada başka bir yerde biz birilerinin kafasına namlu mu
dayadıkki inanacaksın yahut buraya inancınla ilgili yorum atasın muhalefet olasın diye,

bir yazmış demişki madem uydudan görüyordun da neden gidip almıyorsun :) ne biliyorsun boş beleş durduğumuzu?
bu sistemle ezilmiş büzülmüş upruğu bulduysak yarın birgün bu konuyu çürütmeye çalışanlar bir başka nick ile dört gözle yakın takipçisi olacaklar,
4 ay önce bende inanmayanlardan biriydim,
tartışacaksak bir mevzuyu, edeceksek muhabbet allah için mütevazı kişiliğimizi bozmadan konuşalım tartışalım,
işlerim biraz hafiflesin biraz daha açıklık getireceğim bu konuya

aliömer

Kullanıcı
Şu uydu işi hemen her sitede her sayfada tartışma konusu. inanlar ve inanmayanlar. Aslında tartışmalara son noktayı koymak mümkün ama ne hikmetse devlet sırı gibi alınan sonuçlar hep gizlenmiş inanlara sorulduğunda şu yerde oda vardı koordinatları verdim adam aynısını buldu. Bizat uyduyla açtığın oda varmı mahsen varmı diye sorduğunuzda yok cevabı alırsınız. Bilimsel olarak kanıtlanamayan hiç bir şeyin geçerliliği söz konusu olmaz. Kanitlanmadigi sürece bir iddadan öte gitmez. Şöyle bir şey yapılabilinir bu işte uzman olan arkadaşlar her hangi bir üyeye bir yer açtırsınlar herkeste gerçeği görmüş olsun.

leono

Kullanıcı
sen ne diyorsun @aliömer, bu işi öğrenen scala dosyasını bile sır gibi saklıyorlar 1 kb lik bir dosya :)
4500 ila 5000 tl boy boy ilanları gördük, artı tokatçıları da var,
hele biri varki anlatıma bak sen, odanın etrafı metalle kaplıymış(keyif)

bu sörfçü programların çıkartmış olduğu grafiği büyük çoğunluğumuz yorumlayamıyor yahut yanlış yorumluyor,
yükselen yada düşen engebe ve çukur yahut taş'ı z deki dataya göre matemetiksel olarak renk kodu veriyor, örneğin en derin yer kırmızı oluyor, bunuda yarısaydam da yeşil içi kırmızı yı metal olarak yorumlayanlar var, kezza bu yanlış, diğer bakış açısı yeşil içi siyah yada gri ton'a oda deniliyor,
zaman zaman doğruluk payı da oluyor, çok anlamlı yapıtlarda ortaya çıkabiliyor, bizzat kendim keşfe çıkacağım yerler var, sırf doğru program vede flitre kullanıp kullanmadığımı görmek adına,

peki diyelimki grafikler doğru çıktı, paylaşırmıyım? hayır asla ulu orta paylaşmam, yahu adamın 5 katlı apartmanı var 4 kiracısı var hala define peşinde,
oda araştırıyor bu işi, he olur.....
nicelerimiz var aramızda asgari ücretle geçim sıkıntısı çeken,
RABBİM ihtiyaç sahiplerine nasip etsin inşallah

aliömer

Kullanıcı
@leono ustam biliyorsunuzki bu uydu meselesiyle alakalı bir çok insanın canı yandı. Sizinde izah ettğiniz gibi akla mantığa aykırı bir çok söylem ortaya atıldı atılmayada devam edilmekte. Sizin gibi bu işe profesyonelce yaklaşan ustalarımızın bir şekilde bu kunuya son noktayı koymaları gerektiğini düşünüyorum ila içinde metal olan bir boşluk değil. Daha önce açılmış bir boşluğun görüntüsü olabilir. Yanı bir şekilde doğruluğu veya yanlışlığı ortaya koyulmalı. Bu yapılmadığı sürece birileri birilerini deyim yerindeyse yakmaya devam edecek