yeralti goruntuleme | Sayfa 12 | Define işaretleri ve anlamları

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Subject restarted :) Fatal error:)

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
selamlar erus ustam bu dediğin kameradan aldım ben bendeki 237 e dijital 8lik kaset takıp canlı çekim yapıyor ve resim çekiyor ışıklı ,
bu kamera da kızıl ötesi var gece zifir karanlıkta çekim yapıyor siyah beyaz yapıyor çok net görüntü veriyor .
ben bu iş için aldım bunu ama beceremedik ve hatta sıfır kutusunda almıştım bu yazın .
bir yerde eksiğimiz var ama nerde çözemedik , birde sana sorayım cekim yapan kişi makinayı yere dikmi çekiyor yoksa yerden bir metre yukardan tutup karşıyamı tutuyor makinayı birde bu kameraya yazılımmı atıyorlar acaba bu astra uydusu dediğini resim çektikten sonra resmi o prokramamı atıp bakıyorlar sen gördüklerini bana burda atlamadan anlatırsan belki çözeriz bu işi .
benim gördüğümle senin gördüğünü birleştirip işin püf noktasını belki çözeriz ,ben bu işin üstündeyim ama bir türlü ilerleyemiyoum .

erus

Kullanıcı
selamlar erus ustam bu dediğin kameradan aldım ben bendeki 237 e dijital 8lik kaset takıp canlı çekim yapıyor ve resim çekiyor ışıklı ,
bu kamera da kızıl ötesi var gece zifir karanlıkta çekim yapıyor siyah beyaz yapıyor çok net görüntü veriyor .
ben bu iş için aldım bunu ama beceremedik ve hatta sıfır kutusunda almıştım bu yazın .
bir yerde eksiğimiz var ama nerde çözemedik , birde sana sorayım cekim yapan kişi makinayı yere dikmi çekiyor yoksa yerden bir metre yukardan tutup karşıyamı tutuyor makinayı birde bu kameraya yazılımmı atıyorlar acaba bu astra uydusu dediğini resim çektikten sonra resmi o prokramamı atıp bakıyorlar sen gördüklerini bana burda atlamadan anlatırsan belki çözeriz bu işi .
benim gördüğümle senin gördüğünü birleştirip işin püf noktasını belki çözeriz ,ben bu işin üstündeyim ama bir türlü ilerleyemiyoum .
Aleyküm selam numaramı eklesene 0506********* watsaptan konusalim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil. Alttaki link belki ilgilendiğiniz konuya ışık tutabilir. Yazı yeraltı görüntüleme sistemleri üreten bir firmanın sitesinden alıntıdır. Reklam olmaması için firma ismi verilmemiştir.

Görüntülü cihaz, ekranlı cihaz, yeraltı kamerası,

Define arayanlar da aslında define avcısı diye de adlandırılırlar. Hal böyle olunca define avcılarının da hikayelerinin sonu gelmez. Onlarda da şöyle hikayeler ağızdan ağza dolaşır: “Biz bulamadık ama Türkiye’nin “falan” zengin adamında görüntülü cihaz varmış, toprağın içinde ne varsa ekranında gösteriyormuş, zaten bu adam esas servetini define bularak yapmış…” Elsan firmasına “görüntülü veya ekranlı cihaz var mı?” diye soran çok kişi gelir. Hatta bunların içinde maddi imkanı yerinde olup bir avuç dolusu parayı böyle bir cihaza harcamağa hazır olanlar da vardır.

İşin gerçeği şudur: Toprağın altındaki eşyaları ekranında resim olarak, hakiki şekliyle gösteren bir cihaz yoktur. Toprak saydam olmadığı için ve toprağı oluşturan maddeler de homojen (her tarafta aynı fiziksel, aynı kimyasal özellikte) olmadığı için toprak içinde herhangi bir dalgasal enerjiyi düzgün olarak kullanma imkanı yoktur. Toprağa görünür ışık ve lazer nüfuz etmez. Toprağa elektromanyetik dalgaların ancak düşük frekanslı olanları nüfuz edebilir. VLF – Very Low Frequency tabir edilen çok düşük frekanslı sinyaller dedektörler tarafından kullanılmaktadır ve bunların da frekansı 10 kHz civarında olup, dalga boyları 30 km civarındadır ve bu dalgaların toprak içindeki eşyaların şekillerinin incelenmesinde kullanılması imkansızdır.

Elektromanyetik dalgaların 10 MHz - 1000 MHz frekans bandı toprağa daha zor nüfuz etmesine rağmen, teknolojinin sınırları zorlanarak "Ground Penetrating Radar" denilen GPR yeraltı radarları yapılmıştır. Ekranı olan ve ekranında yeraltına gönderilen elektromanyetik dalgaların yansımasını gösteren bu radarlar, yeraltındaki eşyaların şeklini göstermezler.

Yeraltı radarları, toprak içindeki, taş, kaya, metal olan, metal olmayan her şeyin yansımasını ekranda gösterdikleri için define aramak için kullanılamazlar. Ayrıca bu radarlar ıslak topraklarda işlevlerini yitirirler. Bu radarlar küçük ve derin eşyalara da duyarsızlardır. Bu radarların fiyatları da 5.000 $ - 50.000 $ arasında değişiyor.

Uçaklarda ve gemilerde bulunan hava radarlarının kullandıkları giga hertzler mertebesindeki çok yüksek frekanslı sinyaller bir yüzeyden yansıdıkları vakit yüzeyin şekli hakkında bilgi içerebilir. Ancak toprağa da maalesef çok yüksek frekanslı sinyaller nüfuz edemiyor, toprağa çarptıklarında yüzeyden yansıyorlar. Toprakta, denizcilikte kullanılan sonar cihazının da kullanılması mümkün değildir. Toprak ultrason dalgalarının yol alması için uygun bir ortam değildir. Röntgende kullanılan X ışınlarının toprakta nüfuz kabiliyetleri 10 cm.ler civarında olmakta ve bunların cihazları da portatif olamamaktadır.

Bu sebepten teknik olarak toprağın içindeki cisimlerin hakiki şeklini ekranda görmek mümkün değildir.

Define avcılarının anlattıkları: dürbün gibi cihaz varmış, yerin altını gösteriyormuş; kamera varmış yeraltını gösteriyormuş, fotoğraf makinesi varmış yeraltındaki eşyaların resmini çekiyormuş, ekranlı veya görüntülü cihaz varmış ekranında yerin altındakileri gösteriyormuş sözlerinin hepsi uydurma, safsata sözlerdir. Böyle sözlere itibar etmeyiniz. Böyle cihazların peşine düşmeyiniz, ya vaktinizi boşa harcarsınız, ya da karşınıza sahte bir cihaz çıkar.

not: Bazı uyanık kimseler sahte görüntülü cihazlar ürettiler. Bu cihazların bir kısmı dizüstü bilgisayar ihtiva etmektedir. Bu bilgisayara öyle bir program yüklenmiştir ki adeta yeraltını gösteriyormuş izlenimini vermektedir. Bunların sahte olduğunu şöyle test edebilirsiniz: aynı yer için iki veya daha fazla tarama yaptırın, her defasında ekranda başka resimler elde edeceksiniz. Çünkü cihaz yerin altını göstermiyor. Her taramanın farklı yerde yapılacağı farzedilerek programı yapıldığından, bu program, her seferinde farklı resimler üretiyor. Siz yerin altını değil, programın ürettiği sahte resimleri izliyorsunuz!!

Bazı sahte bilgisayarlı cihazlar da ekranında kırmızılı, mavili, yeşilli bulanık resimler üretirler, ve bu resimlerin sizin bulmak istediğiniz define ile hiç alakaları yoktur. Bunların bir kısmı da yerin manyetik alanındaki değişmeleri ekrana renkli karmaşık resimler olarak getirir. Halbuki siz yerkürenin manyetik alanını ölçmek istemiyorsunuz. Define bulmak istiyorsunuz. Aradığınız altın, gümüş gibi cisimler yerin manyetik alanını değiştirmezler. Bu cihazlar kıymetli madenleri bulamazlar. Bu cihazlar topraktaki manyetik demir minerallerinden etkilenirler ve toprağa gömülmüş demir kütle varsa ondan etkilenirler.

Son düzenleme:

Kaleli21

Kullanıcı
Selam arkadaşlar bendeki sony w710 fotoğraf makinesi ile çekimleri bunlar. Tam çözemedim gitti.

Ekli dosyalar

• 24(2).JPG
    24(2).JPG
    48.7 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_20211120-213143.png
    Screenshot_20211120-213143.png
    593.6 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_20211120-212039.png
    Screenshot_20211120-212039.png
    290.6 KB · Görüntüleme: 15

Kaleli21

Kullanıcı
Bu resimleri astra ımage veya snapseed proğramı ile filtreleme yaptığımızda bir şeyler veriyor sanki. Yinede sonuç alamadım.

Kaleli21

Kullanıcı
Bir abide var bu makineden yurtdışından 2 tane getirtmiş. Cihaz sofi ayarlı. İsteyen olursa birini satıyor. Tabiki kullanmayı bilen alsın. Yoksa olmuyor görünmüyor. Yazık bu kadar para verdim demesin. Akıl var fikir herkeste. Kimse kimseyi kandıramaz tabiki.

erus

Kullanıcı
Bir abide var bu makineden yurtdışından 2 tane getirtmiş. Cihaz sofi ayarlı. İsteyen olursa birini satıyor. Tabiki kullanmayı bilen alsın. Yoksa olmuyor görünmüyor. Yazık bu kadar para verdim demesin. Akıl var fikir herkeste. Kimse kimseyi kandıramaz tabiki.
Sistem kac metre derinliğe kadar isliyor ustam