Yılanlar Hk."bilgi" | Define işaretleri ve anlamları

Yılanlar Hk."bilgi"

Meltun

Kullanıcı
Bu işaret kabartma ise roma dönemine aittir. Eğer ağzı açık ve dili dışarda ise tehlike işaretidir. Altın gömüsünün üzerine zehir dökülmüştür. Yani çıplak elle dokunmayınız. Hedefi ise kayanın kendisindedir. Kayayı yokladığınızda boşluk sesi gelen yere dikkat edilmesi yerinde olur.

1-Yılan kayanın üzerine çöreklenmiş şekilde yapılan bir yılan varsa hedef o yılanın altındadır.
2-Yılan kayanın üzerinde iki büklüm olmuş ve ileri bakıyorsa para iki yerde vardır.
3-Yılanın ağzı açıksa gömü arkasında aranır veya bir delik olmalı.
5-Yılanın dili dışarıdaysa, kabartma ve sırtı pulluysa tehlikeli olup hedef tuzaklıdır.
6-Yılanın ağzı açık ve dili dışarıda ise tehlike işaretidir.Saklananın üzerine zehir dökülmüştür yani çıplak elle dokunmayın.

Aranılan ise kayanın kendisindedir. Kayayı yokladığınızda boşluk gelen yeri sert bi cisimle yoklayınız.
7-Yılan daire yaparsa parası kendisindedir. Yani bulunduğu kayaya o kayanın 3 metre güney tarafındadır.
8-Yılan işaretlerinde değişik veya farklı yönler varsa bu kesin gömü ile birlikte mezarıda temsil eder.
Bu alanda mezar ve içerisinde mal var anlamına gelir.
9-Yılanın bir gözü kör ise kör olan gözün baktığı istikamette araştırma yapılır.
10-Yılanın ağzı kapalıysa mezar toprakta olur.

11-Yılan ağzı açık kabartma yılan iki yere yönlendirilir ilki "V "mantığıyla ağzın derin kısmı ile uç kısmı arası
dik olarak ölçülür ve her cm 1 adım sayılarak veya 72 ile çarpılarak gidilirse küçük bir emanetin olduğunu ikinci bir alternatif olarak
yılanın boyu ölçülerek alınan sonuç her 1cm 1 adım olarak sayılarak veya 72 ile çarpılarak geride bir işaret yada gömünün olduğunun emaresidir.
12-Yılanda çatal dil varsa ozaman kapalı yada zamanla açılmış bir mağrayı gösterir..
Hatta bazı yılanlar tümülüsleri gösterir.
Eğer dili dışardaysa ve 3 cm civarı ise 100 metre civarında araştırması yapılır.
Dili dışarda değilse kuyruk tarafından ölçülerek gidilecek
Kabartma olması her iki yılan arasında haç veya çarpı işareti olması büyük hazineyi temsil eder.
13-Bazı şekiller yılanı andırmakta ise de gerçekte hakikaten o şekil bir yılan resmi olmayabilir.

Yılan figürüne baktığın zaman şeklinin yılan olduğunu hemen fark edersin.
Bu durumda yılanı iyice incelersin
Yılan düzmü kıvrımlı mı?
Dili dışarda mı?
Hareket halindemi yoksa durgun vaziyette mi?
Veya bir tümseğe mi çıkıyor?
Bu gibi vaziyetleri iyice incelenmelidir yorumuda ona göre yapılır.
Hareket halinde bir yılanın parası kolay alınır ama hareket halinde olmayan çöreklenmiş bir yılan işaretinin emaneti biraz zor alınır.
Bu arada yılanların yaşamı ve yılanların hareket tarzları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir ki şekillerden bir mana anlam çıkarabilesin.
14-Yılan tehlikelidir ağzı açıkmı kapalımı yani dili dişardamı değilmi ağzı açık ise yılanın boynunu ölç ve adımla hedef önünde demektir burada kapalı mağara aramak gerekir.
Ama yılanın ağzı kapalı ise yılanın boyunca arkaya adımla demektir.
Bu işaretin malınıda emanetini toprakta arıyacağız.

15-Yılanın kıvrımlı olması ve yanında kalp işareti olması halinde çevrede kalbe benzer yükseltilmiş toprak bir alan yada kayalık bir alan aramalıyız.
16-Yılanın kaç adet kıvrımı var ise o kıvrım kadar işaret vardır.Fakat her bir kıvrım duruş yönünün dilinin ağzının açık kapalı olmasının farklı anlamı vardır.
Yılanın baktığı yönde bir dere yatağı var mı?
Dili dışarda mı?
Üzerinde pulları var mı?
Varsa pulu dolu olan var mı?
Öncelikle yılanın boyunun tam olarak ölçün eğer yılanın arkasında bir yuvarlak işareti veya haç, put oyma yada kabartma varsa ki bu gömünün en belirgin işaretidir.
Her cm ölçüyü 72-78cm ile çarpın (ortalama) yani her cm bir adım,ve baktığı yöne doğru yürüyün ve karşınıza gelecek taş yığını veya toprak
yığınının altında arastırma araştırın.Eğer dere kenarında ise derenin kıvrım yaptığı yerde bir kaya veya kaya gurubunun altına veya ulu ve büyük ağaç olan bir
alanda olabilir.Batı tarafına mezara odaklı araştırmanızı yönlendirin.
17-Yılanın dili dışarda ise dere yatağı varsa dere yatağı takip edilir dereye yılanın baktığı istikamette bir dere daha birleşecek birleşen noktada
taş yığınları olacak orayı kazın asıl mal değil ama hediyesinin bula bilirsiniz.Yani dili istikametinde,dildeki çatal iki derenin birleşmesini de ifade ediyor.
Üzerinde pul varsa diyelim yılanın boyunu enine olarak beş pul kesiyor pullardan biri dolu yılanın baktığı istikamette tümülüs veya kayalarda mağara veye oda var
sadece birtanesi dolu diğerleri boş ve tuzaklı,dolu odaya boşlardan girebiliyorsunuz.Dilinin uzunluğu bize iki derenin uzaklığını ve hediyesini anlatıyor
yılanın boyu ise asıl gömüyü gösteriyor çok dikkatli olmalısınız.Etrafında yılanın gireceği büyüklükte bir delik olmasının yılanın kabartması ve oymasının v.s bir çok şeyin önemi var diye biliyorum.
18-Eğer yılan kıvrılmış ve kafasının havaya kaldırmışşa baş kısmının iştikametinde 200 m mesafeye kadar alan araştırılır ilerde bir su kaynağının çeşme
veye benzeri bir oluşum aranır bu yerde iyi bir gözlem sonucu neticiye ulaşılır ve rahatsız edilmemesi anlamındadır.
19-Eğer yılanın kuyruğu kayanın alt ucuna kadar kıvrılarak uzanıyorsa ve kuyruğun uç kısmı bir çizgiyle ayrılıyorsa para o kayanın altında bir odada demektir.
20-Kartal şahin gibi bir yırtıcı kuş tarafında yakalanmış bir yılan olan işaretin olduğu yerin altına bakmak gerekir.Yırtıcı bir kuş yılanı yakaladığında yukardan aşağa
bırakarak ölmesini sağlar.Yüksekten çevreye bakıp yılana benziyen bir şey bulmaya çalışalım sonuç verecek mi yüksek bir noktada yılana benzer bi şey bulursanız
bir ihtimal o yılana benzettiğiniz şeyin altında olabilir.
21-Oyma yılanlar uğraşmak çok zordur fakat tehlikesi azdır kabartma yılanlar çoğunlukla Bizans'tır.Rumlar'dan da kalmadır fakat tehlike oranı yüksektir .
Zehirli gazlar veya buna benzer kimyasallar parayı korumaya almış olabilir kabartma yılan,mağara göstermez mezar para ve kıral yollarının üzerine resmedilmiştir.
Her zaman para anlamına gelmeyebilir.
22-Eğer su yılanının su kenarında ve ya suyun içinde kayalarda resmedilmiş ise bu demek oluyor ki suyun içinde bir emanetin daha olduğudur.

İRON

Kullanıcı
mubarekler geçen sene koymuştum siteye.lakin tartışma konusu olmuştu.
yılan diyende oldu değildir diyende.
ama bu yılanı 8 sene boyunca bir gavur kovaladıda bulamadı.
lakin kadermidir nedir bilinmez ama bizim elimize geçtiği sene içerisinde adam öbur tarafı boylamış.
velakin o yılanda ölece kalakaldı.
yani anlayacağınız tek çözümü vardı oda o gavurda idi.
çünkü yılanın içeriğinden tutun taaaa gramına tonajına kadar tuzaklarından tutun taaa mahsenine kadar herşey mevcuttu adamda.
ama malesef elimizden kaçırdık....

Kervan07

Admin
mubarekler geçen sene koymuştum siteye.lakin tartışma konusu olmuştu.
yılan diyende oldu değildir diyende.
ama bu yılanı 8 sene boyunca bir gavur kovaladıda bulamadı.
lakin kadermidir nedir bilinmez ama bizim elimize geçtiği sene içerisinde adam öbur tarafı boylamış.
velakin o yılanda ölece kalakaldı.
yani anlayacağınız tek çözümü vardı oda o gavurda idi.
çünkü yılanın içeriğinden tutun taaaa gramına tonajına kadar tuzaklarından tutun taaa mahsenine kadar herşey mevcuttu adamda.
ama malesef elimizden kaçırdık....

evet ustam ben o yılanı çok iyi biliyorum..başka yerlerde de görmüştüm.onlarca yorum yapıldı o resme ama bi sonuç çıkmadı.bir çoğuda yılan olmadığına inandı...nasib değilmiş ustam,fazlada üzerine gitmemek lazım.allah c.c bizlere nasip etmeyeceği hayaller peşinden koşturmasın..amin

İRON

Kullanıcı
evet ustam ben o yılanı çok iyi biliyorum..başka yerlerde de görmüştüm.onlarca yorum yapıldı o resme ama bi sonuç çıkmadı.bir çoğuda yılan olmadığına inandı...nasib değilmiş ustam,fazlada üzerine gitmemek lazım.allah c.c bizlere nasip etmeyeceği hayaller peşinden koşturmasın..amin
kervan inan inanma sana kalmış ama bu yılan hakındakileri sen benim gibi bilseydin kafayı yerdin okdarki muhteşem içeriğe sahip.
ama kime gösterdiysem geri vitese koydu.
hep uzaklaştılar. her ne hikmetse artık bende anlamış değilim.
ve en sonunda anladım ki ancak devlet halder yoksa bnoşuna koştururz bunun peşinden.
devlette yapmayacağına göre kala kalsın ölece..