Yoruma açık zengin alan

TRUVA

Admin
Aslında aradığım her noktayı buldum. Konudaki görsellere ek olarak görsel ekledim. Benim asıl amacım taş örmesi olmayan kayadan oyma yapılan köprüyü bulmak. İstikamette araştırma ğzereyim. Konuyuda herkesin faydalanması açısından siz değerli ustaların yorumuna açtım ki herkes sizlerin değerli bilgilerinden istifade etsin İnş’ALLAH. 🙂🤲
Yazdığım yorumu okudunuz mu usdat .sistem içinde öyle bir köprü varmı yokmu varsa nerede bir bakayım.

HASMİR

Kullanıcı
Usdat kisa olarak yazmaya çalışayım. Cizdigim Yılanın kanal verdiği kalp şeklindeki havuz ile kavisli olan nokta su içinde olan malzemeler buralarsa. Dut ağacının 7 adim batı noktası diğer bir nokta . Alanda 13 mezar olacak 7 tanesinde malzeme olacak. Değirmenlerden 3. Değirmeni geçince 5. Değirmeni geçince 8. Değirmeni geçince malzeme. Yani 3 ile 4.degirmen arasi 5. Ile 6. Degirmen arasi 8. Degirmrnden sonra. 3.5.8 degirmenin mallari. Kısaca budur .
Değerli @TRUVA ustam muhteşem bir yorum👏👏👏.yorumunuzu yaparken hangi nedenlere dayandirdiginizi açıklayabilir misiniz? Bizde öğrenelim.dusunuyorum düşünüyorum bir türlü bu açıklamaya neden bulamıyorum.neden bu havuz? Niye alttaki değil? Niye 13 mezar?yoksa ustam bu şekilde yapılan yerlerin çözümü genelde böylemi olur? Ekran görüntüsü aldım.arazide internet olmazsa galeriden bakarım 🫣🤣👍🙏

TRUVA

Admin
Değerli @TRUVA ustam muhteşem bir yorum👏👏👏.yorumunuzu yaparken hangi nedenlere dayandirdiginizi açıklayabilir misiniz? Bizde öğrenelim.dusunuyorum düşünüyorum bir türlü bu açıklamaya neden bulamıyorum.neden bu havuz? Niye alttaki değil? Niye 13 mezar?yoksa ustam bu şekilde yapılan yerlerin çözümü genelde böylemi olur? Ekran görüntüsü aldım.arazide internet olmazsa galeriden bakarım 🫣🤣👍🙏
Kardeş her yerin çözümü farklıdır. bir işaretin bile 40 değişik çözümü olabilir. Burada bir sistem var. Bu sistemin çözümünde işaretten ziyade çevre unsurları ön plana çıkmaktadır. bazen işaretten yola çıkarsın. bazen çevre unsurları devreye girer. değirmen köprü şelale havuz dut ağacı incir ağacı vs. hepsi sistemin bir parçasıdır. Tabiki burada herhangi bir medeniyetin yaşam alanının olması ile eşkiya olmasında sistem değişir. Burada çevre unsurlarından yola çıkarak ne nerdedir.yada neler var konusunda konu sahibi ustamızın açıklamaları ile çevre unsurları belirtilmiş. bu unsurlara göre sistemi yerine oturtmak gerekiyor. bazı noktalarda sayısal karşılıklar işin içine girmektedir. Uzun uzun anlatmak için zamanım yok. Kısacası her şey sistemin bir parçası. bir noktadan yola çıkarak diğerlerine ulaşmak gerekiyor. Bunu yaparkende sistemdeki değişiklikler sizi tekrar tekrar baştan başlatabilir. iyi incelemek gerekiyor. dikkatli bir etüt çalışması lazım. ben yorumumda kısaca bahsettim. yoksa sayfalarca yazmam lazım. İnşallah bir ortamda bir araya gelme şansımız olur. bilgi paylaşımında bulunuruz.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Usdat kisa olarak yazmaya çalışayım. Cizdigim Yılanın kanal verdiği kalp şeklindeki havuz ile kavisli olan nokta su içinde olan malzemeler buralarsa. Dut ağacının 7 adim batı noktası diğer bir nokta . Alanda 13 mezar olacak 7 tanesinde malzeme olacak. Değirmenlerden 3. Değirmeni geçince 5. Değirmeni geçince 8. Değirmeni geçince malzeme. Yani 3 ile 4.degirmen arasi 5. Ile 6. Degirmen arasi 8. Degirmrnden sonra. 3.5.8 degirmenin mallari. Kısaca budur .
Yorumu şimdi okudum ustam. Değirmenlerin dördünü buldum. Biri sapasağlam ayakta ve un teknesine kadar herşey yerli yerinde ikinci değirmenin çatısı çökük alt katı kumla örtülü üstü depo olarak kullanılmış alta erişmek için uğraşmadım hiç üçüncü değirmen yıkık halde sördüncü değirmen keza su gözesi hariç hepsi yıkık yaklaşık 200-300 metre üstünde kırılmış tavuk ve civciv noktasını keşfettim. Bunun da malı çıkarılmamış halde tapulu bir arazi içerisinde. Dördüncü değirmen ekteki köprüye 200 metre istikamette suyun geldiği yönde. Dereye sıfır noktasında sağlam mezarı durmakta. Diğer kalan 5 değirmenin ikisine tek erişemedim diğerlerinin noktalarına da eriştim. Eski ark yolu sayesinde buldum. Fakat en önemli olan o bulamadığım ikitanesi. Ben aslında mezarı değil istediğim doğal körü ile son değirmeni arıyorum. Son değirmen lidya krallığına çalışan ana değirmenlerden biri. Bu tamamen orduya üretim yaptığından amacım bunu bulmak. Bana yar olur olmaz o ayrı mesele ama şu inadımda ki hedefleri tamamlamam lazım. 🙂🙂

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Tüm görseller eklenmiştir. Dileyen göz doyura doyura inceleyebilir. 🙂👍
İşaret bitki herşey bir arada. 🙃

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Tüm görseller eklenmiştir. Dileyen göz doyura doyura inceleyebilir. 🙂👍
İşaret bitki herşey bir arada. 🙃
Ustam köprü deki çektiğiniz yerde kasa açılmış gibi sonra sunak içindeki yılan Dili otu dikkatimi cekti orası sunak degil ozaman ama en guzeli değirmen önündeki yeşil arazı koltuğunda çay icen kişi sağ elinde ince belli bardak sol elinde sigara ve tesbih zannedersem ora tam belli degil bide seccade serili muhtesem siniz tepede elektrik direği ve telleri kaplo içine alınmış yalnız orda tuğla gördüm delikli tuğla kırığı simdiki zamanın değirmenler ve taşları muhteşem kalanlar büyük ihtimalle osmanli zamaninda işlev görmüş çok teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam köprü deki çektiğiniz yerde kasa açılmış gibi sonra sunak içindeki yılan Dili otu dikkatimi cekti orası sunak degil ozaman ama en guzeli değirmen önündeki yeşil arazı koltuğunda çay icen kişi sağ elinde ince belli bardak sol elinde sigara ve tesbih zannedersem ora tam belli degil bide seccade serili muhtesem siniz tepede elektrik direği ve telleri kaplo içine alınmış yalnız orda tuğla gördüm delikli tuğla kırığı simdiki zamanın değirmenler ve taşları muhteşem kalanlar büyük ihtimalle osmanli zamaninda işlev görmüş çok teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum
Bu görsellerin hiç birinde açılan tek bir nokta yok. Ben size el deymemiş halis muhlis bir sunum yaptım sizlerde inceleyip bilginizi tazeleyin.