Yoruma açık zengin alan

TRUVA

Admin
Usdat havuzlardan itibaren suyun akis yönünde yani kuzeyde . 700-800 m gibi mesafeyi gördünüz mü.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Usdat havuzlardan itibaren suyun akis yönünde yani kuzeyde . 700-800 m gibi mesafeyi gördünüz mü.
Toplamda 15 km yürüyerek inceledim uatam. Bir çok sağlam açılmamış noltaya denk geldim ama uğraşmaya dahi deymeyecen yeni başlayanlar ve tek tekçiler için heyecan verecek durumda

oymak beyi

Kullanıcı
ustam kopruler ve degirmenler olduğu icin mi bu mezarlar ve gömülür oraya yapılmış? yoksa mezar ve gomuler oraya yapıldığı icin mi kopruler ve degirmenler yapilmis ? bu iliskiyi cozemedim? bu tur iliskilrr nasil kuruluyor lutfen aciklar misiniz?

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
ustam kopruler ve degirmenler olduğu icin mi bu mezarlar ve gömülür oraya yapılmış? yoksa mezar ve gomuler oraya yapıldığı icin mi kopruler ve degirmenler yapilmis ? bu iliskiyi cozemedim? bu tur iliskilrr nasil kuruluyor lutfen aciklar misiniz?
Köprüler her zaman değirmencinin katır ve at yoludur. Mal ve hayvanlar bu köprü ile karşıdan karşıya geçer aksi halde un sudan geçirildiğinde risk yaratır. Mezar konusuna gelince değirmen yaşam ve yaşam kalıntıları alanında olur buna binaen yaşam sürenler bu bölgede kendi topraklarına defin edilir. Yani bizim dağ diye gördüklerimiz aslında onların sahiplendiği yerler. Tabi bunu eşkiya ile bir tutamazsınız. Eşkiya göçebe hayat idame ettiğinden sürdürülebilir hayatı nerede son bulursa yine o civarda kendi belirlediği alana kendi mezarını yapar.
Köprüler dediysem nehir veya yar yamaç köprüleri değil onlar istisna. Yanlış bir anlaşılma olmasın. 🙂👍

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@Roni ustam bu kaya nedir buna bir anlam veremedim üstünde kanal isareti olan kaya aslinda tum fotoğrafları tek tek soramíyoruz bi yerde bide tam dereye sıfır noktada mezar çiçeği var kaya üstünde aslinda bu sene çıkmış zayıf kalmış bölgede baskalarida varmıdır
Teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@Roni ustam bu kaya nedir buna bir anlam veremedim üstünde kanal isareti olan kaya aslinda tum fotoğrafları tek tek soramíyoruz bi yerde bide tam dereye sıfır noktada mezar çiçeği var kaya üstünde aslinda bu sene çıkmış zayıf kalmış bölgede baskalarida varmıdır

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230908-002433~2.png
    Screenshot_20230908-002433~2.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 7

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bahsettiğin görsel dik duran siyah kayalığın yaklaşık 30-50 metre sağ tarında yer alıyor. Görünen bitkiler yılan dili otu dahil hepsi yeni yeşerme çağında. Boyutları da gayet normal. Sadece kavruk sıcakların olduğu dönemde son hali belli olur. Yılan dili de mayıs bitmeden son bulur hazirana kalan kartlaşır ve yiyilmeyecek hale gelir. 🙃👍

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
selamün aleyküm @Roni ustam konuya yeni fotorafmı eklediniz yoksa banamı öyle geldi şöyle bayağı bir baktım konuyada fotoraflarda vadi içinde büyük bir kaya var yanında kavak ağacı ve çevresinde çicekler var o kayanın orda sıvamamı var banamı öyle geldi sanki kare gibi duruyor sonra sizin önceki yılanda buraya dahil olmuş gördüm devasa kayalardan olan bide köprüde sol tarafında kare bir taş var üstüne ordaki bulunan bitki kuru olan üstüne sarkmış sanki saçını o taşa doğru sarkıtmış gibi değirmenlerede baktım teknedeki çiviler dikkatimi çekti yeni bu çiviler çivilere bez bağlanmış çürümeye yüz tutmuş bez saygılar ustam