Yoruma açık zengin alan

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@TRUVA ustam bana bir keresinde yilanin yuvasını bul demisti o bölgede yaşlı ağaç büyük kayalik ne vardir ustam bu bölgeye göre değişiklik gösterir mi çünkü bizim bölgede agac kalmamış kalanlarda hep yeni eski koklerden tazele me

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@TRUVA ustam bana bir keresinde yilanin yuvasını bul demisti o bölgede yaşlı ağaç büyük kayalik ne vardir ustam bu bölgeye göre değişiklik gösterir mi çünkü bizim bölgede agac kalmamış kalanlarda hep yeni eski koklerden tazele me
Yılan besin için suya sarkacak dal ister deri değişimi için tırtık yapılı kaya veya kuru çalı ister. Yine yılan besin zincirindeki avlar için ağaç ister bunların en başında incir gelir. Fare sıçan sincap kuş vs biyoçeşitlilik zincirinde olan bu ağaca sık uğrar. Haliyle burada yılanın sol bakış açısında bir adet çok tatlı yaban inciri mevcut.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Yılan besin için suya sarkacak dal ister deri değişimi için tırtık yapılı kaya veya kuru çalı ister. Yine yılan besin zincirindeki avlar için ağaç ister bunların en başında incir gelir. Fare sıçan sincap kuş vs biyoçeşitlilik zincirinde olan bu ağaca sık uğrar. Haliyle burada yılanın sol bakış açısında bir adet çok tatlı yaban inciri mevcut.
Ustam sizin bir konunuz daha vardi ordada devasa bir yılan vardi kafası dereye dönüktü bu ise su dan cikiyor gibi yani tırtıklı kaya uzerinde onun çözümü ile bunum çözümü aynımı yoksa farklılık varmıdır içanadoluda ki tum ağaç çeşitlerini bilirim ama burda çamlar gözüküyor bu demektir ki ya akdeniz veya ege bolgesi ic kesimleri yabani incir nasildir bilemem devamını yine sizden bekliyoruz teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Ustam bu yabani incir çevresinde kayalik alan varmıdır teşekkür ederim saygılarımı sunuyorum

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Ustam bu incir tarafında kayalik alan var gibi madem bu yilan yeni dogum veyahut yumurtlamis ise ozaman yuvasini bekler vaziyette olması gerekmez mi
Resim yaklastirinca bozuluyor
Teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Suyun yılanın şekline benzer kavis yaptığı yerde suyun akış yönünü değiştirerek suyu incelemek lazım :) Birde resim çekerken elini titrememek lazım ki yakınlaştırınca görüntü bozulmasın :)
Suyun kavis yaptığı yer yokmuş :) dikkate almayın ama foto konusunda ciddiyim :):)

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamûn Aleykûm cümleten. Dün dayanamadım bir kaç saatliğine de olsa bir dağ gezisi yapayım dedim. Daha önce listeme aldığım bir noktayı aşırı akarsu olduğundan kuruma zamanına bırakmıştım. O gün de bu zaman nasib oldu. Aslında bu alanda ben kabartma yılan bekliyordum titizlikle bakarak ilerledim ama bu kabartma baya baya fazla kabartılmış olarak karşıma çıktı. Yılanın inini buldum dereye de su içmeye inmiş. İşin ilginç yanı ise bu yılan yeni yavrulamış bir dişi gibi duruyor. Dişi erkek kısmı önemli değil sonuç itibari ile görevleri tamamen aynı. Şimdi asıl sorun şu bu yavrularını bırakıp dereye iniyor su içmeye ama yılan tam karşı dere kıyısındaki kayalığa bakıyor. Burada bir sunak buldum sunak akıntısız şimdi ben daha fazla detay verip ustaların yorumuna engel olmayayım. Üyelere fayda açısından yoruma açık hale koymak daha uygun olacak benim için. Tüm ustalar çözümlerini fikirlerini sunanilir soru sorabilir. Selametle İnş’ALLAH.
Ustam şu karşı kıyıdaki kayalik alani görme şansımız varmi dört bir yanından geniş açılı mutlaka çekmissinizdir
Aslında yazmışsınız ama okumuyoruz fotoraflara odaklanıyoruz
Teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Suyun yılanın şekline benzer kavis yaptığı yerde suyun akış yönünü değiştirerek suyu incelemek lazım :) Birde resim çekerken elini titrememek lazım ki yakınlaştırınca görüntü bozulmasın :)
Suyun kavis yaptığı yer yokmuş :) dikkate almayın ama foto konusunda ciddiyim :):)
Valla abi idare edin artık. İphone ile çektim. Elimden bi kaç defa düştü kayalıklarda kamera motoru gitmiş ön kamerada sorun yok ama arka kamera bu şekil titrek çekiyor. 🤷‍♂️

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam sizin bir konunuz daha vardi ordada devasa bir yılan vardi kafası dereye dönüktü bu ise su dan cikiyor gibi yani tırtıklı kaya uzerinde onun çözümü ile bunum çözümü aynımı yoksa farklılık varmıdır içanadoluda ki tum ağaç çeşitlerini bilirim ama burda çamlar gözüküyor bu demektir ki ya akdeniz veya ege bolgesi ic kesimleri yabani incir nasildir bilemem devamını yine sizden bekliyoruz teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum
İkisi çok farklı benzerlik olabilir ama işlemler çok farklı. Gerekli yeni görselleri ekledim.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
İkisi çok farklı benzerlik olabilir ama işlemler çok farklı. Gerekli yeni görselleri ekledim.
Ustam üç yeni fotoraf var birinde tırtıklı kaya ikicisinde kuru dallar ve o kisim buraz golgeli sanki giris gibi üçüncü fotorafdaki de zannedersem incir yaprağı biraz bamya yaprağına benziyor giris burdada olabilir
Bunuda sizden bekliyoruz yabani incir bizim katalogda vardı hatirladigim kadari ile teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum