Ali Bey ve Emin Ağa Değirmeni | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Ali Bey ve Emin Ağa Değirmeni

balkaya34

Kullanıcı
papir4564yus.jpg
Selam Arkadaşlar, Bu belge ,Rahmetli Mehmet Ali Mestan a Aitdir yani bu çizim onun çizimi, Bunu Tam 40 yıl aradım Meğer hep yanibasindan geçermişim de bilmezmişim, Çizimler Mehmet Ali Mestan Ve ATEŞOGLU usdaların idi ,Fakat bu garibanlarda bu-nun bir tanesini bile bulamadılar, Rahmetli oldular ALLAH rahmet eylesin,

balkaya34

Kullanıcı
Cevap: Ali Bey ve Emin Ağa Değirmeni

Arkadaşlar ben şimdi bir taş atacağım kim çıkarırsa çıkarsın ama gerçek:

pek çok bölgede ali bey değirmeni vardır.

76 kadar toplam

-alibey
-karaali
-uzunali
-karauzunali
-çerkezali
-garipçeali paşa
-bolulu alibey
-toroslu alibey
-hekim alipaşa
-bıyıklı alipaşa

adlarıyla ali değirmenleri,,,,,,,,,,
@FENERLi selam Usdam,,
Bu bulmacayı Öyle bir hile ile yapmislarki,
Çerkez Ali Diye sahte isimle Tekirdağ civarında arasınlar diye öyle isim vermişler,
BOLU da aratmak icin Bolulu Ali bey demişler Ve o civardakiler eline bu yazılı olanı alıp gerçek diye Boluda aramışlar,
TOROSLU alibey deyip Torosların etrafında, Yani Adana ,Kayseri, Niğde, Antalya ve daha torosların etrafında neresi varsa oralarda araymışlar,
HEKİM ali paşa demişler Kastamonu civarında aratmışlar,
Dahası ,Adapazarı, Istanbul Ki hele hele Ikı dereden bahsetmişler, KAZAN DERE ve PAPUÇ DERE , bunları da bu sahte belgelere ekleyip vermişler insanlara,
Adanada, Boluda veya isdanbul dışında bu derelerin adı yoksa Eh o zaman bölgede burası değil derler,
Bazanda Hüdaverdi gahdan çıktık, Dersaadete girdik der,BURSA civarını ataklarıdırlar,
Bazanda TANRI DAGI 'ndan girdik derler ,Derlerse derler,
Bunları yazan Eşkıya değil arkadaşlar, Bunları yazanlar ,Bu işaretleri arayan uyanıklar dır,
Bu işaretleri Babasından miras kalan belgeyle de arasa Eşkıyanın torunlarıda bulamazlar,,,, @ÇALKAYA 28 bazan yazmış su noktayı arayana koordinatını vereyim filan bunlar doğru değil, Bazanda ADRESİ Olmayan yeti bulamazsınız demiş, Yani adresi sokağı caddesi kapı nosu olmalıymış, SAYGILAR HERKESR

Son düzenleme:

Eli bey

Kullanıcı
@FENERLi selam Usdam,,
Bu bulmacayı Öyle bir hile ile yapmislarki,
Çerkez Ali Diye sahte isimle Tekirdağ civarında arasınlar diye öyle isim vermişler,
BOLU da aratmak icin Bolulu Ali bey demişler Ve o civardakiler eline bu yazılı olanı alıp gerçek diye Boluda aramışlar,
TOROSLU alibey deyip Torosların etrafında, Yani Adana ,Kayseri, Niğde, Antalya ve daha torosların etrafında neresi varsa oralarda araymışlar,
HEKİM ali paşa demişler Kastamonu civarında aratmışlar,
Dahası ,Adapazarı, Istanbul Ki hele hele Ikı dereden bahsetmişler, KAZAN DERE ve PAPUÇ DERE , bunları da bu sahte belgelere ekleyip vermişler insanlara,
Adanada, Boluda veya isdanbul dışında bu derelerin adı yoksa Eh o zaman bölgede burası değil derler,
Bazanda Hüdaverdi gahdan çıktık, Dersaadete girdik der,BURSA civarını ataklarıdırlar,
Bazanda TANRI DAGI 'ndan girdik derler ,Derlerse derler,
Bunları yazan Eşkıya değil arkadaşlar, Bunları yazanlar ,Bu işaretleri arayan uyanıklar dır,
Bu işaretleri Babasından miras kalan belgeyle de arasa Eşkıyanın torunlarıda bulamazlar,,,, @ÇALKAYA 28 bazan yazmış su noktayı arayana koordinatını vereyim filan bunlar doğru değil, SAYGILAR HERKESR
Ustam dediğiniz katılıyorum size sahte belgeyi kim yaydıysa gerçek belgede onlarda

balkaya34

Kullanıcı
Ustam dediğiniz katılıyorum size sahte belgeyi kim yaydıysa gerçek belgede onlarda
@Eli bey Usdam zaten bunları gerçek belgeden aldıkları bilgileri okumuş ve aramaya başlamışlar cunki Belgelerde sınır, Hudut veya koordinat gibi hicbir belirti vermemişler, Çünki zaten yok, Eğer bu belgelerdeki işaretleri bulursan işde belgeyi çözdün demektir, Ama yine iş gelip Güçlü cihaz ve dürüst arkadaşa Kalıyor, Belge Harita filan hiç önemli değil, Zaten tümünü şifrelemişler, Bu şifreleri Cihazdan başkası çözemez, Harita filan önemli değil, Önemli olan işarettir,
Dağ isimleri , Arazi isimleri filan bunlar hep isdanbul civarı yada trakya civarı, Düşünürseniz boluda Kazan dere Papuç derenin ne işi var ? ,

Eli bey

Kullanıcı
@Eli bey Usdam zaten bunları gerçek belgeden aldıkları bilgileri okumuş ve aramaya başlamışlar cunki Belgelerde sınır, Hudut veya koordinat gibi hicbir belirti vermemişler, Çünki zaten yok, Eğer bu belgelerdeki işaretleri bulursan işde belgeyi çözdün demektir, Ama yine iş gelip Güçlü cihaz ve dürüst arkadaşa Kalıyor, Belge Harita filan hiç önemli değil, Zaten tümünü şifrelemişler, Bu şifreleri Cihazdan başkası çözemez, Harita filan önemli değil, Önemli olan işarettir,
Dağ isimleri , Arazi isimleri filan bunlar hep isdanbul civarı yada trakya civarı, Düşünürseniz boluda Kazan dere Papuç derenin ne işi var ? ,
Yani ustam belgeyi bilenler oltayı atmış denize balık bekler gibi bekliyorlar ama burdaki @ÇALKAYA 28 gibi bazı ustalar güzel ve doğru bilgiler veriyor onlara da teşekkür ediyorum

balkaya34

Kullanıcı

siname211

Kullanıcı
@Eli bey Usdam, @ÇALKAYA 28 ne yazıyor, Yani adres olmalı diyor, Eh Adres olunca Adamlar niye arasın, Biner bir taksiye Adrese varır,, Degilmi?😀Çalkaya usta sonuna kadar haklı işaretleri aratiranlarin eline şans eseri haritalar geçtiğini ve bunlardan çikarimlar yaptığıni düsunuyorum . Kimsede kesin net bir bilgi olduğunu ben şahsen düsunmüyorum

balkaya34

Kullanıcı
@siname211 Usdam selamlar,,
Işte Kandırılanlardan ve elinde çok miktarda ve TÜRKIYE genelini kapsayan ve daha doğrusu bütün illerde ve bu illere bağlı birçok eski isimlerle anılan ilce ve yörelere ait olarak @ÇALKAYA 28 de çok belgeler var , Bütün sitelerde adeta belge bilgi dağıttı, isterseniz herhangi siteyi inceleyin göreceksiniz, Ben bunun yazılarını çok çok okudum, Anladım ki oda bulamadı,
Gerçeği bilen yokdur deseniz işde buda sizin görüşünüz derim ,Çünki öyle Koç yiğitler varki bu sitelerde kaba taslak olarak konmus olan belgelerin en ufak ayrıntısına kadar bilenler ve çözümler yapanlar var,

Eli bey

Kullanıcı
Işte Kandırılanlardan ve elinde çok miktarda ve TÜRKIYE genelini kapsayan ve daha doğrusu bütün illerde ve bu illere bağlı birçok eski isimlerle anılan ilce ve yörelere ait olarak @ÇALKAYA 28 de çok belgeler var , Bütün sitelerde adeta belge bilgi dağıttı, isterseniz herhangi siteyi inceleyin göreceksiniz, Ben bunun yazılarını çok çok okudum, Anladım ki oda bulamadı,
Gerçeği bilen yokdur deseniz işde buda sizin görüşünüz derim ,Çünki öyle Koç yiğitler varki bu sitelerde kaba taslak olarak konmus olan belgelerin en ufak ayrıntısına kadar bilenler ve çözümler yapanlar var,
Yine bir koç yiğit hasreti ah ustam çok vefalısınız

siname211

Kullanıcı
Siz öyle diyorsanız öyledir hocam Ben sadece kendi düsuncemi dile getirdim .Osmanlı'da hiç bir zaman böyle bir eşkıya olmamışdır.Cok akilı 10 larca dil bilen Zeka fiskirtisi 😎 Ve bir çok zeka ve sanat dalına meyili Türk yoresinde Elinde silah 100 lerce adam ile cirit atacak suç işleyecek bu akıl alır işmi ? Osmanlı'da ki eşkıyalar bildiginiz ahmak zalim ve aptal 2 kere 2 kaç desen 10 diyecek zekaya sahipdiler .Yani bizim Reis ile uzakdan yakından alakaları olamaz 🤗