Ali Bey ve Emin Ağa Değirmeni | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Ali Bey ve Emin Ağa Değirmeni

Eli bey

Kullanıcı
Siz öyle diyorsanız öyledir hocam Ben sadece kendi düsuncemi dile getirdim .Osmanlı'da hiç bir zaman böyle bir eşkıya olmamışdır.Cok akilı 10 larca dil bilen Zeka fiskirtisi 😎 Ve bir çok zeka ve sanat dalına meyili Türk yoresinde Elinde silah 100 lerce adam ile cirit atacak suç işleyecek bu akıl alır işmi ? Osmanlı'da ki eşkıyalar bildiginiz ahmak zalim ve aptal 2 kere 2 kaç desen 10 diyecek zekaya sahipdiler .Yani bizim Reis ile uzakdan yakından alakaları olamaz 🤗
Arkadaşım eli bey bir efsane dir ben az çok gerçek eli bey hakkında bilgisi haritası olan abilerle konuşmuşluğum var osmanlı dan da haberin yok gibi konuşuyorsun ilk osmanlı tarihine bakarsan ne bilim insanları zeki komutanlar alimler çıkmış anlarsın

balkaya34

Kullanıcı
Siz öyle diyorsanız öyledir hocam Ben sadece kendi düsuncemi dile getirdim .Osmanlı'da hiç bir zaman böyle bir eşkıya olmamışdır.Cok akilı 10 larca dil bilen Zeka fiskirtisi 😎 Ve bir çok zeka ve sanat dalına meyili Türk yoresinde Elinde silah 100 lerce adam ile cirit atacak suç işleyecek bu akıl alır işmi ? Osmanlı'da ki eşkıyalar bildiginiz ahmak zalim ve aptal 2 kere 2 kaç desen 10 diyecek zekaya sahipdiler .Yani bizim Reis ile uzakdan yakından alakaları olamaz 🤗
@siname211 Anladım usdam ,Yani siz bu konuya hiç inanmıyorsunuz,, Saygı duyarım,

balkaya34

Kullanıcı
Pardon Usdam, Yazınızın son satırında --- (( Yani bizim Reis ile uzakdan yakından alakaları olamaz 🤗)) --- Yazmışsınız, Bunun anlayamadım,, ne demek istediniz? acıklarmısınız lütfen,,

siname211

Kullanıcı
Arkadaşım eli bey bir efsane dir ben az çok gerçek eli bey hakkında bilgisi haritası olan abilerle konuşmuşluğum var osmanlı dan da haberin yok gibi konuşuyorsun ilk osmanlı tarihine bakarsan ne bilim insanları zeki komutanlar alimler çıkmış anlarsın
Madem eli bey hakinda gerçek belge bilgilere sahip abilerin vardı ortaya ele konulur bir bilgi niye sunulmadi ? Anadolunun 4 bir yanında böyle bir hikayenin peşine düşürülüp insanların hayatları yok edildi ? Bir çok kişi bu efsane mit yüzünden canından oldu malından oldu .Dağlarda Çeşme ,Koprü ,Değirmenler Tarihi kalıntılar yok edildi .Yani geecmisimiz bir bir yok edildi .Doğru bilgiler sunulsaydi bu tahribatlar yapılır mıydı ? Kimsenin doğru bir bilgi sunduğu yok. Madem öyle hodri meydan yatan okuzlerdeki tüm figür ve sayıları anlatsınlar inananlım abilerine saygılarımla

balkaya34

Kullanıcı
Volcan kelime anlamı Reis demektir
Yani Insanlar, bir birine reis demekle VOLCAN mı demiş oluyor, ((( Yani bizim Reis ile uzakdan yakından alakaları olamaz ))) demek , yani bizim reis, Yani bizim VOLCAN demekle Sahiplenmiş olmuyormusunuz, nerden sizin oluyor ,Kafam karıştı,

Son düzenleme:

Eli bey

Kullanıcı
Madem eli bey hakinda gerçek belge bilgilere sahip abilerin vardı ortaya ele konulur bir bilgi niye sunulmadi ? Anadolunun 4 bir yanında böyle bir hikayenin peşine düşürülüp insanların hayatları yok edildi ? Bir çok kişi bu efsane mit yüzünden canından oldu malından oldu .Dağlarda Çeşme ,Koprü ,Değirmenler Tarihi kalıntılar yok edildi .Yani geecmisimiz bir bir yok edildi .Doğru bilgiler sunulsaydi bu tahribatlar yapılır mıydı ? Kimsenin doğru bir bilgi sunduğu yok. Madem öyle hodri meydan yatan okuzlerdeki tüm figür ve sayıları anlatsınlar inananlım abilerine saygılarımlabena

Madem eli bey hakinda gerçek belge bilgilere sahip abilerin vardı ortaya ele konulur bir bilgi niye sunulmadi ? Anadolunun 4 bir yanında böyle bir hikayenin peşine düşürülüp insanların hayatları yok edildi ? Bir çok kişi bu efsane mit yüzünden canından oldu malından oldu .Dağlarda Çeşme ,Koprü ,Değirmenler Tarihi kalıntılar yok edildi .Yani geecmisimiz bir bir yok edildi .Doğru bilgiler sunulsaydi bu tahribatlar yapılır mıydı ? Kimsenin doğru bir bilgi sunduğu yok. Madem öyle hodri meydan yatan okuzlerdeki tüm figür ve sayıları anlatsınlar inananlım abilerine saygılarımla
Arkadaşım ben kimsenin vekiliğini kardeşliğini yapmıyorum onların elinde bilgi belge var ister paylaşırlar ister paylaşmazlar onların bileceği iş ayrıca burda kimseyi inandırmaya da mecbur değilim hiçbirşeyi kanıtlama iftiyacım yok ben emin olduğum bilgileri zaten biliyorum bilmediklerimide burdaki ustalara danışıyorum okuyorum sen burda bilgi alacaksan usulüyle gir siteye sağlam ustaları dinle bilgilenirsin yada uğraşmazsın sana kalmış