Arkeoloğun Kazıda Bir Günü Nasıl Geçer?

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
eine emeğine sağlık ustam bizim burda neye arkioloji çalışması olmuyor ustam tarihe yönelik masraf çok deyemi uzak deyemi burda olsa hertürlü turizm açısında güzel olur böyle bişey olursada elimden gelen yardımı yaparım ama nerde çalışma başlıyo ondan sonra ödenek yok durduruluyo bi garip iştir anlamdım kale olsun başka yer olsun hep yarım bu konuda devlet ya çok ilgilenmiyo yada başkası açsında götürsün deye bekliyo anlamadım gitti saygı vede hörmetlerimi sunuyorum ustam senin şelaleninde bu sene resim birincisi olduğunu söylemek isterim istersen(beğendim)
sizlerinde yureklerinize goz nurunuza saglik bu soruyu sayin hulusi gulec mudurume sormak gerek sebinkarahisarda meryem ana bitmek uzere bazi kendini uzman sanan siyasiler kafa karisdiriyor kimisi oren yeri kimisi manastir vs ire siyasi politik mevzulardan yarim kaliyor adada calismalar devam ediyor birde lozan madde 65 66 nin fonksiyonlari var o acidan baya bekleyecez her yerde calisma olmasi icin yoksa baskalarina amelelik ederiz. tesekkur ederim selale bilgisi icin de cekene tesekkur etmek gerek senmi cekdin yoksam :)

denizliden20

Kullanıcı
guzel dusuncelerin icin tesekkur ederim resimler bende gorunuyor baska oremeyen varmi acaba evet dogrudur arkeologum ya aslinda nefret degil fakat bir cogu kendini isin uzmani saniyor hatda bazilari ordinaryus oldugunu bile iddia ediyor bizim meslekdeki bir cok saygin isinin erbablari bile boyle bir iddiada bulunmuyor daha bilinmeyen okadar cok sey varki hamdolsun bizde kibir kuruntu kucuk gorme yok zati yapandada kisilik bozuklugu vardir bence. dunyanin en iyi cihazi cubukdur zati burda olmakdan kardeslerimizle beraberlikden mutluluk duyuyorum. insaallah hepsine bir nebzede olsa yardimim dokunur. ne mutlu insanlik namina faydali olanlara.

kardeş bu yazından sonra emin ol sizi yürekten bir saygı sevgi oluştu.rabbim bu karaktaterinizi herkeze olmayı nasip etsin.kardeş. ben son 1.5 yılda 3.yerde 3 ayrı. arkolokla karşılaştım.3 de emin ol şu anda bana sıkacak kurşunları yok.ve bana o kadar ağır ithamları ağır hakaretleri olduki.kelimelerle ifade edilemez.hele bir tanesi çok acıydı.adamlara çok korkunç paralar harcatmış.bitirmiş.o konuyu ben radyosteziyle mudahil oldum.tamamen yanlış yerdeydi.adam sonra denizlide ortak dostlarımızla bir araya geldiğimizde adam bana etmediğini komadı.ama rabbimin adaleti 1 ay içinde tecelli etti.elhamdülillah haklı çıktım.adam garibtirki hala benim ilmimi kabul etmedi tesadüftür diye üstte çıktı.ötekilerlede hemen hemen buna benzer hikayelerle gelişti.saygılar sevgiler kardeşlik.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
eyvallah sevgi saygi karsiliklidir amin bahsetmis oldugunuz sahislar disariya calisiyor olabilirler isinin ehli olmayabilirler karakteristik ozellikleri kotu olabilir sahtekar lar olabilir vs ire ler olabilir fakat insana saygi gerekir sen bir daha gorursen oyle kisiler karsina cikarsa eski arkeolojiyi sor sahgulculeri sor simdi her turlu cihaz ekipmanla isler kolay radyestezi ve cubuklarin neye istinaden tepki vermesiyle ilgili konularimiz var orada az cok anlatmaya calistik incelerseniz memnun olurum. sevgi saygi ve muhabbet dileklerimle.

denizliden20

Kullanıcı
eyvallah sevgi saygi karsiliklidir amin bahsetmis oldugunuz sahislar disariya calisiyor olabilirler isinin ehli olmayabilirler karakteristik ozellikleri kotu olabilir sahtekar lar olabilir vs ire ler olabilir fakat insana saygi gerekir sen bir daha gorursen oyle kisiler karsina cikarsa eski arkeolojiyi sor sahgulculeri sor simdi her turlu cihaz ekipmanla isler kolay radyestezi ve cubuklarin neye istinaden tepki vermesiyle ilgili konularimiz var orada az cok anlatmaya calistik incelerseniz memnun olurum. sevgi saygi ve muhabbet dileklerimle.
tşk edrm kardeş bidaha karşıma çıkmaya yürekleri yok .çünkü adamları bitirmişler.yanlış yerlerde.

denizliden20

Kullanıcı
kotuyu gormeden iyiyi acemiyi gormedende ustayi bilemezsin dogru yeri gosderiverseydin.

iki yerde göstermedim.sadece yerin yanlış olduğunu idda ettim.1 yerde gösteriverdim.üstü sandık yüklü fil vardı.orayada yurt dışından.makinalı birilerini getirttiler 4500 evro ya ölçüm yaptırdılar.rabbime şükürler olsun.makina aynen beni aynı yer için 2 defa haklı çıkarttı.1si onların yanlış yerde olduklarını söylemekle 2.si benim gösterdiğim doğru yeri makina onaylamakla.şükler olsun rabbime.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
ne guzel peki girisini nasil girilecegini tesbit ettinizmi

denizliden20

Kullanıcı
kardeş bunlar yanlış yerd uğraşırlarken yaklaşık 200 binlira harcadılar.4500 evro dahil.doğru yerde ise yer biraz zor ve derin.sondajlama sistemiyle görüntü alınacak oranında önünde büyük kaya kütlesi var 3 katlı ev büyüklüğünde .o kayanın kalkıp sondaj kamyonu girmesi lazımi.para dengeltiyorlar galiba yıl başını bulur.

esrarengiz2828

Kullanıcı
iki yerde göstermedim.sadece yerin yanlış olduğunu idda ettim.1 yerde gösteriverdim.üstü sandık yüklü fil vardı.orayada yurt dışından.makinalı birilerini getirttiler 4500 evro ya ölçüm yaptırdılar.rabbime şükürler olsun.makina aynen beni aynı yer için 2 defa haklı çıkarttı.1si onların yanlış yerde olduklarını söylemekle 2.si benim gösterdiğim doğru yeri makina onaylamakla.şükler olsun rabbime.
O fil dört dörtlüktü gördüğümse süper ötesi yapılmış bi fil[emoji106]

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi