Arkeoloğun Kazıda Bir Günü Nasıl Geçer? | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Arkeoloğun Kazıda Bir Günü Nasıl Geçer?

metin77

Kullanıcı
kardeş o dediğini hiç duymadım zirkonyum çubuk nedir bu konuda fıransız kaldım
@BABACONDA ustamizin inerdigi bir cubuk bu zirkonyum. Sadece İslenmis altina ve kendine donen bir cubuk mus. Zor bulunan ve pahali bir maden mis. Temin edersek para gani allahin izniyle :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

metin77

Kullanıcı
nerde bulunurmuş bu
Turkiyede uretimi yok. Yurt disindan getirtecez allah nasip ederse. Gorustugum firma almanya dan getirtecek. Eger ki netlik kazanirsa aldigim teklif formuyla beraber bir konu acip siparis sayisini belirlicez.

ZİRVE

Kullanıcı
eyvallah sizlerde sag olun yapilan tum calismalarda tek tek tarzi dedektor bulundurulmali belirttiginiz gibi bir cok malzeme atiliyor dikkatli calisilmali .
babaconda ustam.neodyum mıknatısla (nikel kaplamalı.) hiç bi çalışmanız oldumu .sadece altında iyi sonuçlar verdiğini söylüyorlar.ben yeni yeni kullanmaya başladım.mesela alan taramanın es geçtiği pişmiş kiremit,tuğla türevi maddeleri ve içindeki malı yakalıyor.birçok maddeleri eleyip sadece altına yönelmesi var.başka bir şey görmüyor.

ZİRVE

Kullanıcı
şakül kullanmada baya bi yol katettim.arkeolojik kazılarada katılmayı o kadar istiyorum ki.her türlü malzemeyi ayırt edebiliyorum.yer altındaki yapının mermermi ,veya bi tünelin pişmiş tuğla türevi bi malzemeden yapıldığını kolaylıkla ayırt edebiliyorum.değerli birçok elementleri ayıra biliyorum.tünelin içinde su olup olmadığını,tuzakların içinde tünelde demir aksamı olup olmadığını ayırabiliyorum.kum tuzağını daha çözemedim.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
babaconda ustam.neodyum mıknatısla (nikel kaplamalı.) hiç bi çalışmanız oldumu .sadece altında iyi sonuçlar verdiğini söylüyorlar.ben yeni yeni kullanmaya başladım.mesela alan taramanın es geçtiği pişmiş kiremit,tuğla türevi maddeleri ve içindeki malı yakalıyor.birçok maddeleri eleyip sadece altına yönelmesi var.başka bir şey görmüyor.
bahsi gecen cubugu kullanmadim bilmiyorum oyleyse iyimis.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
şakül kullanmada baya bi yol katettim.arkeolojik kazılarada katılmayı o kadar istiyorum ki.her türlü malzemeyi ayırt edebiliyorum.yer altındaki yapının mermermi ,veya bi tünelin pişmiş tuğla türevi bi malzemeden yapıldığını kolaylıkla ayırt edebiliyorum.değerli birçok elementleri ayıra biliyorum.tünelin içinde su olup olmadığını,tuzakların içinde tünelde demir aksamı olup olmadığını ayırabiliyorum.kum tuzağını daha çözemedim.
şakul kullanmayi iyi biliyorsaniz guzel ne tur şakul kullaniyorsunuz?

metin77

Kullanıcı
Neodyum miknatisla nasil yapildigini tarif ederseniz bende bir denemek isterim. Tesekkurler

its78

Vip Üye
Bu konudaki Birikimlerinizi paylaşırsanız seviniriz ustam

ZİRVE

Kullanıcı
şakul kullanmayi iyi biliyorsaniz guzel ne tur şakul kullaniyorsunuz?
evet bu konuda baya bi tecrübe edindim.element lerin inç değerini bulduğum zaman benim için gerisi kolay.hatta ham petrol ele geçirsem,petrol yataklarınıda bulacam.ben baya iddalıyım.suyu bulan onuda bulur.yeterki inç değerini bileyim,ona göre kolayca ip boyunu ayarladığım zaman tüm yatakları bulurum.baba bu merak bana bi arkadaşımdan bulaştı.pazarcılıkla uğraşır kendisi.samimi olduğu biri buna bi muhabbet esnasında söylemiş.defineneden sohbet açılmış.bi ermeni büyüğüne bu köyünde yardımcı olmuş.işaretleri felen bulmuş.giderkende buna bi tarif vermiş.bunları yap.altını bunla ara demiş.ama arkadaş bazı püf noktalarını kaçırmış.ben işin içine girince adam kıvırdı.yok öyle bişey falan.yani yardımcı olmadı.ondan sonra ben kendimi geliştirdim.araştırdım.okudum.her yerden bi tiyo aldım.not ettim.kitap mı yazsam romanmı bilemiyorum.ama araştırmacı bi kişiliğim var.benim şakülüm hani şu eskiden bakkallların kullandığı gramlardan yapılmasarı olandan.ama eski olacak.şimdikiler fazla karışımlı.100 bakkalcıyı aradım buldum.hepsi yok dedi.tesadüf eseri bi fındıkçıda buldum.ulan adam vermez kıl biri.artık valla çalacam dedim.yarım kiloluk demir aldım.zorla razı oldu.takımı bozmam diye tutturdu.hatıra matıra.kaptığım gibi ordan topukkkkkk.doğru tornacıya.onu güzel bi şakül yaptı.hikaye işte bu.ondan sonrası mı daha ooooooooo tam bi romanlık.milliyetin en üst sayfasında 2 müteahhit malı kaptırmış yine.afrodit.