Asker,merdiven,çoban.... | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Asker,merdiven,çoban....

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
daha gezilecekler bulunacaklar çok paşam. şimdi balkayasının batısında kaç tane basamak var bi burdan başlayalım. bu merdivenlerin karşısındaki kare oyma? duruyormu bunu anlayalım. kare oymanın yanındaki upuzun yılan ne durumda. sinekli mağaramız açıldımı duruyormu. bunları anlayalım ki buradan da siftah yapalım. boş boş gezdirmeyelim seni. duruyorsa istifade ettirelim bişeylerden.

wolf_52

Kullanıcı
gidemedim ustam arkdaşla aynı güne denk getirmye çalışıyoruz,ve hava lar düzeldi,inşallah bu hafta gezmeye başlayacağım, özelden, atdığım resimlerin devamı, kızıl kaysından ceneviz kalesinin görnümü...ESKİ İSMİ Nİ BİLMYORUM ŞİMDİKİ,İSMİ KIZIL KAYA BU HAKİM TEPE ........en yüksek tepesidir, tüm ..... ayağının altındadır, bu tepden bakılınca cenviz kallesi görülür,kibrit kutusu kadar kalır, bu kızıl kaya yı 35 sene evel ağaçlandırdılar, ve üstü bu tepenin keldi rivayeti sönmüş bir wolkandı,ki rengide kayaların bu tepede kızılımsıdır,ve kırılması çok zordur, bu kızl kayya uzakdan ve tahmini güneyinden bakarsan, cenviz kalesine bakan yüznde 4 tane insan kellesi vardır, 3 ü kaleye bakar, 1 tanesi havaya bakar, havaya bakan bayana benzer , dişlerini bile saybiliriz. ve bu kızl kayada, bri zat kendim gezdim gördüm, kaleye bakan kısmın dibine geldiğmizde, bir insanın içinden geçebileceği 2 tane insan gözü yapılmışdır, güneş yaz satinde 1 gibi tahmini sağ gözden geçer, ışığın vurduğu yeri yoklamadık,lakin 2 mt üstünde 2 sunak vardır çıkdığmızda, zemini mermer gibi düz bri yerdir, ve tavan dahil horsan la sıvanmışdır, içeri girdiğmizde, hemen karşımzda mihrap vardır, bu mihrabın üstünde, ikona vardır bu birnci resimdeki o tevsirdir.kök boya vealtın varklıdı,40 sen evel sağlam duryormuş...-3254 m. Yükseklikteki ikinci şapele ait freskler resimleri atıyorum kızl kaya hakında..
genel görüntüsü doğuya bakan yüzü,

Son düzenleme:

wolf_52

Kullanıcı
kızılkayanın,buda batıya bakan yüzü, bal kayası bu resmin sağında kalır,aşağı yükarı 6km sağında ve içerde,bu geçen ırmak cüri ırmağıdır..resmin tam sağında altda gölgelik olan yer ise yılan kaynın başlangıcıdır...yanılmıyorsam..

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
bu bulgular da güzel ama bu şimdi benim veridğim bilgilerin biraz daha dış kapsamı. heryeri gezmeyelim. evvela sorduklarımla başlasak daha net ilerlemiş oluruz. kısmetse çok iyi gözlem ve bu yerdeki yaşlı ve paylaşmayı seven definecilerden bilgiler de lazım. bu alanı çok iyi bilmeleri gerek. sorduklarımın büyük bölümünü eskiler teyit edecek.

wolf_52

Kullanıcı
bu bulgular da güzel ama bu şimdi benim veridğim bilgilerin biraz daha dış kapsamı. heryeri gezmeyelim. evvela sorduklarımla başlasak daha net ilerlemiş oluruz. kısmetse çok iyi gözlem ve bu yerdeki yaşlı ve paylaşmayı seven definecilerden bilgiler de lazım. bu alanı çok iyi bilmeleri gerek. sorduklarımın büyük bölümünü eskiler teyit edecek.
ustam civarda çok yaşlı,ların var olduğnu sanmıyorum,çernobilden sonra,malum karadenizde knaser patlması var,ama genede araşdırcağım,sahaya çıkamadım hala, pazar günü inşallah çıkarım,rabbim nasip ederse,ne kadar bilgi topluyorsam akdarıyorum,inşalah gidince ilk işim merdivenlerden badalamak, kazık yerleri ve yıllan.kapalı isli mağra,resimleyceğim ,askeri çekebilmem için hafif kğ lu bir arkdaş iple aşağı salmamız gerekiyor,uçurumda sarmaşık altına olduğu söylendi,çoban ve koyunlar, ve bal kayası resim leyceğim inşallah..

wolf_52

Kullanıcı
bu resimleri atdım ki kutret kalle olasılığı varmıdır diye,,:rolleyes:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
kudret allah yapısı olan ve doğadan olan,,,, kale zaten kale.
bak bakalım senin kale kudret kale ye ne kadar uyuyor.

wolf_52

Kullanıcı
bu kızlı kaynın tepesi 1980 lerin ortasında kamuyonlarla toprak doldurdular, normalinde üstünde bitki ağaç yokdu sonradan dikildi,hepsi,inaşlah umduğmuz gibidirüstad hakımzda hayırlısı, sen emin olduğun zaman üstad, ne zaman gelmek istersen gel, bu kızılkaya mevki benim kendi köyüm dür ev var boş fındıkdan fındığa kulanılıyor, gelirsin kalırsın kafana göre,arşdırmanı yapabilrsin, sıkntı yok...