Ayrılık zamanı | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Ayrılık zamanı

its78

Vip Üye
Bir gun dedimki babam gilin yayla onun dedesinden onun dedesinde kalan dediği bir yer var bizim ilçeden 20 kilo metre uzakta
Koyun ağılları tas oyma evler vs
çok gider gelirimde hiç fatketmemistim çok eski belki o yayladegiz yerin belki 2000 lik tarihi var
bir kaç isaret vardi ama ciddiye almadim baba yadigarı diye karıstirmak istemedim
Neyse cay koydu m biraz kekik topladım
Cayi ocakta yaptim biraz uyuyayim dedim ama nefsim durmadi
İsaretleri takip ettim derken biz kelengi deriz si ne dersiniz bilmem sincaba bencer
Toprak altina yuva yapar

Elimde kisa bir asa vardi delige soktum.asa kayboldu gitti dedimki ben sonra burayi kimseyi karıstirmayayim
Sonra bakarim dedim aradan 5 yil gecti

Yine bir gun gezerken orası şimdilerde virane tarih kokuyor huzur veren bir yer ayda bir gider oraya gider
Bir kac gun kalirim

Dedimya nefsim dürtü o asanin gittigi yeri kazdim bir mezar odasi mefta kenarda yatiyor aman yarabbi aklim basimdan gitti
Teferruatina girmek istemiyorum
Her seyi unutdum o gun orayi kapatdin bir cok hayeller yapmaya basladim derken
Gece uyudum bana biri dediki ruyamda sana hayirli olan ne ise onu yap daha neler neler
Bende o yerin üstune 4 araba mıcir doktum
Ustune beton attim uzerinde ağaç fidanlarim var dokunmadim ALLAH cc bana ilim zenginligi verdi dunyaliğı terkedince hiç kimseyede anlatmadim
Bende bana hayirli olani yaptim
Deli diyebilisiniz ama çok dara düştüm gene dokunmadim yemin ettim
ALLAH CC ilmi istedim
ALLAH cc oda bana ilmi nasip ediyor
Ustam size bir sorum olacak,
Bu hadiseyi durduk yere niye anlattınız acaba hikmeti nedir?

Kafkaslı

Vip Üye
Bana ik
Kendimize veremediğiniz cevabı allaha hiç veremeyiz. Huzurdan daha büyük definede yok, mal da yok.
Aslında .necat ustam cebabı verdi
İki kapı var biri dünya diğeri ahiret
Ben ahireti seçtim
Eğer o dünyaya dokunsa idim bütün ahiret kazanımlarını yok olacakti sonuçta insan nefis taşır
Huzurdan daha büyük define yok ,@Necat ustaninda dediği
Hz. Allah (c.c.), zatına imanı, itaati ve kulluğu kuru bir iddia olmaktan çıkarmak, bu yöndeki ilâhî bilgisini ızhar etmek için her dönemde iman ehlini imtihan etmiştir. Nitekim âyet-i kerimede: “İnsanlar, ‘İmân ettik’ demekle bırakılacaklarını ve kendilerinin imtihan edilmeyeceklerini mi sandı(lar)? Andolsun ki biz, onlardan öncekileri de imtihan ettik. Allah elbette sadık (doğru) olanları da bilir, elbette yalancı olanları da bilir.” (el-Ankebût, 29/2-3); "Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele." (Bakara, 2/155) buyrularak bu hakikat haber verilmiştir.

Elbette ki Rabbimiz, olmuş ve olacak her şeyi hakkıyla bilendir. Fakat kulların mazeret sunma ihtimalini ortadan kaldırmak ve herkese ameli mukabilinde ceza ya da mükâfat vermek amacıyla onlara; hicret ve cihat gibi meşakkatli amelleri emretmiştir. Namaz, oruç, hac vb. ibadetleri farz kılmış; can, mal, evlat ve ürünler¬de birtakım musibetlerle imtihan edeceğini haber vermiştir. Bu şekilde, iman ehliyle münafıklar, sadıklarla yalancılar, itaatle isyan ehli birbirinden ayrılmış olur.

Ben bu imtahanı kaldıramam aza kanağat ettim

MAVRAN

Super Moderatör
@Kafkaslı kardeşim biz hayatın her merhalesinde imtihanda değilmiyiz,
"siz hayır bildiğiniz de şer şer bildiğiniz de de hayır vardır"
Siz bıraktınız hazineyi demek ki henüz zamanı gelmemiş onun sahibi gelene kadar siz onu sağlama aldınız Rabb'im in izni ile, birde böyle düşünün. Hani Hızır a.s in duvarı sağlamlaştırdığı gibi.
Aman hocam dersleri aksatma mollanin elini de benim için öp, benim için de dua iste bu fakire Rabb'im hitayet nasip eder inşallah.
Benim bu yaştan sonra almaz takoz kafam çocuklukta öğrendiğimizle gidiyoruz inşellah.
Hocam yine de sen bizimle Konya'da çay içmeye gendini hazırla , ustalarla ikindi namazını eda eder hadmeyi hacekani yapar ruhumuzu serinletiriz.
Selamlar saygılar hayırlı sahurlar.

Kafkaslı

Vip Üye
@Kafkaslı kardeşim biz hayatın her merhalesinde imtihanda değilmiyiz,
"siz hayır bildiğiniz de şer şer bildiğiniz de de hayır vardır"
Siz bıraktınız hazineyi demek ki henüz zamanı gelmemiş onun sahibi gelene kadar siz onu sağlama aldınız Rabb'im in izni ile, birde böyle düşünün. Hani Hızır a.s in duvarı sağlamlaştırdığı gibi.
Aman hocam dersleri aksatma mollanin elini de benim için öp, benim için de dua iste bu fakire Rabb'im hitayet nasip eder inşallah.
Benim bu yaştan sonra almaz takoz kafam çocuklukta öğrendiğimizle gidiyoruz inşellah.
Hocam yine de sen bizimle Konya'da çay içmeye gendini hazırla , ustalarla ikindi namazını eda eder hadmeyi hacekani yapar ruhumuzu serinletiriz.
Selamlar saygılar hayırlı sahurlar.
Biliyordumm bazilarinda güzel koku gelir ama her kezden gül kosu gelmez
Dua et bizede inşallah
Hazine demiyelimde
Aynen mubarek her yönüyle kolacan ettim zamani gelmemiştir aynen
Ama inşallah cay içmeye gelecegim ömrumüz yeterse inşalla

tuarec

Kullanıcı
her zaman demişim yarabbi azacaksak yoldan çıkacaksak verme diye insan acemi iken daha çabuk define buluyor ne fırsatlar kaçırdım neyse Kafkaslı usta gitme kal bu sitede öyle bir şarkı sözü vardu sanırım :)

Kader25

Admin
Aleykum selam abi.
Zaman, geri kazanimi mumkun olmayan bir vetire. Gitti mi gider geri de gelmez.
An vardir yasanan. Gelecek gelecek mi bunu da ancak Rabbimiz bilir.

Hangi sosyal site olursa olsun gunluk 1 saat ayirmak bencede fazla. Bu kadar zamanin hovardasi olmamak lazim. Hele gunluk dunyevi ve uhrevi gorevlerin aksamasina vesile oluyorsa, bir duzenleme yapilmasi elbette elzem.

Amma şunu da ifade etmek iisterim:
Tv basinda zamani harcayacagima bu sitede zamani harcarim. Tv karsisinda kayip coktur en azindan burada kazanc yoksa da gunah da yoktur. Bu sebeple ben bu siteyi seviyorum.

Kiymetli abim.
Seni anliyor ve hak veriyorum.
Yapacaklarin var.
Amma kafan kazan olunca giris yap birseyler yaz cik. 15 dakika sana yeter bizede yeter insallah. Ustalarimizin yazdigi gibi en azindan birbirimizden haberimiz olur.

Rabbim sana kolayliklar versin.
Dua eder dua bekleriz insallah.

Kafkaslı

Vip Üye
Aleykum selam abi.
Zaman, geri kazanimi mumkun olmayan bir vetire. Gitti mi gider geri de gelmez.
An vardir yasanan. Gelecek gelecek mi bunu da ancak Rabbimiz bilir.

Hangi sosyal site olursa olsun gunluk 1 saat ayirmak bencede fazla. Bu kadar zamanin hovardasi olmamak lazim. Hele gunluk dunyevi ve uhrevi gorevlerin aksamasina vesile oluyorsa, bir duzenleme yapilmasi elbette elzem.

Amma şunu da ifade etmek iisterim:
Tv basinda zamani harcayacagima bu sitede zamani harcarim. Tv karsisinda kayip coktur en azindan burada kazanc yoksa da gunah da yoktur. Bu sebeple ben bu siteyi seviyorum.

Kiymetli abim.
Seni anliyor ve hak veriyorum.
Yapacaklarin var.
Amma kafan kazan olunca giris yap birseyler yaz cik. 15 dakika sana yeter bizede yeter insallah. Ustalarimizin yazdigi gibi en azindan birbirimizden haberimiz olur.

Rabbim sana kolayliklar versin.
Dua eder dua bekleriz insallah.
Eyvallah abim sadatlarin diasi olsun ALLAH CC yar ve yardimcin olsun inşallah

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Rabbim yardımcı olsun inşallah ilmini hayırlı eylesin kolaylıklar ihsan eylesin mübarek dediğim gibi ne şiş ne kebap herşeyin aşırısı kötüdür sen kendini derslerine ilmine ver yanlız bir saatte olsa bizide mahrum bırakma inşallah