belgeden çözümleme yapabilirmiyiz ustalar?

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: belgeden çözümleme yapabilirmiyiz ustalar?

Kardeşim anlattıklarımız doğrultusunda gelişme varmı
Arastırabıldın mı neler gordun anlat bakalım

abi selamlar. evet anlattıklarının tamamını araştıramasak da köprü ve yakını hususunda araştırmaları yoğunlaştırdık. aslında tamamını yani dere boyunu değirmeni ve mezarları da araştırmamıza dahil edecektik. ama köprünün yanına gidince gördüğümüz manzara bizim moralimizi aşırı bozdu. taze toprakları duruyordu. yani üzerinden kısa bir zaman geçmişti. köprü hakkında bahsettiklerinden:güneydeki çıkıntılı taş açılmış, (yani yorum doğru ama biz geç kaldık)
köprü derede tek, değirmen birden çok, güneydeki vadinin içinde yani, bu yorumun da doğru.
çeşme tarafındaki ayağında sarmaşık sarmış yer demiştin. çeşmeyi bulamadık. :(bilen biri ile gitmedik, kendimiz aradık, çeşmeyi bulamadık. )
yalnız köprünün neredeyse tamamı sarmaşık sarılı idi. sarmaşık da doğru ama buraya güzel boşluk bakan cihazla gidilip söylediğini araştırmak gerekiyor. geçit hususu.

türbe namlı yer bulamadık. (civardakilere sorduğumuzda net yer alamadık)

2 eski yol çatal yollar. iki yol arası şeklinde geçen yeri bulduk o nokta son resimdeki arabanın durduğu yer. bu noktadan 3 şeritli yol geçirilmişti. dolayısı ile burada yığma yapı kalma şansı yoktu. bunu da malesef bitikler listesine attık. kalan sağlarda ne var diye düşündük.

sonuç olarak yorumlarından araştırabildiklimizi kıyaslayınca çoğunun yönü de dahil doğru olduğunu görebiliyoruz. lakin bu civardaki araştırmamızı ancak çeşmeye ve değirmen e ve eğer varsa mağaraya yoğunlaştırabileceğimizi gördük. burası aşırı derecede kalabalık bir yolun kenarı. özellikle yazın üzerinde durmak ve burda bir çalışma yapmak mümkün görünmüyor.

zaten her yeride yeni açılmış. uğraşsak hepsi başımıza kalırmı kalır dedik. buraya biraz mola verdik. diğer yerimiz vardı. yardımını oradan esirgeme abi. ne varsa artık orada var. oradan emanetleri artık alalım. çok yattılar yerde.

KANAS_USTA

Admin

Canım kardeşim diğer yer neresi özelden yazdığın mı
Msn adresimi al skype ekle harbicim
İş inada bindi madem feleğe bir çalımda biz atalım inşallah
Allah ın izniyle olacak inşallah bu iş

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Canım kardeşim diğer yer neresi özelden yazdığın mı
Msn adresimi al skype ekle harbicim
İş inada bindi madem feleğe bir çalımda biz atalım inşallah
Allah ın izniyle olacak inşallah bu iş

evet abi. sana özelden yazdığım yer. dünyayı buldukda yeryüzünü göstermek kaldı geri, kömür olayını senden duymadan ilerlemeyeceğiz. skypemi özelden yazıyorum. kömür le ısınalım, ALTINdakini de hep beraber ağızımızın tadıyla yiyelim artık. ALLAH'ın takdiri olur ise şayet.

birde 10 numara yılanlı üçgenli balta kesikli çeşmemiz var. bunu da tatlı yapalım Kanas Ustam.

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

2.resimde sanki omega olmuş yılan var gibi fotograf yanılması mı degilmi araştır

tebrik ederim gözleriniz çok dikkatli izlemiş. ama sanırım bu resimin bir yanıltmacası. orada köprünün iç harcı (taşlar arası sıva) akmış. dışarı vurmuş kendini. bu kabuk gibi kabarmada sanki yılan gibi duruyor. yinede dikkatinizden ve alakanızdan ötürü çok teşekkürler Tuarec usta. ilk resimdeki çöküntü taş enteresan. bundan köprü üzerinde 3-4 yerde var. köprülerde çok inceleme yapmadım. yani köpülerde maharetli sayılmam :eek: bilinçli olarakmı böyle bırakıldı acaba??? :cool:

A21MEDLi

Admin

birde 10 numara yılanlı üçgenli balta kesikli çeşmemiz var. bunu da tatlı yapalım Kanas Ustam.

dostum konunu baştan sona okudum yardım edecek bi bulgu bulamadım,fakat bu yorumunda balta geçiyor baltanın anlamı çeşmenin yanındaki ağaç demektir bunu bi köşeye yaz,orada 3faz bi nötür olabilir,iyi incele.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

dostum konunu baştan sona okudum yardım edecek bi bulgu bulamadım,fakat bu yorumunda balta geçiyor baltanın anlamı çeşmenin yanındaki ağaç demektir bunu bi köşeye yaz,orada 3faz bi nötür olabilir,iyi incele.

peki OYMA bir YILAN kafası falan çok net çizilmemiş olsada kendisi bariz yılan oğlu yılan işareti olan bir işaret... ÇEŞMENİN sol köşe duvarında kalıyor, 3 tane oluk var.. 3 olukta tek parça kayadan yani ayrı ayrı da değil tek kaya içi oyularak yapılmış.

bu çeşme deki oyma yılan için bir fikriniz varmı abiler? bize ne der?

tek kayadan 3 yalak için ne dersiniz.

medli ustam ayrıca bu balta kesiği hemen çeşmenin azıcık sol ust köşesinde. VE az uzağında bir asırlık meşe o da sol köşede çok uzakta değil birkaç metrede. bu meşe olabilirmi? ne dersiniz?

A21MEDLi

Admin

yılana ve çeşmenin (gideri)
arkı ile benzerliğine bak,benzerliğini fark edeceksin.ve bu su gideri belli bi mesafeden sonra irtifa kaybediyor,görünmez olur (şelale gibi) arkın irtifa kaybettiği kısımı dolaş,yılana bağlı olarak başka bir ip ucu bulacaksın.
oyma yılan ile su giderinin matematiksel sağlamasını yapmak için;yılanın boyunu ölç.su arkının görünen kısmını ölç 1x1 veya 1x10 sonucu çıkarsa su arkı kanalının altında oda var..bu odanın girişi kanalın irtifa kaybettiği kısımdada olablir.

baltaya gelince hem ağaç deerr,bence balta,başka ne işe yarar.....

bu çeşmenin yaklaşık 300mt uzağında tek ağaçlı arkası kayalık,başka bi çeşme daha varmı??

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

yılana ve çeşmenin (gideri)
arkı ile benzerliğine bak,benzerliğini fark edeceksin.ve bu su gideri belli bi mesafeden sonra irtifa kaybediyor,görünmez olur (şelale gibi) arkın irtifa kaybettiği kısımı dolaş,yılana bağlı olarak başka bir ip ucu bulacaksın.
oyma yılan ile su giderinin matematiksel sağlamasını yapmak için;yılanın boyunu ölç.su arkının görünen kısmını ölç 1x1 veya 1x10 sonucu çıkarsa su arkı kanalının altında oda var..bu odanın girişi kanalın irtifa kaybettiği kısımdada olablir.

baltaya gelince hem ağaç deerr,bence balta,başka ne işe yarar.....

bu çeşmenin yaklaşık 300mt uzağında tek ağaçlı arkası kayalık,başka bi çeşme daha varmı??

bir daha başına gittiğimde söylediklerinizi uygulayacağım ve sorularınızı cevaplayacağım ustam.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Eğer yılan varsa kaynak ve çeşme ile bağlantısı vardır mutlaka,,,bence sarmaşıklar arasında sarı renk taşı bul mutlaka,,,,

barış

Kullanıcı

bence sarmaşıklar altında civiyi bul.