Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

sevgili kroscu kardeşim,öncelikle kusura bakma ön yargılı olduğunu söylemeliyim. bazen insanlar bilmediği ve emin olmadığı bir konuya inanmakta zorlanabilir. bu hepimiz için geçerli. yalnız bu kadarda iddialı konuşmamalı. beni sitede yakın tanıyan usta kardeşlerim vardır ve bu konulardaki ciddiyetimide becerimide çok iyi bilirler. ayrıca insanların duygularıyla oynamaktan ,şiddetlede nefret ederim.
sen çalışma yapmak istediğin yerleri önce bir paylaş bir görelim bakalım emeğe değermi. değerse,iznini alırsın. sonrada bu acizi davet edersin.bizim tesbitimize göre ,çalışmanı yaparsın.
eğer mezar,mezar odası mahzen vb. yerlerde ,girişinden,tünelin uzunluğuna ,odaların çapına hatta varsa içerdeki gizli bölmelere kadar,ne bir noksanımız nede fazlamız çıkarsa ,bütün masraflarını ,sitenin huzurunda taahhüt ediyorum.
önce üstten çizip derinliğide dahil,santimlerine kadar ,burda paylaşacağız. sonradan kem küm olmayacak.
benim bu teklifime karşı sen ortaya ne koyarsın ve önerime ne dersin,merakla bekliyorum. siteninde güzel bir reklamı olur.
saygıda sevgide bizden kroscu kardeşim.

ersan

Admin

mehaba ikzceli ustam burada senin konunu okudum birde benim cubuk sistemini anlatem cubuklar mezarlik alanina vardimi bir yere nokta verdimi tam o yeri basliyorum aramaya cubuklrlan .hayata ustam kalkikta bir mezar isareti aramam cubuklarin cekmedi mezarlar da isaret te olsa urasmiyorum eyer buyuk bir oda rasgelirse yardimci isaretlerden baslayarak ana isareti bulmadimi birakmiyorum eyer buyuk bir tarlada verirse bnoktayi bastan ta yoklama yapiyorum ,,mezar mi diye,,sislen yoklama yapiyorum eyer dilse pi makinelen yoklama yapiyorum .
ustam sana bir sorum var senin hic basina geldi varmi cubuk nokta yaptimi hic sinyal kendisini ati var mi benim basima geldi var hemde cok 6ve 10 mt kadar ati var ama sonra yine buluyorum yerini ..
ustam hic bilmem denedin var mi ustam te bir oda buldun icerdeki materiyal buyuk mu kucuk mu diye anayabiliyormusun .
hic denedin var mi klendini ustam tek sike bulabiliyor musun 50 mtrekadar uzaktan
ustanm derinlik konusuna geldimi bende baya yaklasabiliyorum gecen seneler 3 arkadas bir mezar odasi bulduk kucuk bir yer ben kazmadin iki arkadas kazdi 1,80 derinlik dedim 165 sm kapa acildi burada 15 sm var buyle yerin derinlini ulcerken ustam yavas gidiyorum ozaman ta uz cikiyor derinlik .
beni bir yerde gutureduler 15 mt cubuklar birinci noktadan atilar kendini yerinden baya bir noktadan sonra yeri bulduk neden ustam bu cubuklar atiyor kendisini mezarlarda deyil oralarda drek uste furuyoz .noktayi ,,tarlalarda icin oluyor .
usam birde senin fikrini bir dinleyem bakalim sen ne decen bu ise hic basina geldi var mi .

ikizceli

Vip Üye

merhaba ersin kardeşim,
6 ile on metre ativar dediğin ,odanın dışında bir yeremi yönleniyor tam anlayamadım. eğer öyle ise , odaların dışında küçükte olsa başka bir ,mezar ve benzeri bir boşluk vardır,yada acele edersen odaya yöneldiği tepkiyi yanlış değerlendirebilirsin. yoksa boşluk olmayan yerde ,boşlukta verdiği tepkiyi asla vermemeli. ama boşluğa belli mesafeden tepki vereceğinden dikkat ister ve ne verdiğinin bilinmesi gerekir.
içerdeki bir madenin çapı anlaşılamaz.
açıktada belli mesafe içinde veya üzerinden geçerken dediğine yönelir.
ama bir odanın yanında küçük bir olayada kesinlikle gitmez.

kroscu

Kullanıcı

selamün aleyküm ikizceli ustam benim ön yargılı olduğumu demişsin ama ben bunu kabul etmiyorum tecrübe desek buna yada deneme yanılmayı çok görmüş desek daha doğru sizin elinizdeki çubukların beyne gitmediğini sıfır hata verdiğini iddia etmişsin peki hocam affına istinaden daha önce resmi bir yeri bu çubuklarla açtırdınızmı sonuç ne oldu merak ediyorum beraber bir iş yapalım yazmışsınız onur duyarım hatta dediklerim çıkmazsa bütün parayı karşılarım yazmışsınız valla buda hoşuma gitmedi deyil kem küm olmasın sonradan lafına katılıyorum ustam üç sağlam yerim var beraber gideriz hangisi uygunsa sizin tespitleriniz verilerinizin akabinde ruhsata baş vurulur .hem siteyede güzel bir örnek olur yanlız açık olacaksak kazı masrafları tutarınca senedi imzalamanız lazım herşey resmi olacak noterden yazı ile şimdide ben merak ediyorum ustam bu yazıma ne diyeceksin diye selam ve dua ie

• Beğen
Tepkiler: ASI

ikizceli

Vip Üye

sevgili kardeşim,benimle olan işinde merak duymana gerek yok.ALLAHın izniyle bu güne kadar ALLAH tan başkasının önünde baş eğmedik,bu yaştan sonrada eğmeyiz.yer açıp açmama şimdilik bende kalsın.ben uzun dönemlerde ticarette yaptım,hiç çek senet istenmedi. yalnız sana o garantiyide veririm,ama sen karşılığnda hiç bir öneri sunmadın bir. ikinciside yerlerini paylaş bir görelim ,arkadaşlarımıza güzel bir görsel sanada emeğin karşılığı tatminkar olacak kapasitedemi .üçüncü olarakta tesbitten sonra durumunun değişmeyeceği garantisinide ben isterim,nasıl vereceksen,bir kulağımızın arkası kaldı. birde bölgeni öğrenmek isterim.acaba bana yakınmısın.sadece bölgeni. sağlıcakla ALLAH a emanet ol.

• Beğen
Tepkiler: ASI

kroscu

Kullanıcı

sevgili kardeşim,benimle olan işinde merak duymana gerek yok.ALLAHın izniyle bu güne kadar ALLAH tan başkasının önünde baş eğmedik,bu yaştan sonrada eğmeyiz.yer açıp açmama şimdilik bende kalsın.ben uzun dönemlerde ticarette yaptım,hiç çek senet istenmedi. yalnız sana o garantiyide veririm,ama sen karşılığnda hiç bir öneri sunmadın bir. ikinciside yerlerini paylaş bir görelim ,arkadaşlarımıza güzel bir görsel sanada emeğin karşılığı tatminkar olacak kapasitedemi .üçüncü olarakta tesbitten sonra durumunun değişmeyeceği garantisinide ben isterim,nasıl vereceksen,bir kulağımızın arkası kaldı. birde bölgeni öğrenmek isterim.acaba bana yakınmısın.sadece bölgeni. sağlıcakla ALLAH a emanet ol.
demekki ikimizde yoğurdu üfliyenlerdeniz bu güzel işte ustam öneri sunmadın demişsin gözünüzden kaçmış ustam noter huzurunda resmi yazı ile dedim bundan güzel öneri olurmu yer yozgat foto istersen onu yayınlıyamam sebebi belge olması istersen sana özelden gönderirim fotosunu belgenin sahte olmasından şüpe duyabilirsin haklı olarak .belgenin bize nasıl geçtiğini kısaca aktarayım size.bu senenin mayıs ayında bir yunanlı geldi bana bir arkadaş vasıtasıyla bir kaç gün musait olmadığı için araziye çıkamadık bir gün hava bozdu adam dediki çıkalım araziye çıktık .haritayı açtı yeri okeyledi fazla kalmadan bölgeden ayrıldık köye inerken adam sendeledi düşmeden yakaladık adamın yüzü bembeyaz oldu arkadaşa baktım ne ayak diye içimdende ya adam ölürse diye geçirdim adam zaten yaşlı tahmini 85 talih kuşu ölecek gibi geçti yalan yok köye yaklaşmıştık arkadaş koştu arabayı getirdi hastaneye yetiştirdikbir gün yattı adamın isteği üzere yurt dışına gitti gidiş o gidiş adam 3 ay önce öldü belgeyi sorarsan arkadaşa kendi vermiş ama ben inanmadım baygın haldeyken aldı bence:p bunu size niye anlatıyorum işin ciddiyetini görün diye yeri yaralamaktan yerin deşifre olmaması için bir kazma vurmadık bana sözünün arkasında duracak sizin gibi bu işlerde eveliyatı olan kişi lazım usta lazım çıraksız usta çıraklar bazen işi bozuyorlar kimse yanlış anlamasın bu iş sanıldığı gibi basit deyil bu işe varım diyorsanız ustam detayları konuşuruz allaha emanet olun selamlar

ikizceli

Vip Üye

güzel kardeşim,sen girişten odalardan bahsedince ben işaretli yerlerin olduğu oda mahzen vb. yerler olarak kabul etmiştim. işaretlerin verdiği bulgular içinde karşılığına giderdim. harita işi olayın akışını değiştiriyor. neden dersen;
haritalar ,çok gizli şifreleri içinde barındıran,çözümü kolay olmayan belgedir.bunların çok özel kişilerce okunması gerekir.haritalı yerlerde bizi yönlendirecek işaretler ya hiç yoktur yada çok azdır.elbette bizlerin elinede geçmedi değil .adamlar çizgilerle şifre koymuş. yeri gelmiş bir ağacı,yeri gelmiş bir pınarı mezarları vs. kot olarak kullanmış. harita üzerinde hemen yanı gibi görünmesine rağmen,çalışma boyutlarıda,şifrelemeleride anlaşılandan çok farklı çıkar.
haritalar tek bir noktayla sınırlı olmadığı gibi,malzeme verenlerde yine bizlerin anlamayacağı sistemde şifrelenmiştir.
bunlarıda olayın önemine binaen yazıyorum. biz yetersiz kalabiliriz.samimiyetten kimse bir şey kaybetmez. ne kendimizi nede bize inananları hayal kırıklığı yaşatmaya nede gereksiz yormaya hakkımız yok.
anlaşılır hale getiremeyizmi dersen,elbette açıklık getirtebiliriz,ama mesai ister,emek ister.biraz külfetli olur.
yolunuz düşersede ben ankaradayım. istersen yüz yüze detaylı konuşulabilir.
sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

ersan

Admin

merhaba ikizceli ustam deil bosluklarda atsin kendisini tam nberde carpi yapiyor tam carpi yerini atyor kendisini tam bitinci nokta yapti yerde bir ta yokladimi 30 0 sm ta atiyor biz yeri buluyoruz da neden buyle oluyor .bir arkadasa sordum 100 senede 30 sm atarmis kendisini sinyal bilmiyorum esa mi mezarlarda sorun yok onlar elde sade tarlalarda ve orman iclerinde bir kupte biseyler varsa ozaman yapiyorlar bu oyunu cubuklar ustam .

ersan

Admin

merehaba kroscu usta yazini okudum anladime gure sen usta bir cubukcu ariyorsun elinde de haritan var ustam ,,bak ustam benim cok buyuk arkadaslarim bu harita arkasinda gezenler rametli oldu yada hjaneleri daldi giti buyle yerlerde deyil yok para vardir ama her sifrenin yanlarinda mujde paralari olur ana parayi bulamasainlar diye onustan bu cubuk ustalari tam bir yere nokta veremiyorlar bu muje paralari cubuklari aldatiyor ,,oraya o parayi koyan adam ,,bizdek ta mi amsalak ustam hemen ustune koysun giden gecen bu parayi alsin mi diye ,,,bende cubuk kulaniyorum ustam baya bir senelerden beri buyle harita yrlerine cok yerlere var gitim ufak tefek seyleri var buldimiz ama ana paraya ta hic uzgelmedim ,,bende sana bir basimdan gecen bir harita anladeyi ,,bundan 4 sene unce 2009 senesi haziran ayinda turkiyeden bir ane getirdiler 78 yasinda tekerlekli sandaliyadan aneyi benim ustume salmislar 45 km uzaktan anenin elinde var bir harita yer cok buyuk bir ormada kaliyor ben ormani bilmiyorum sade duydum var ne kendisi cerkezli tam anenin dedi gibi iki armudu buduk baya bir uzak yerden cekim verdi o armutun yana vardik haritanin gusterdi yere oradan cubuk yardimiylan 3 tane kucuk mujdesi cikti 60 sm derinde ,,cerkez mezarline vardik ,,isler durdu cubuklar basladi her yere nokta vermeye mezarlik buyuk bir yer 120 senelik bir mezar ,,anenin babasinin mezarina 3 kilo koymuslar ananin demesine bakarsan ,,is piti bir yer noktalayamadim mezarlikta her yeri kalkiram kazmaya olmaya deyil ,,,ustam,,bunlari yaziyorum sana bunlar basimdan gecti ---eyer istersen cok buyuk anik cubukcu--bulgaristanda bir adam var --PAPATA--biliyorsun usta var ustacik var a benim basetim adam ,,ustacik ,,cok hizli eyer istersen onlan gurusmeye,,,imperiyo.biz ,,,bulgar sayti var orada o ,,,,,yaziyorsun elektroni baget saytina oradan bulus adamlan ---bilesinki cok buyuk usta cubukcu ,,1998 senesi biz ,gr KIJALI kasabasina gitik orada en anik cubukcular toplandi hem kendimizi denedik poligonlarda cesit yasta cubukcular vardi orada ben 4 cu kaldim ama ozaman baya bir acamidim ,,bu PAPATA deyen arkadas tek sikeleri 200-250 mt buluyordu saten bastan ta o buldu 80 sm gumulu 4 kl bronzu hic bisey kacirmadi ben bunlari kendi guzumun yununde gurdum ustam adam cok usta eyer o adami bulupta getire bilirsen o yer cuzulebilir ustam ,,ustune giden laf varsa ustam aralarinda beni afet ,,elimden geldi kadar yazmaya calistim .

ikizceli

Vip Üye

ilgine ve iyi niyetine teşekkürler ersan kardeşim.
benim çekincelerim senin anlatımında çok güzel görülüyor.yaşanmış bir bölgede,yapılan farklı emareler çıkar. senin mezarlık dediğin gibi.harita iyi okunarak verdiği noktaları bilmek gerekir.yoksa her boşluk alanı açmak zorunluluğu doğar.işte o zaman kaslarda dayanmaz. senin örneğinde verdiğin armut vb. sabit noktaları mesafe ölçümleriyle verse,ondan sonrası ekmekle peynir gibidir bizim için. biz bu tesbitlerde başka bir ustaya ihtiyaç duymayacak birikimede tecrübeyede yeterince sahib olduğumuzu bilir,bir başkasının
tesbitinede güvenmeyiz. kendi ayağımızı kendimiz keseriz inşaallah.yardım severliğinede kalbi teşekkür ediyorum.