Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ersan

Admin
Cevap: Re: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

S.a. Sayın Ustalarım Vermiş olduğunuz bu güzel bilgileriniz için sizlere çok teşekkür ederim(alkış)
Sayın ustalarım ben sizlerden şunu öğrenmek istiyorum böyle bir çupuklar
kan gurubunda etkisi olurmu?
mesela benim kan gurubum sıfır er-aş negatif bende çalışmadığını gördüm.:(
aceba benden mi kaynaklanıyor bilemedim.:confused:
Saygılarımla.;)
merhaba Tefik usta cok hakli suz dedin herkezde calismaz bu cubuklar istersen tren gecsin ustam acik kan grubuna da bakiyor ben cok seneden beri kulaniyorum cubuk ,benim kan grubum A+negativ .benimde bir arkadaim aynen senin grupta kani ondada hic calismiyor kendisine 6900 lv verdi uzun taraycili cubuk aldi yine calsmiyor onda ,,arkadas yandi ,koptumkoptum,isterse diyor tren gecsin yine cekmiyor bende diyor,,koptumkoptumkoptum

ersan

Admin
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

merhaba ikizceli ustam ,,cok doru suzlerd demisin ,,sahib olduğumuzu bilir,bir başkasının tesbitinede güvenmeyiz,,
ustam sana bir anik cubukcu arkadas ,,dedemizi ,,anlatmak istiyorum bir urnek vermek istiyorum senin bu suzune.--bizim buralarda cok anik bir ,,dedemiz var ,,83 yasinda 63 senedir bu isln icnde dediler bir bakalim o Memet pelfan kadar cubuk yurude biliyormusun arkadaslar dedeyi getirdilie idik ictik arkadaslarlan gitik bir,,grek ,,mezarline ,,oyle yerde her sey beli oluyor bastan ddedemiz ceklti mezarlar beli olmuyor hic tarlada duz her taraf dedemiz 1 mt kenarda bir nokta verdei ben cekiyorum bska yere veriyor e nasilsa sislen yoklaya yolklaya tam benim dedim yeri bulduk dede demeye basladi buyun cekim yok diye basladik kazmaya bana hic laf vermiyorlar konusmayi arkadaslar hepsi dededen yana dedebi nokta verdi burada dedi ,,sari ,,var dedi .ben cekiyorum hic bisey vermiyor sonra bir arkadas ta aldi onada veriyor makine de yutu arkadaslar sevinmeye basladi sariyi bulduk diye ben biseyler anatmaya calisiyorum bana anlatirmiyorlar kendilerini cubukcu ustasi yapiyorlar --ustam biliyorsun ki mezarlarin ustunde danik curuf demir parcalari cikiyor -adamlar cikardi birin ta veriyor -dedeye dedim burada is yapacak seyler yok adam inanmiyor ,,senin diyor cubuklarin islemiyor diyor bende biseyy demedim ,,o yeri bitkiye kadar actik te neyse ufak tefek seyler deyelim ,,,,,ustam biliyormusun dede bana ne dedi ,,,,herkesin yanada ,,benim dedi kazan yerlerim var dedi bildim gitsek o yerleri bana noktalasan ya dedi ,,,,,ustam acan cok buyuk cubuk ustasi necin ozaman benim kazan yerlerini noktala diyor ,,ustaya,,ondan sonra o dede 2kikere cubuk icin seyler sormaya geldi ....ustam bunu onustan yaziyorum senin tam doru cumlelerin

ustam sana birsorum olacak,,,,,,,,hic canakale de ,,cubuk kulandin var mi ,,,orasinin topra dunyada en minerali toprak diyorlar ,,cok merak ediyorum esa mi diye acaba oyle yerde cubuyk nasil,calisir diye uzak yerden nokta verebilir mi diye.

kroscu

Kullanıcı

güzel kardeşim,sen girişten odalardan bahsedince ben işaretli yerlerin olduğu oda mahzen vb. yerler olarak kabul etmiştim. işaretlerin verdiği bulgular içinde karşılığına giderdim. harita işi olayın akışını değiştiriyor. neden dersen;
haritalar ,çok gizli şifreleri içinde barındıran,çözümü kolay olmayan belgedir.bunların çok özel kişilerce okunması gerekir.haritalı yerlerde bizi yönlendirecek işaretler ya hiç yoktur yada çok azdır.elbette bizlerin elinede geçmedi değil .adamlar çizgilerle şifre koymuş. yeri gelmiş bir ağacı,yeri gelmiş bir pınarı mezarları vs. kot olarak kullanmış. harita üzerinde hemen yanı gibi görünmesine rağmen,çalışma boyutlarıda,şifrelemeleride anlaşılandan çok farklı çıkar.
haritalar tek bir noktayla sınırlı olmadığı gibi,malzeme verenlerde yine bizlerin anlamayacağı sistemde şifrelenmiştir.
bunlarıda olayın önemine binaen yazıyorum. biz yetersiz kalabiliriz.samimiyetten kimse bir şey kaybetmez. ne kendimizi nede bize inananları hayal kırıklığı yaşatmaya nede gereksiz yormaya hakkımız yok.
anlaşılır hale getiremeyizmi dersen,elbette açıklık getirtebiliriz,ama mesai ister,emek ister.biraz külfetli olur.
yolunuz düşersede ben ankaradayım. istersen yüz yüze detaylı konuşulabilir.
sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

ikizceli ustam açık konuşmanız çok güzel açık yaraya kurt düşmez der atalarımız sizin bu yazınızdan ben şunu anladım yanlışım varsa düzeltin lütfen.haritalarda olmazsa olmaz mutlaka ince detaylar olacaktır bunu bende biliyorum yazınızın sonundaki kelimelere istinaden şunu anladım çözeriz .ama mesai ister emek ister külfet ister mesai ve emeği verecek sanırım ikinci bir kişi külfette kime düşer?şimdi ben şunu anlamıyorum alan tarama sizin kullandığınız nasıl bilmiyorum sanırım asi ustanın paylaştığı gibi antenli harita zaten araziye oturmuş vaziyette yerleri mihenkleri belli sanırım elli metre civarını çeken bu çubuklar oradaki olayı kaçıracak deyil ya üstüne gittiğinizde dediğiniz gibi altını üstüne çizerim diyorsunuz burada detay olsa ne olur olmasa ne olur sadece tuzakları varsa detayda odur.onuda aşacak kapasitede bir ustasınızdır benim düşüncem yazılarınızdan yorumlarınızdan gördüğüm.ankaralı olmanız güzel sık olmasada gelirim oraya bana derseniz ben bunu çözerim ikinci bir kişiye gerek yok gelirim detaylarını konuşuruz.selamlar

kroscu

Kullanıcı

ersan ustam teşekkür ederim ilgine önerine bulgaristandan türkiyeye çubukçu getirdim desem gülerler bana çubuklara inancım yok denecek kadar azdır ama iddia edende olduğu zaman görmek isterim tekrar teşekkür ederim

ersan

Admin

merhaba kroscu ustam seni cok iyi anliyorum necinse ustam usta bir cubukcu uz gelmemis benimde cok arkadaslarim var buyle inanmayan cubuklara .,,sana bir cubuka inanmayan bir arhiyolog anladem basimdan gecen ,,..benim bir veli arkadasim var o biliyor ben cubuk yurudurdunu ,,ama cok tanidiklari var her yerde ,,beni bir gun aldilar bir yere gitik bir kuyu noktalayivermeye..bak ustam .
1- arhiyolor-
2- iktane makinelerden anlayan usta birde cok guclu makineleri var
3-1 koruycu
4 -ben ve veli arkadasim
.biz 6 kisi beni guturduler ,,arhiolog ,,barirken duyorum ben sen bunu ne yapomaya aliyorsun diye,,
veli arkadasta diyorki siz bunsuz is yapamasiniz diyor bu sizden hepinizden ta usta .
pindikarabaya bana hepsi de yan yan bakiyorlar .
arhiyolog dedi bunlar mi senin makinen dedi aldi cubuklara bakti o yere vardaki arkadaslar cikardilar makinelerini geziyorlar yeri
ama ben ta cekmedim cubuklari onlar aldi merani birisi hic inanmiyor cubuklara sadebir ,,veli,,arkadas guluyor necinse biliyor beni
arhiyolog birde seni deneyelim dedi arkadaslar karati makineleri cektim cubuklari sana yalan gelir belkim ama 5 dk gitmedi bir mezar noktaladim arhiyolog ve ubur arkadaslari guluyor hepsi de bulgar cektik makine sinyal yok sade bir ince bir kanal vardi tasta baska hic bir isaret yok bana nokta veriyor burasi bos dediler
onlar basladi kazmaya sade tek bir kucuk hediye cikti aza alacak bir sey deyil o inanmayan -arhiolog -baslamasaya demeysen cubuk yuruduyorsun diye inanmayan adam sonra cok buyuk arkadas olduk ,,,korucu bilem ,,hepten benim insanim oldu..

--krosku usta o dedin yere nekadr yaklasabilirsin her sey beli diyorsun 200-500mt kadar varmi.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

merhaba ikizceli ustam ,,cok doru suzlerd demisin ,,sahib olduğumuzu bilir,bir başkasının tesbitinede güvenmeyiz,,
ustam sana bir anik cubukcu arkadas ,,dedemizi ,,anlatmak istiyorum bir urnek vermek istiyorum senin bu suzune.--bizim buralarda cok anik bir ,,dedemiz var ,,83 yasinda 63 senedir bu isln icnde dediler bir bakalim o Memet pelfan kadar cubuk yurude biliyormusun arkadaslar dedeyi getirdilie idik ictik arkadaslarlan gitik bir,,grek ,,mezarline ,,oyle yerde her sey beli oluyor bastan ddedemiz ceklti mezarlar beli olmuyor hic tarlada duz her taraf dedemiz 1 mt kenarda bir nokta verdei ben cekiyorum bska yere veriyor e nasilsa sislen yoklaya yolklaya tam benim dedim yeri bulduk dede demeye basladi buyun cekim yok diye basladik kazmaya bana hic laf vermiyorlar konusmayi arkadaslar hepsi dededen yana dedebi nokta verdi burada dedi ,,sari ,,var dedi .ben cekiyorum hic bisey vermiyor sonra bir arkadas ta aldi onada veriyor makine de yutu arkadaslar sevinmeye basladi sariyi bulduk diye ben biseyler anatmaya calisiyorum bana anlatirmiyorlar kendilerini cubukcu ustasi yapiyorlar --ustam biliyorsun ki mezarlarin ustunde danik curuf demir parcalari cikiyor -adamlar cikardi birin ta veriyor -dedeye dedim burada is yapacak seyler yok adam inanmiyor ,,senin diyor cubuklarin islemiyor diyor bende biseyy demedim ,,o yeri bitkiye kadar actik te neyse ufak tefek seyler deyelim ,,,,,ustam biliyormusun dede bana ne dedi ,,,,herkesin yanada ,,benim dedi kazan yerlerim var dedi bildim gitsek o yerleri bana noktalasan ya dedi ,,,,,ustam acan cok buyuk cubuk ustasi necin ozaman benim kazan yerlerini noktala diyor ,,ustaya,,ondan sonra o dede 2kikere cubuk icin seyler sormaya geldi ....ustam bunu onustan yaziyorum senin tam doru cumlelerin

ustam sana birsorum olacak,,,,,,,,hic canakale de ,,cubuk kulandin var mi ,,,orasinin topra dunyada en minerali toprak diyorlar ,,cok merak ediyorum esa mi diye acaba oyle yerde cubuyk nasil,calisir diye uzak yerden nokta verebilir mi diye.
merhaba ersan kardeşim,anlattığın olayın benzerlerinide bizlerde yaşadığımız için,seni çok güzel anlıyorum. anlamadığım nokta şiş kullanmaya neden gerek duyduğunuz. bu yazacağım minerallaer içinde geçerli.
tesbit ettiğimiz bir yer ya mezar ya mezar odası mahzen yada küçü dar bir alanda kapatılmış malzeme yerleridir. bunlar simetrikdir mutlak köşelidir,dediğimiz türden birini aynen üstten kopyalanmış şeklinde çizimi gibi olmalıdır.. bunları şiş gerekmeden ,sıfır noktalarını tesbit edemeyen,boşluk tesbiti yapmış olmaz bu işte başarılıda olamaz.mineralli alanlar düzgün bir çapta değil,şekilsiz olur. bazı minerallerin çekimi kuvvetli olabilir ama üzerine gidildiğinde ,bu işi yapanın kolayca anlaması gerekir. yeterli tecrübesi olmayanlar belki yanılabilir. çanakkaleyede hiç gitmedim.
sağlıcakla kal güzel kardeşim.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

ikizceli ustam açık konuşmanız çok güzel açık yaraya kurt düşmez der atalarımız sizin bu yazınızdan ben şunu anladım yanlışım varsa düzeltin lütfen.haritalarda olmazsa olmaz mutlaka ince detaylar olacaktır bunu bende biliyorum yazınızın sonundaki kelimelere istinaden şunu anladım çözeriz .ama mesai ister emek ister külfet ister mesai ve emeği verecek sanırım ikinci bir kişi külfette kime düşer?şimdi ben şunu anlamıyorum alan tarama sizin kullandığınız nasıl bilmiyorum sanırım asi ustanın paylaştığı gibi antenli harita zaten araziye oturmuş vaziyette yerleri mihenkleri belli sanırım elli metre civarını çeken bu çubuklar oradaki olayı kaçıracak deyil ya üstüne gittiğinizde dediğiniz gibi altını üstüne çizerim diyorsunuz burada detay olsa ne olur olmasa ne olur sadece tuzakları varsa detayda odur.onuda aşacak kapasitede bir ustasınızdır benim düşüncem yazılarınızdan yorumlarınızdan gördüğüm.ankaralı olmanız güzel sık olmasada gelirim oraya bana derseniz ben bunu çözerim ikinci bir kişiye gerek yok gelirim detaylarını konuşuruz.selamlar
asi usta beni birebir tanıyan ve bu konudaki tecrübemide en iyi bilen bir kardeşimdir. bizim çekincemiz ne tuzaklar nede 50 m. mesafedir.insanlar belli bir deneyim kazanmadan,bir işteki ayrıntıların önemini yeterince kavrayamayabilir. biz atalarının malını almaya gelip resmiyetle çalıştıkları yerde bile yanılgıya düştüklerine şahit olmuşuzdur. biraz daha açalım;
haritalar tek boyutlu değildir,bir. ikinci olarak yaşanmış bir bölge. bu alanda ,öncesi veya sonrası başka insanların farklı amaçla dahi olsa yaptıkları yerler çıkar. misal olarak bir fırındır,giderken kapatılmıştır. bizler bu gün bir köyde evimizin haricinde ,araç ,tahılveya hayvanlarımız için yerler yapıyorsak,o zamanda bunlar aynen yapılıyordu. çoğuda zemin altında kaldı. bu noktada ,alan içinde böyle bir yer çıkma riskidir bizim çekincemiz. işaretli bir yer değilki okuyarak üzerine gitme şansımızda yok.yoksa ,yerleşime müsait olmayan ,kayalıklı vb. bir yerde ve gerçekten harita üzerindeki bulguların oturduğu bire bir örtüştüğü yer olsa sorun telaffuz bile edilmez. aksi bir durumdada hangi noktaya vurulacağı kestirilemez.işte o zaman yorgunluk ve bıkkınlık doğacaktır. okutarak bilinçli bir çalışma yapmanın bir zararı olmayacağı gibi,netice almayıda garantiler diye düşünüyor, sevgiler sunuyorum.

ersan

Admin

merhaba ikizceli ustam ben bu cubuklan yoklama yapiyorum deyil ,,mineral,,soruynu bakiyorum bakalim ilerten mezare acilmista kapatilmis mi diye ,,bir mezar buldumu cubuklarlan basliyorum cubuklan yoklamayi cubuklan beli oluyor nekadar buyuk oldunu saten o yer ama ilerten acilmis mi acilmamismi anasilmiyor necinse bizim buralari cok duzluk tarla ve tas toprak hic karisik deyil 10 mt kazsan bir tas cikmaz onustan cubuklarlan yoklayurum eyer sis duruyorsa 80 -90 sm derinlikte bir kac ayri ayri yedre demeki mezar acik deyil ,,eyer baslarda 80-ve 12 yasa ta fazla girmeye hep bir hizada girmese demeki ilerten acilmis onustan onlarlan vakit geciriyorus ..bizim buralardaki grek mezarlari ustam en derini 1,20 gecmez 50 sm sonra da tas yigma cikar mezarin ustunde ,,ta tarlada hic basima gelmedi bir yerde bosluk olsun da mezar olsun tasliklar onlar baska ustam -roma- mezarlari yine ta yufkada en derini 80 sm onlari drek arkadaslar icerdeki malzemeyi makinelerlen tutuyorlar hic cubuyk kulanmadimi.

Son düzenleme:

cipskolik

Kullanıcı

merhaba ikizceli ustam ben bu cubuklan yoklama yapiyorum deyil ,,mineral,,soruynu bakiyorum bakalim ilerten mezare acilmista kapatilmis mi diye ,,bir mezar buldumu cubuklarlan basliyorum cubuklan yoklamayi cubuklan beli oluyor nekadar buyuk oldunu saten o yer ama ilerten acilmis mi acilmamismi anasilmiyor necinse bizim buralari cok duzluk tarla ve tas toprak hic karisik deyil 10 mt kazsan bir tas cikmaz onustan cubuklarlan yoklayurum eyer sis duruyorsa 80 -90 sm derinlikte bir kac ayri ayri yedre demeki mezar acik deyil ,,eyer baslarda 80-ve 12 yasa ta fazla girmeye hep bir hizada girmese demeki ilerten acilmis onustan onlarlan vakit geciriyorus ..bizim buralardaki grek mezarlari ustam en derini 1,20 gecmez 50 sm sonra da tas yigma cikar mezarin ustunde ,,ta tarlada hic basima gelmedi bir yerde bosluk olsun da mezar olsun tasliklar onlar baska ustam -roma- mezarlari yine ta yufkada en derini 80 sm onlari drek arkadaslar icerdeki malzemeyi makinelerlen tutuyorlar hic cubuyk kulanmadimi.

ersan ustam bu çubukların hazır satılanları var sizin kullandığınız satın almamı kendinizmi yaptınız tşk

kroscu

Kullanıcı

eğer mezar,mezar odası mahzen vb. yerlerde ,girişinden,tünelin uzunluğuna ,odaların çapına hatta varsa içerdeki gizli bölmelere kadar,ne bir noksanımız nede fazlamız çıkarsa ,bütün masraflarını ,sitenin huzurunda taahhüt ediyorum.
önce üstten çizip derinliğide dahil,santimlerine kadar ,burda paylaşacağız. sonradan kem küm olmayacak.
benim bu teklifime karşı sen ortaya ne koyarsın ve önerime ne dersin,merakla bekliyorum. siteninde güzel bir reklamı olur.
saygıda sevgide bizden kroscu kardeşim.[/QUOTE]

bölge köy dışında ustam siz bu işte varmısınız yokmusunuz açıkça onu söyleyin bana bir vadi düşünün ortasından çayı geçen okutma işini geçin ustam güvenilecek hiç insan kalmadı hemen hemen bu işlerde şu yukardaki yazına göre israrla bekliyorum son sözünüzü, yoksa yanlış anlamayım inanın çubuklara güvencim yok denecek kadar azdır benim. böyle bir çubuk varsa niye olmasın zaman daralıyor kış geliyor saygılar.

Son düzenleme: