Eşkiya Belgelerinde İki Öküzler | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya Belgelerinde İki Öküzler

Apollon

Kullanıcı
Haramidereye sarıgölün suyunun karıştığı bir noktadan yukarı doğru yürürsek aynı suyun ayağından dönen 3 değirmeni görüp geçeriz. Dereyi daha yukarı takip edersek dağın alan kısımlarında sarı meşeliğe geliriz. Sarı meşeliğin tam ortasında 2 öküz kıç kıça yatar vaziyette yaptık. Öküzlerden birinin boynunda 7 lokmalı zincir. Diğerinde bir çan vardır.
Bu oyalandığımız yerler vezir tepenin batı istikametindedir. Biraz daha yukarılarda ki kısımlarda kirazlı yaylada ,bir tek öküz boynunda çan, otlar halde görülecektir. Bu kirazlı yaylaya 2 saat mesafede , Erikli Yaylada pek çok nişanlarımız vardır. Erikli Yaylaya yakın bir yerde top koru içinde ,hamile kadın, elinde bir çocuk ,top koruda 7 adet mezar vardır. Bu mezarlar aslında bir yığmadır.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: Eşkiya Belgelerinde İki Öküzler

s.a

emeğine saglık usta.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Haramidereye sarıgölün suyunun karıştığı bir noktadan yukarı doğru yürürsek aynı suyun ayağından dönen 3 değirmeni görüp geçeriz. Dereyi daha yukarı takip edersek dağın alan kısımlarında sarı meşeliğe geliriz. Sarı meşeliğin tam ortasında 2 öküz kıç kıça yatar vaziyette yaptık. Öküzlerden birinin boynunda 7 lokmalı zincir. Diğerinde bir çan vardır.
Bu oyalandığımız yerler vezir tepenin batı istikametindedir. Biraz daha yukarılarda ki kısımlarda kirazlı yaylada ,bir tek öküz boynunda çan, otlar halde görülecektir. Bu kirazlı yaylaya 2 saat mesafede , Erikli Yaylada pek çok nişanlarımız vardır. Erikli Yaylaya yakın bir yerde top koru içinde ,hamile kadın, elinde bir çocuk ,top koruda 7 adet mezar vardır. Bu mezarlar aslında bir yığmadır.

Kıçkıça iki öküz yaptık biri sarı biri gök renginde birine küçük bir put koyduk 51 metre önünede ot veren kız resmi yaptık .

Safkan

Kullanıcı

7 Lokma zincir ile 7 yıgma mezar.?

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

7 Lokma zincir ile 7 yıgma mezar.?

7 : beyaz tepe, sergen kaya,

[FONT=&quot]YEDİ Sergen kayalar sergen kayalıkta şapkaya benzeyen taş mal ya önündedir veya arkasında .

[/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot]7= tanrı butun ıs ve ıslemlerını 7 günde tamamladı, ve de ordakı ağaç govdelerının toplamı 7 eder.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]Birden yediye bütün sayıları topladığımız zaman 28 sayısına ulaşırız. 2 artı sekiz eşittir 10= 1 artı 0 eşittir 1. Birlik[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]7 aynı zamanda koruma alemıne gecıstır aden bahcesını koruyan alevlı kılıçtır bahcenın ortasında duran ıse hayat ağacıdır.

[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]7 nın uygulamalı anlamı [/FONT][FONT=&quot]tanrının ruhu hala dünyayı yaratmak ve yeniden yaratmak için bu suların üzerinde gezmeye devam etmektedir dışa vurumu ise: SU dur. [/FONT]
:eek:

:eek::eek::eek:[/FONT]

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye

harbici kardeşim doğru tesbit kutlarım ama arkadaşımız belgeden bir parçayı paylaşmış görmüş mü de görmemiş mi de duymuş mu da merak mı etmiş de konuyu açmış anlıyamadım
Belgenin tamamını bir çok yerde bulabilirsiniz önemli olan belgeye uyan gerçek bir yeri bulmak ve diğer yerleride buradan başlıyarak ileriye doğru geriye doğru sağa doğru sola doğru yönlenerek araştırma yaparak bulmak varsa nasiplenmek açılmamış yerlerden kısmetlenmek nasiplenmek.

devam edelim mi .??

cantar

Vip Üye

şimdi bunlara da derler ki işsiz güçsüz çoban çizmiş kazımış yapmış

çoban bir şey çizmemiş yapmamış günahını almayın.....

KyDnOs

Kullanıcı

ben görmedim ancak anlatan kişiden dinlediğimde çocuğun doğru söylüyor olabileceği hissine kapıldım; kalyondaki yükseklerde bir yerde yuvarlak yada kare demişti (geçmiş gün olduğu için unutuyorum biraz alzaymıroluyorum galiba) yüksekteki bu yeri dürbünle defalarca incelemiş ( KARE yada TUVARLAK ) demiş kendi kendine burası doğal değil el yapısı.. kafaya koymuş bi şekilde çıkmış bu yere.. abi diyor delikten içeri girdim içerde bir oda var iki tane öküz resmi yapmışlar kıç kıça; iki öküzün tam ortasında kirbit çöpü kalınlığında bir küçücük artı var diyor.. sağdaki öküzün boynunda zincir ve ucundada çan vardı diyor, diğer öküzde bir şey yokmuş.. günün belli saatinde güneş ışığı vuruyormuş içeri.. ama bi türlü göremedik ikna edemedik çocuğu ne yaptıysak.. bizdede sabır yok eskisi kadar.. geçer gider kıyamete kadar.

msftdftr

Kullanıcı

bende okudum bu belgeleri, sofra taşı derken neyi anlatmak istemiş ?
ayrıca öküzlerin boynunda ki zincir lokmaları hakkında iki ayrı tablo da farklılıklar var ?
birinde 7 diğerinde 9 lokma zincir denmiş iki ayrı yerde bu öküzler tek bölgede değil...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

yedi civcivli tavuk def çalan çingene acı su iki büyük tümülüs altın madeni galerileri kuzeyinde kapı kaya iki yol çatalı değirmenler balık haritalı taş baltacık taşı topal ayı şelaleler vs bunları bulun bakalım şu öküzlerin icabına