Eşkiya Belgelerinde İki Öküzler | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya Belgelerinde İki Öküzler

Kervan07

Admin
Cevap: Eşkiya Belgelerinde İki Öküzler

calkaya ustam merak ettim baltacık taşı nedir neye benzer? acaba daha önce gördüğüm bir taşmıdır? şimdiden teşekkürler ustam

msftdftr

Kullanıcı

bu sofrakaya mı? buna benzer bir kayamı olur sofra kayalar...

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

millet anlatır durur ben iki kez gidip gördüm bir bok beceremedim, bu derede dokuz değirmen olmalı ben üç değirmenleri derenin ortalarında ve sonunda iki değirmen daha gördüm sondaki değirmenin emin ağa değirmeni olduğunu bilmiyordum, top koruyu vezirin mezarından gördüm iki km mesafe var arada ama aşağıya inince top koruyu bulamadım,arkacığı, uzun aliyi, ali beyi, yanık değirmeni kudret hamamlarını gördümde ne oldu bunların gerçek para bilgisi kimsede yok, 360 piçin icraatını bizim gibi saftirikler çözemez, çözmek için teknik donanım ve gerçek para sökme bilgisi ve ortamın müsait olması lazım, iki öküzlerde elinde ot olan kız açıkta değil 51 adımda çakıl yığınını açar isen kızı görürsün, saftirik dememe alınmayın çünkü işi biraz olsun şifreleri bilen bir ustadan öğrenince volçanın 360 piçine sövmeden edemiyorum, şeytanın aklına gelmeyecek şifrelemeler, işaretler gizli, doğaya istedikleri gibi şekil vermişler, bazı işaretleri yanından geçer göremezsiniz çünkü aradığınız işaretleri kafanızda şekillendirip ona göre arıyorsunuz ve en önemlisi görme eğitimi almadan göremezsiniz, çok değil geçen hafta başımdan geçti bakıyom bakıyom görüyom ama kafamda tasavvur ettiğime benzemediğinden algılama problemi yaşadım, tabiki sistem farklı olduğundan eti, akad, roma, bizans kültürleri harmanlaması bir arada olunca şaşırmamak elde değil bir otuz sene daha lazım herhalde usta olmaya ilk otuz sene talebelik devresiymiş.. hoşça kalın

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

kayıtlardaki şifreleri bilmeden arayanyada soranlar herzaman olacaktır öylerakamlarla anlatılmışki insanın eştahını kabartıyor ama 51 =acı kırmızı maden suyu 900 oka karataşlı iki yığma 9oo adım uzakta iki öküz eişittir iki yığma roma tümülüsü değirmenler neydi tümülüslerin bekçileri öküzler nerede topal ayılıı mağaradan kucağında isa olan resimden şelaleden yukarıda tepenin yamacında yığmalarda ğüneşin ilk vurduğu tepede belgeler yalan olsada rakamlar şaşmaz

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

arkacık değirmeninde beş yerde civcivli tavuk resmedilmiş ama dürbünle bile baksan göremessin, sırtında çuval elinde çocuğu olan kadın resmini göremessin, 23 santim boyunda balığı göremessin, avcı karaca yı göremessin, kız kafa resmini göremessin, koltuğu göremessin, piçler kendilerine göre şifrelediler, ben görüpte avucunu yalayanlardanım, görebileceğiniz işaretlerle uğraşın ama işaretleri kırmayın, volçanın paralarını piyasadaki çubuklarla *****larla bulamazsınız, volçanın para yerleri ayak önüne düşmez ancak avcı merakı olanlar o yerlerde gezer zira çoban bile oralarda hayvan otlatmaz, gün doğusunda olması gereken büyük yığmalar kazaya uğramış yerinde yeller esiyor, parseller bir kaç dağa konumlandırılmış ne erik var yemeye nede kiraz var toplamaya ve o uyduruk köy isimleri ile hayal kurup aramayın, volçanın ana karargah bölgesi tektir, yer altındaki fayton yolları ile dağların dibinde çarşıdan hana değirmenlere evine kiliseye kalelere vs vs giden yolları vardır, burası bthinyadan beri merkez üs olarak kullanılmış volçana kadar intikal etmiştir, kimse belgelerde ismi geçen köy isimleri ile arayıp kendini heder etmesin, hoşça kalın

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

millet anlatır durur ben iki kez gidip gördüm bir bok beceremedim, bu derede dokuz değirmen olmalı ben üç değirmenleri derenin ortalarında ve sonunda iki değirmen daha gördüm sondaki değirmenin emin ağa değirmeni olduğunu bilmiyordum, top koruyu vezirin mezarından gördüm iki km mesafe var arada ama aşağıya inince top koruyu bulamadım,arkacığı, uzun aliyi, ali beyi, yanık değirmeni kudret hamamlarını gördümde ne oldu bunların gerçek para bilgisi kimsede yok, 360 piçin icraatını bizim gibi saftirikler çözemez, çözmek için teknik donanım ve gerçek para sökme bilgisi ve ortamın müsait olması lazım, iki öküzlerde elinde ot olan kız açıkta değil 51 adımda çakıl yığınını açar isen kızı görürsün, saftirik dememe alınmayın çünkü işi biraz olsun şifreleri bilen bir ustadan öğrenince volçanın 360 piçine sövmeden edemiyorum, şeytanın aklına gelmeyecek şifrelemeler, işaretler gizli, doğaya istedikleri gibi şekil vermişler, bazı işaretleri yanından geçer göremezsiniz çünkü aradığınız işaretleri kafanızda şekillendirip ona göre arıyorsunuz ve en önemlisi görme eğitimi almadan göremezsiniz, çok değil geçen hafta başımdan geçti bakıyom bakıyom görüyom ama kafamda tasavvur ettiğime benzemediğinden algılama problemi yaşadım, tabiki sistem farklı olduğundan eti, akad, roma, bizans kültürleri harmanlaması bir arada olunca şaşırmamak elde değil bir otuz sene daha lazım herhalde usta olmaya ilk otuz sene talebelik devresiymiş.. hoşça kalın

Değirmenci kardeşim benim duyduğum 40 sene gerekiyor.Bu iki öküzler bir çok bölgede var,belgede yazan yer teyidi için ,,,,bu öküzlerin karşısında 3 değirmen olması şartı var ,arkasında üç yığma olanı resimle bakalım sana yardım gelmeyecek mi?

msftdftr

Kullanıcı

degirmenci birseyler biliyorsun ama soylemiyorsun hakkindir yine de saol...

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

yalanı ALLAH sevmezki biz peşinden koşalım, birşeyler değil çok şeyler biliyorum ama dilim yanar konuşmaya ve ayağım ağrıyor, baraj desen yapılacak yerler değiller ki müteahhit arayalım, yollar desen yol yapılacak pozisyonları yok parayı al dersen kayayı hamur haline getirecek formül var ama ben henüz bulamadım, gürültü yaparak icraat yapılacak yer değiller ama on senedir arabamın bağajında bir şişe ispirto ve birkaç mum var kullanacak hayırlısı olsun, devlet baba parayı arayanı sevmez döver eh bizde bir kanun çıkarda ödüllendiriliz hayaliyle daha çok bekleriz herhalde. hoşça kal

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

bendeki bilgilerde açık adresler yazılı yıllardır millet olmayan adresla arıyor o yüzden kimseye bişi demeye gelmiyor çözülmeyen işaret yer olmaz gelen nasıl bulacak alacak hemen işi başka yöne kaydıracaklar ulaşılması zorsa alması kolaydır bir topal ayı civcivlitavuk çingene kız gelin odası avcı karaca binek taşı köpek resmi üç yığma balık bunlardan biri yeter

Son düzenleme:

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

bu bölgede 36 yerde ayı resimlemişler, 72 saat at ile gezilecek yerlerdir, sadece yanık değirmen ve 24 adım şelalede 72 yerde para saklıdır, hangi ayı yatanı, oturanı, oynayanı, sakat olanı, topal olanı, yavrusunu döveni, yavrusunu gezdireni, sadece başı olanı, köpek şeklinde çökmüş maket olanı, balık yiyeni, balık yemiş olanı, binek taşları belgelerde yazıldığı şekilde aranırsa bulunmaz, hangi balık şelalede sıçramış olanı,gölde yüzeni, ayıdan saklananı, ölüsü, iskelet olanı, pike yapmış olanı, havaya sıçramış olanı, sevişen balıklarımı, o kadar çok çeşitleri varki her biri ayrı telden çalıyor, hangi tavuk civciv, yemleneni, civcivleri kanadının altında saklayanı, yılanın saldırdığı, oturanı, kanadı kırık olanı,tek ayak üstünde duranı, ayının kovaladığı, topal yavrusu olanı, tek civcivli olanı, üç civcivli olanı, beş civcivli olanı, yedi civcivli olanı, sıralı anasız civcivlerimi, tavuğu buldunmu volçanın değirmenlerinden birini bulmuşsun demektir.