Eşkiya Palavraları | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya Palavraları

gıral

Vip Üye
Ilginizden dolayı teşekkür ederim usdam ,
Kimse benim en ufak bir zarar gireceğimden endişe etmesin , bana birsey olmaz ALLAH var ,,
Ve benimle bu yolda bana desdek olan coķ saygı deger dostlarım var ,
Hangi köye varsam samimi karşılarlar, ve misafir ederler , Severler sayarlar ALLAH hepsinden razı olsun ,
ustam konu genel olarak ele alındı
seni kasteden bidurum olmadığı aşikar
herkes faydalansın diye
bilgilensin diye uğraşıyoruz

Kader25

Admin
Yalan dahi bir dayanak üzerinde durur.
Palavra denilen belgelerdeki İŞARETLER, figürler, olaylar, masa başında yazıldı sananlar büyük bir yanılgı içinde.
Aklı savuran 3-5 soru yazayım:
Bu belgeler hangi yılda dağıtılmaya başlandı?
Bu belgeler, para kazanmak için uydurulan bir yöntem diyenler var, tv.bile yokken bu belgeler vardı, çarpıcılar o zamanlarda acaba kaç kişiyi çarpmış olabilirler, ne kadar kazanmışlardır?
Belgelerdeki bu kadar teferruat nereden temin edilmiştir?
Bahse konu işaretleri bu "sahtekarlar" nereden okudular, bu konu hakkında bilgiyi nereden aldılar, neden bu kadar zahmete girdiler?
Bahse konu belgelerdeki yerlerden 1 tanesi dahi henüz bulunmadıysa (belki bulundu, bizim haberimiz olmadı), açılmadıysa bu yazılanların doğruluğunu teyit ediyor diyebilir miyiz? Kanaatimce diyebiliriz.

Sorular bitmez....
Uzaydan gelen varlıklar dünyamızda var mı? Sorusuna eş değer sorular gibi tüm sorulacak sorular...

Son söz:
Bazıları "kaya falcılığı" diyor.
Bu sözden daha büyük bu sektörde söylenebilecek en cahilane başka söz yoktur.
Define işinde "kayayı" bilmeyen hiçbir şey bilmiyor demektir. Bunu söyleyenlerin sunak ve haç işareti haricinde bir bilgisi ve tecrübesi olduğuna inanmıyorum. Sunak ve haç bilgisi ile definecilik olmaz.

Vallahi ben usandım, yoruldum.
Ne kadar kafası kırık, bilgisi kırıntı, hayali yüksek adam var, hepsi bu sektöre dalmış. Avcılar ve atıcılar derneğinde dahi bu denli atışlar yapılmıyor. :))

Tekrar ediyorum:
Kayayı bilmeyenler boşuna yorulmasın. Ne varsa istisnasız hepsi kayalardadır. Kaya o zamanın defteridir. Bu defteri okuyamayanların tüm uğraşları beyhudedir.
Yazdıklarıma ister inanılsın ister inanılmasın. Durum ve gerçek budur.

Her görüşe saygımız var.
Amma bu saygı o söylenenleri kabul edeceğimiz manasına da gelmez.
Benim yukarıda yazdıklarım için de bu dediğim geçerlidir.

KOMAGENE

Vip Üye
Kayayı bilmeyenler boşuna yorulmasın. Ne varsa istisnasız hepsi kayalardadır. Kaya o zamanın defteridir. Bu defteri okuyamayanların tüm uğraşları beyhudedir.
Yazdıklarıma ister inanılsın ister inanılmasın. Durum ve gerçek budur.
işte bizim itiraz ettiğimiz olay bu defteri okumayı bilmeyenler biryerlerinden alfabe uydurur oldu
kaya defter, işaret yazı ise okumayı bilen yada öğretilen aynı şeyi okuması gerek sana göre alfabenin ilk harfi A ise bana göre B olamaz yüz kişi kayadaki nesneyi aynı tanımlamak zorunda bir kişi farklı görüş bildirir ise tez görüş düşer

Toprak2425

Kullanıcı
bunları hazırlayanlar bile hayal ürünü olduğunu belirtmiş daha neyin olmayan şeyin ispatı olmaz

Screenshot_20220128-000032_Messenger.jpg

balkaya34

Kullanıcı
Eşkiya işi diye yazılanların tamamı rakamlı kg,tonlu... Rakamlı alayı şifredir çözebilene... hepsi kilise,manastır sistemidir alayı...
Örneğin köyde iki kilise var bunu nereden anlarsınız ya... Üç kireç kuyusu olmaması lazım ama üçerli iki tane varsa haa o zaman dersiniz köyde iki kilise varmış...
Üç değirmen varsa şapel vardır mutlaka yedi değirmen varsa vs. Uzar gider.
Eşkiya gömüldü zor bulunur, kırk kişi günlerce gömecek üj bej kişi hemen alacak yok öyle hayal...zor değil imkansıza yakın.
Unutmayın bu adamlar medeniyet paralarını boşaltırken çok kayıp vermişler.
Fenerli usdam selamlar ,,
Eskiya çok derindemi aramış, da bu kadar kayıp vermiş usdam , Peki eskiya bu dedigin yerden ne kadar çıkarmış, acaba Bunların kayıtları varmı ? Malum şimdi Izinli "Yasak Kelime" yapmak mümkün, Risge girmeye gerek yok , İŞ makinalari var ve şimdi orayı kaz olmazsa şurayı kaz demeye gerek yok , Şimdi GPR cihazlar var ,

KOMAGENE

Vip Üye
Eyvallah ama hala anlayamadigim bazıları inatla kayaları işaretlere benzetiyor ve yorum bekliyor hani gerçek işaret olsa gam yemeyecem kendini yaktın bari baskasini yakma .
beni bu sitede birtek sen anladın sende yanlış anladın:)
ben belgelerine inanmadım körü körüne inananların haklı olduğuna inandım başka boyut orası

Kader25

Admin
bunları hazırlayanlar bile hayal ürünü olduğunu belirtmiş daha neyin olmayan şeyin ispatı olmaz

Ekli dosyayı görüntüle 10550
Burada yazılanlar tamamen hayal ürünüdür değilde, tamamen gerçektir diye yazsaydı bu yine delil olarak ortaya atılsaydı, bunu delil olarak kabul edecek miydik?
Hayır, etmeyecektik.

Başka bir dala atlayayım.
Birisine, bir cemaate yada tüzel kuruluşa günümüzde şu şekilde iftiralar atılarak gündem oluşturuluyor:
Adı Sanı bilinmiyen bir sitede, adı sanı bilinmeyen birisi hedefe konan kişi yada kurumla alakalı bir yazı yazıyor. Yazıda anlatılanlarla alakalı asla bir delil yok. Zaten yazan "duyum" üzerine ihtimalleri sıralıyor. Sonra bu yazıyı orta seviyede bulunan başka bir site haber konusu ediyor. Amma "duyum" kelimesini yazısında belirtmiyor. Sonra adı sanı bilinen, bu iş için yemlenen bir yazar yada fenomen buna dayanarak şeytanla işbirliği de yaparak güzel bir sunumla gündeme alıyor. Sonra bir büyük site bu adı sanı bilinenin yazdığını manşete çıkarıyor. Alın size memlekete capcanlı gündem.

Her sakallı dede
Her mekkeye giden hacı
Her define sitesinde yazan da defineci olmayabilir. Dünya hali.
Bizim kahraman bildiklerimizden hainler varmış da çok sonra öğrenebildik .

Konumuza dönelim.
Bir konuda görüşlerimizi bekirtmekte sakınca yok.
Herkes görüşünü belirtebilir.
Sorun ve sıkıntı şurada;
Görüşümüzde ısrar etmek, başka görüşleri kabul etmemek (bu da kabul) diğer görüş sahiplerini tabiri caizse iğneleyip durmak, işte burası problem.
Namaz kılmayana namaz kıl denebilir. Amma her namaz vakti telefonla arayıp namazını kıldun mu diye sormak uygun düşmez. Adam vitesden atar "sana ne lannn benim namazımdan, ne kendi işine bak" derse arada ne saygı kalır nede hürmet. İp kopar.

Sözün özü:
Hepimiz görüşlerimizi yazalım.
Bunda sorun yok.
Farklı görüşte olanları iğnelemeye devam etmek! İşte bunda büyük sorun var.
Bu nedenle bu formda tartışmak uygun düşmüyor. Söyle geç prensibi geçerli. Kabul eden eder, etmeyen etmez.

Israrcı olana "sana ne?" cevabına muhatap olacak seviyeye asla gelinmemeli. Amma insanın nefsi firavun gibi, ben demekten bir türlü kurtulamıyoruz. Ve insan tartışmaktan çok "zevk" alıyor. Bu sıkıntı az yada çok hepimizde var.
En güzeli kurallara uymak.
Kural, fren demek.
Frene basmayan genelde kaza yapar.
Kaza istenen şey değildir.