Eşkiya Palavraları | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya Palavraları

Kader25

Admin
Eyvallah ama hala anlayamadigim bazıları inatla kayaları işaretlere benzetiyor ve yorum bekliyor hani gerçek işaret olsa gam yemeyecem kendini yaktın bari baskasini yakma .
Birisi size şöyle yazabilir:
Sana ne kardeşim, ben kendimi yaktıysam. Aklın yok mu, sen yanma. Bilmiyorsun, bilmediğini de bilmiyorsun, hala neden ısrar ediyorsun?

Bu nedenle herkesi yolunda bırakmakta fayda var. Herkes bildiğini yapsın. Kimse kimseden 1 lira istemiyor.

Bu hamur çok su ister.

Bu usulden bence vazgeçmeliyiz.
Herkes aynı partiye oy vermez. Tercihlere-yanlış da olsa- saygılı olmalıyız. Başka çözümde yoktur.

KOMAGENE

Vip Üye
Sana ne kardeşim, ben kendimi yaktıysam. Aklın yok mu, sen yanma. Bilmiyorsun, bilmediğini de bilmiyorsun, hala neden ısrar ediyorsun?

Bu nedenle herkesi yolunda bırakmakta fayda var. Herkes bildiğini yapsın. Kimse kimseden 1 lira istemiyor.

Bu hamur çok su ister.

Herkes aynı partiye oy vermez. Tercihlere-yanlış da olsa- saygılı olmalıyız. Başka çözümde yoktur.
bu konunun adı eşkiya palavraları aksini idda edip buraya yazan tartışma ortamı yaratma amacı güder inanan şahıs yazılanlara gülüp geçer yazma gereği duymaz tüm bunların ışığında bir kaç kelam edelim
burda hem nalına hem mıhına vurmuşsunuz
birşey ya vardır yada yoktur ben çevremde köstebek gibi kazılan yer görmek zorundamıyım eski harabeler höyükler eski kaleler hanlar hamamlar hatta işaretler bilinçsizce tahrip ediliyor neden? bilgisizlikten varsa gerçek eşkiya belgesi savunan ıspatı ile belgede geçen şu yerdeki şu tarife uyan yerden çıkarılmış desin bakın ben bir işaretçi olarak söylüyorum belgelerde geçen alibey değirmeni aslında tamamen uydurmadır gerçekte olan değirmen vardır ama eşkiyaya ait değil rum ve ermenilere aittir eşkya belgesi parası nerdedir demez bakın ben diyorum birinci para değirmen bostanının duvarındaki dikili taştadır bir diğeri suyun çarktan sonra tahliye yeri su kanalı başka yer değirmencinin evi diğer hayvanlara yük yüklenen yer (binek taşı) meyve ağaçlarının kovuğunda vs.vs eşkiyaların gömüsü deve tavuk civciv ve benzeridir bunlarda işarettir hayal ürünü benzetmeler değil birebir resimdir
bizim davamız Allah rızası için user olarak bir talebimiz yok kimseden para pul istemiyoruz mod yada adminlik talebimizde yok gizli bir tarikatada mensup değiliz yapmayın diyoruz üzerinde işlem yapılmamış bir kayayı ata eşşeğe benzetmeyin diyoruz sanane diyorlar yada sana ne diyebilirler yahu adam tanıyorum 20 yıldır bu işlerle uğraşıyor aylarca bir yeri kazıyor bir kayayı kartala benzetmış maddi durumu iyi değil vazgeçiremiyorsun hastalık olmuş
hastalık derecesine gelmiş olana birşey diyemeyiz dersek hakaret eder ki bu sitede aklı evvel biri bana hakaret etti benim şahsen amacım bu yalan dolana yeni başlamış olanlara uyarı mahiyetinde yalan dolan diyorum çünkü aksi ıspatlanmadı
şimdi siz site admini olarak saygılı olmaktan bahsetmişsiniz ayrıca bu usulden vazgeçmelisiniz diye bize aba altında sopa mı gösteriyorsunuz
usulden vazgeçiyorum kardeşim derler ya doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar
bakınız bu iki oldu adminlerin taraflı olarak olaylara mudahil oluşu şimdi yazılacak nerde ne demişiz falan diye yukarda yazıların satır aralarında herşey var
toprak kardeş senden alıntı var diye sana gelmedi o laflar bir genelleme olduğu için cevapladım seni savunmadım yani sıkıntı tınne
elimizden geldiği kadar açılan konulara bilgimiz dahilinde cevap veriyoruz yardımcı oluyoruz taktir etmiyorsunuz anladıkda tenkid etmeyin bari yada boşverin direk banlayın sıkıldım modla adminle tartışmaktan

Son düzenleme:

TRUVA

Admin
Bu konuda bir kaç satırda benden olsun.
Halk dilinde eşkiya dediğimiz olay gerçekte Tapınak Şövalyeleri olarak geçer. Eşkiya dediğimiz Tapınak şövalyeleridir. Osmanlı zamanında O kadar faaliyetlerde bulunmuş ki ekonomik olarak Osmanlıyı çökertme seviyesine getirmiştir. Avrupadan kudüse kadar bütün ekonomik faaliyetlerin içinde yer almıştır.Bütün ekonomik olarak para sevkiyatını eline almıştır. Tabiri caizse onların izni olmadan iş yapmak mümkün olamaz hale gelmiştir. Kervan yolları üzerindeki geçişleri bunlar sağlar hale gelmiştir. Yapmış oldukları soygunlardan elde ettikleri ganimetlerle yeniden para basmışlar ve sevkiyatı bu paralarla gerçekleştirmişlerdir. Haçlı zamanında bir kerede basılan paranın miktarı bile düşündürücüdür. Buraya dikkat ediniz. günümüzde her şehirde bankalar var var. para sevkiyatını alış verişi bu bankalar vasıtasıyla gerçekleştiriyoruz. O zamanda kervan yolları üzerinde önemli noktalarda basılan paralarla bankalar oluşturmuşlardır. sevkiyat bu oluşturulan bankalar vasıtasıyla yapılmıştır. Örneğin avrupada malını satan bir tüccar eline verilen belge ile gelip Antalya limanı yakınında oluşturulan bankadan parasını alıyor. Yada kudüse mal veren bir tüccar parasını gidip Trakyadan alıyor. örnek verebiliriz. Palavra olan Eşkiya değil. Eşkiya belgelerinin yazdıklarıdır. Bu belgeleri roman okur gibi okursunuz. Size saklanan bir değerli hazineyi buldurmaz. Bu güne kadar eşkiya bankalarından hiç birisi bulunamamıştır. Bildiğim bir tane bulunmuş oda tesadüfen sondaj yaparken denk gelmiştir. Tam olarak 35 m derinlikte rastlanmıştır. Eşkiya bu banka dediğimiz yerleri oluştururken öyle bir şifrelemişki. bulunmasını imkansız hale getirmiştir. Gerçek olan sayılardır. Önemlisi bu sayıların gerçek anlamlarının bilinmesidir. Bu Tapınak şövalyeleri şöyle demiştir. "Eğer Türkler bu sayıların anlamlarını bilseydi Yeraltında alınmayan hiç bir şey kalmazdı" Yapılan antlaşmaya göre 2023 yılına kadar geride bıraktıkları malları gelip alma hakkı tanınmıştır. Bu kadar herşeyin zor olmasıda bunun içindir.İzin zor almak zor vs. Bu Tapınak şövalyeleri araziyi sayısal olarak kodlamışlar. yön bulma ve mal koyma cetvelleri oluşturmuşlardır. Hangi yönde hangi sayısal alana ne konulacağı nasıl bir işlem yapılacağı bellidir. Önemli olan sayının ifade ettiği anlam ve yönüdür. Bu bir sistemdir. sistemde sayılarda gizlidir. Bu sayısal sistemi çözdüğümüzde elimizle koymuş gibi bulunacaktır. İnşallah çözeriz. Tekrar ediyorum eşkiya belgelerinde yazan yazılardaki sayıları çözmek gerekiyor. olay bu kadardır. eşkiya işi palavra diyerek kesip atmak kolaydır. Çözmek zordur. Allah bize bu bankaları bulmayı nasip etsin. Etsinki bu kadar kan ile sulanmış bu topraklardan elini kolunu sallayarak atalarımızdan soyulan ganimeti alıp gitmesinler.Onlar bizim ecdadımızın mallarıdır unutmayın.

Son düzenleme:

Toprak2425

Kullanıcı

Bu hamur çok su ister.

Ben bu hobiye gençliğimi ve ömrümü verdim ,pişmanmıyım hayır bundan sonrada yapmaya devam edeceğim ,

o bahs ettiğin kaza ve küfür olaylarını çok iyi yaşadım dersimi aldım nerde gaza basmam gerektiğini biliyorum.

klavuzu karga olanın burnu pislikten çıkmazmış:aklımı kullandım herkesin cevaplayamadığı soruların cevabını buldum ,örneğin kaçınız bir ermeni topluluğuna katılıp yada kilisesine gidip onlardan bilgi ve görüş alabilir yada ermenistan devlet üniversitesiyle iletişim kurup ,kayıp orta çağ yazılarını tercume edebilir ,dönüp adamın yüzüne bile bakmazlar ,
ortada milyonlarca DEFİNECİ var bunların bilgi kaynağı neresi işte bu sitelerin yönlendirmesi.
işin doğrusunu bilenlerin sayısı bir avuc insan geriye kalan ise gelenekçi görüşe sahip iki doğruyu öğreten 98 yalanı araya sıkıştırıyor
peki neden ya ticaridir değilsede itibar kazanmak için şimdi birileri itibarını kayb etmemek için gerçeği görmemezlikden geliyor
gelsin sıkıntı yok elbette firavunların karşınısa bir musa çıkar ben seni tahttan indirmeye değil kurulu yalan düzeni yıkmaya geldim.
elbette bi iğnelemeler birini canını sıkacak tıpkı yanmış canların ahı gibi.

örnek :adam istanbulda oturuyor köyünden biri merakdan çektiği kaya resmi için yardım talep ediyor acep anlamı nedir
kaynağı palavra olan bilgileri okuyup kendini usta diye tanıtıp geçinenler ,bu taşı allayıp pullayıp olmadık yorumlara kazılmadık çukurlara yapılmayacak yol ve masraflara sebeb oluyorsa bilerek veya bilmeyerek, bu para istemekden daha beter bir şey.

bu siyasi üstü bir mesele ancak dini ve mezhebsel bir görüş gibi tartılabilir,

mesela İŞİD kuruluş kaynağı hadis ve kurandan bazı ayetlerdir hal böyle olunca onun bu ideolojisine saygımı duyacağız yada diğer tarikatlar gibi biz böyle inanıyoruz kimse bize karışmasın, saygımı duyacağız.

çözüm gayet basit bir konu hakkında taş yada figürler fark etmezsizin bir yorum yapıldığında elinde arkeolojik delilin olacak ,
öyle bir kaya bakıp bu güvercindir malı gagasında olur, bu kurbağadır 3 adım zıpla malı ordadır ,bu ayını malı mağradadır dedinmi buna insanların çoğu inanır bilmezler bunun bir iç güdüsel bir yorum olduğunu ,bu tarz sahte yorumlar bırakıldımı konu kapanır.

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
"Eğer Türkler bu sayıların anlamlarını bilseydi Yeraltında alınmayan hiç bir şey kalmazdı" Yapılan antlaşmaya göre 2023 yılına kadar geride bıraktıkları malları gelip alma hakkı tanınmıştır.
ustam ben bu 2023 olayina inanmiyorum. hem bu konudaki 2023 yilina hem ekonomik acidan halk arasinda gezen 2023 yilinda yer alti kaynaklarimi cikartacagiz, petrolu cikartacagiz, gizli anlasmalar 2023 te kalkiyo o yuzden cikartamiyoruz diyen insanlara da inanmiyorum.
Allah omur verirse az bi zaman kaldi 2023e. insallah yanilan ben olurum ama oyle bi anlasma, o denli gizli bi anlasma varsa bunu koy kahfesindeki mustafa amcamdan, bekir abimden ogrenmemeliyim. onlardan duymamaliyim.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
ustam ben bu 2023 olayina inanmiyorum. hem bu konudaki 2023 yilina hem ekonomik acidan halk arasinda gezen 2023 yilinda yer alti kaynaklarimi cikartacagiz, petrolu cikartacagiz, gizli anlasmalar 2023 te kalkiyo o yuzden cikartamiyoruz diyen insanlara da inanmiyorum.
Allah omur verirse az bi zaman kaldi 2023e. insallah yanilan ben olurum ama oyle bi anlasma, o denli gizli bi anlasma varsa bunu koy kahfesindeki mustafa amcamdan, bekir abimden ogrenmemeliyim. onlardan duymamaliyim.
Öyle bir madde lozan anlaşmasında yok. Gizli madde diyerek savunanlar olabilir o zaman da gizli maddelere ilişkin delil gerekir. Madem gizli nasıl öğrendiniz diye sorulabilir :) Bunların çıkartılmamasının bana göre asıl kaynağı devletimizin (partileri kastetmiyorum) bu konuyu belki sorun olarak görmemesi belki de umursamaması. Belki bu yüzden başka ülkede olsa turizmle sanayi kadar para kazandırabilecek kalıntıların sular altında bırakılıyor, buluntular açıklama yapılmadan ortadan kayboluyor ve sadece çanak çömlek çıktı deniliyor. Bırakın çıkarılmasını müzelerdeki eserler bile korunmuyor. Üniversitelerin ödenekleri yok yabancı arkeologlar kazıları yapıyor. Tarihi eserlerin çıkartılmaması ve korunmaması bence anlaşmalardan değil devletin umursamazlığından kaynaklanıyor. Yoksa devlet ya da arkasında devlet desteği olan istediğini, istediği zaman çıkartıyor. Ankara'da yaşayanlar bilir, bir belediye başkanı döneminde ipek yolunun bir bölümü de dahil, kazılmadık tarihi yer nerdeyse bırakılmadı. Anlaşma o zaman neden engellemedi bu kazıları. Yeraltı doğal kaynaklarının çıkartılması da ayrı hikaye.Aktif olanlar nasıl çıkarıldı ve çalıştırılabiliyor madem anlaşma var. Daha önce sondaj yapılan yerlerin kapatılması kararını verenler devletten ayrılarak yabancı şirkette çalışmaya başlamasından sonra kapatılan sondajı yapılmış yerlerde kaynaklar çıkarılmaya başlıyor. Yani kısacası anlaşma yok devletin umursamaması var. Yabancı etkiler olabilir ama asıl etken onlar değil.

Son düzenleme:

TRUVA

Admin
Kocyigit yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış. Eger yalansa bir müddet sonra belli olacak. Yasak deyip kendileri parsayı topluyorda olabilir. Nitekim bazı yerlerde paşa babalar kazmadık yer bırakmadı. Vatandaşa geldimi yasak kendilerine geldimi her yol paris. Diyarbakir surlarının altını boşalttıkları gibi.

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
@necat. ustam ayni fikirdeyiz. bastan assagi yorumuna katiliyorum. bahse konu olan anlasmalarin lozanin gizli anlasmalari. biz bilemeyiz ama nustafa amcamla bekir abim bilir :)

bu arada asil yerler yapilan buyuk barajlarla sular altinda birakildi ;) suan gunumuzde aktif barajlarin cevre tarihini arastirisak, ucu hep buyuk medeniyetlere dayaniyor.

@TRUVA ustam klise bir cumle olacak ama bence mali alanlar uskudari coktan gecti ve hala da gecmeye devam ediyolar.

Toprak2425

Kullanıcı
Bu konuda bir kaç satırda benden olsun.
Halk dilinde eşkiya dediğimiz olay gerçekte Tapınak Şövalyeleri olarak geçer. Eşkiya dediğimiz Tapınak şövalyeleridir. Osmanlı zamanında O kadar faaliyetlerde bulunmuş ki ekonomik olarak Osmanlıyı çökertme seviyesine getirmiştir. Avrupadan kudüse kadar bütün ekonomik faaliyetlerin içinde yer almıştır.Bütün ekonomik olarak para sevkiyatını eline almıştır. Tabiri caizse onların izni olmadan iş yapmak mümkün olamaz hale gelmiştir. Kervan yolları üzerindeki geçişleri bunlar sağlar hale gelmiştir. Yapmış oldukları soygunlardan elde ettikleri ganimetlerle yeniden para basmışlar ve sevkiyatı bu paralarla gerçekleştirmişlerdir. Haçlı zamanında bir kerede basılan paranın miktarı bile düşündürücüdür. Buraya dikkat ediniz. günümüzde her şehirde bankalar var var. para sevkiyatını alış verişi bu bankalar vasıtasıyla gerçekleştiriyoruz. O zamanda kervan yolları üzerinde önemli noktalarda basılan paralarla bankalar oluşturmuşlardır. sevkiyat bu oluşturulan bankalar vasıtasıyla yapılmıştır. Örneğin avrupada malını satan bir tüccar eline verilen belge ile gelip Antalya limanı yakınında oluşturulan bankadan parasını alıyor. Yada kudüse mal veren bir tüccar parasını gidip Trakyadan alıyor. örnek verebiliriz. Palavra olan Eşkiya değil. Eşkiya belgelerinin yazdıklarıdır. Bu belgeleri roman okur gibi okursunuz. Size saklanan bir değerli hazineyi buldurmaz. Bu güne kadar eşkiya bankalarından hiç birisi bulunamamıştır. Bildiğim bir tane bulunmuş oda tesadüfen sondaj yaparken denk gelmiştir. Tam olarak 35 m derinlikte rastlanmıştır. Eşkiya bu banka dediğimiz yerleri oluştururken öyle bir şifrelemişki. bulunmasını imkansız hale getirmiştir. Gerçek olan sayılardır. Önemlisi bu sayıların gerçek anlamlarının bilinmesidir. Bu Tapınak şövalyeleri şöyle demiştir. "Eğer Türkler bu sayıların anlamlarını bilseydi Yeraltında alınmayan hiç bir şey kalmazdı" Yapılan antlaşmaya göre 2023 yılına kadar geride bıraktıkları malları gelip alma hakkı tanınmıştır. Bu kadar herşeyin zor olmasıda bunun içindir.İzin zor almak zor vs. Bu Tapınak şövalyeleri araziyi sayısal olarak kodlamışlar. yön bulma ve mal koyma cetvelleri oluşturmuşlardır. Hangi yönde hangi sayısal alana ne konulacağı nasıl bir işlem yapılacağı bellidir. Önemli olan sayının ifade ettiği anlam ve yönüdür. Bu bir sistemdir. sistemde sayılarda gizlidir. Bu sayısal sistemi çözdüğümüzde elimizle koymuş gibi bulunacaktır. İnşallah çözeriz. Tekrar ediyorum eşkiya belgelerinde yazan yazılardaki sayıları çözmek gerekiyor. olay bu kadardır. eşkiya işi palavra diyerek kesip atmak kolaydır. Çözmek zordur. Allah bize bu bankaları bulmayı nasip etsin. Etsinki bu kadar kan ile sulanmış bu topraklardan elini kolunu sallayarak atalarımızdan soyulan ganimeti alıp gitmesinler.Onlar bizim ecdadımızın mallarıdır unutmayın.
konu çok dağılmadan toplamak lazım 2023 meselesini ustalar güzel haklı eleştirmiş.

herkes bilir kira anlaşması yapan 1 yıllık süre dolunca yeniden anlaşma yapmaya gerek yok eski anlaşma otomatik yenilenir.
peki nedir anlaşma devletin sınırları bağımlı ve bağımsız olabilecek bölümleri belirlenir ,ticari şartlar ortaya konur ihlal eden taraflara verilecek ceza uygulanır.
ha sen gün gelir çok güçlenirsin tüm sorumluluğu üstlenip sözleşmeye yeni maddeler ekleyip çıkarabilirsin yada masayı devirip sözleşmeyi yırtarsın hodri meydan. o zaman da kimse senin haklarını sınırlarını tanımaz , yani savaş çıkmadıkça düzen bozulmadıkça bu sözleşme bakidir.

2.mesele gömüler ve tapınakçılar dediğimiz olay bunların ağa babaları olan cizvit tarikatıdır sadece ükemizde değil dünyanın her yerinde ve merkezi vatikandır,
dediğin doğru topladıkları servetler ne kilo ile nede tonla tarif edilemez lakin topladıklarını nasıl gömdüyseler o şekildede çıkardılar kimsenin ruhu duymadı.
kullandıkları şifreyi nedenmi çözemiyoruz çünkü şifreleri yılan kardeşlik topluluğu altında uzmanlar tarafından belirleniyor
ben sistemlerini gördüm okudum yaptıkları sadece hiledir ,yapboz gibi düşün tüm parçaları birleştirmen lazım
mesela sana görev verildi, bir tablo verelim bunu istanbula götür hangi otelde kalacağını yazalım ve hangi arabaya kullanacağını kaç para ücret alacağını, düşün adamlar bunu kriptolu şifreye dönüştürüyor sende ip ucu olmadığı için çözemessin istediğin matematiği kullan çözemessin ,
sana göre bir şifre plakadır ama değil şase numarsını kullanmış sen kaldığın otelin adını ve oda numarsını şifre sanırsın ama değil otelin parsel numarası şifredir, herşeyi şifreye dönüştürebilen bir sistemi kullananlardan bahs ediyoruz o yuzden ip ucu yoksa yapbozu tamamlamak asla mümkün değildir.
yılan kardeşliği adına sen ne dersen de neden bu ülkeye göz dikiyor kayıp medeniyetlerin servetleri için bunun ip uçları sadece arkeolojik verilerde saklı onlar için objeler çok önemli o yuzden ülkemize hiç çekinmeden kazı yapma teklifi yapabiliyorlar bu şifreleri çözüp saklı hazineleri bulmak dünyanın her hangi yerinde olabilir ama ip ucları çoğu ülkemizde bize muhtaçlar.

Kader25

Admin
Bu hamur daha çok su ister dedim, okuyan olmamış.

Bu memlekette kendi görüşünü karşısındakine kabul ettiren kaç kişi çıkmıştır?

Arkadaşlar,konular da tartışma açarsanız bunun sonu hep hüzün olmuştur. Yıllardır define sitelerin de bulundunuz, yüzlerce konuyu site görevlileri kapatmak zorunda kaldı.

İşte bu sebeple:
Gazete de köşe yazısı yazanlar gibi olmak daha faydalıdır. Yaz yazını okuyanlar okusun. Kabul eden eder, etmeyen etmez. İlla benim dediğimi kabul edin, doğru olan budur demek uygun düşmüyor.
Bunları demek istedim amma, becerememişim.

Neticede, tartışma olan yerde kalpler birbirinden soğuyor, keyifler kaçıyor, hiçbir işe de yaramıyor. Musa diyen İsaya, İsa diyen Musaya dönmüyor.

Ve biz de millet olarak tartışma kültürü var mı? Var olduğuna inanıyor musunuz?

Tartışmalara müdahale edilmeyen her site marjinalleşmiş, aynı kafadan olan 3-5 kişiden başka giren olmamış ve kapanıp gitmişlerdir. Gayemiz bu durumlara düşmemektir. Ben sitede yazarken asla admin kısvesi altında yazmam yazmadımda. Çoğu zaman admin olduğum aklıma bile gelmez. Nu nedenle bu zamana kadar kimseye ikaz dahi göndermedim, banlamadım. Sadece küfredeni atarım siteden.

Neyse, anlaşıldı ki, bu hamura daha su lazım. Bakalım nerede filim kopacak.
Hayrolsun inşallah.