Eşkiya Palavraları | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya Palavraları

Kader25

Admin
Ben bu hobiye gençliğimi ve ömrümü verdim ,pişmanmıyım hayır bundan sonrada yapmaya devam edeceğim ,

o bahs ettiğin kaza ve küfür olaylarını çok iyi yaşadım dersimi aldım nerde gaza basmam gerektiğini biliyorum.

klavuzu karga olanın burnu pislikten çıkmazmış:aklımı kullandım herkesin cevaplayamadığı soruların cevabını buldum ,örneğin kaçınız bir ermeni topluluğuna katılıp yada kilisesine gidip onlardan bilgi ve görüş alabilir yada ermenistan devlet üniversitesiyle iletişim kurup ,kayıp orta çağ yazılarını tercume edebilir ,dönüp adamın yüzüne bile bakmazlar ,
ortada milyonlarca DEFİNECİ var bunların bilgi kaynağı neresi işte bu sitelerin yönlendirmesi.
işin doğrusunu bilenlerin sayısı bir avuc insan geriye kalan ise gelenekçi görüşe sahip iki doğruyu öğreten 98 yalanı araya sıkıştırıyor
peki neden ya ticaridir değilsede itibar kazanmak için şimdi birileri itibarını kayb etmemek için gerçeği görmemezlikden geliyor
gelsin sıkıntı yok elbette firavunların karşınısa bir musa çıkar ben seni tahttan indirmeye değil kurulu yalan düzeni yıkmaya geldim.
elbette bi iğnelemeler birini canını sıkacak tıpkı yanmış canların ahı gibi.

örnek :adam istanbulda oturuyor köyünden biri merakdan çektiği kaya resmi için yardım talep ediyor acep anlamı nedir
kaynağı palavra olan bilgileri okuyup kendini usta diye tanıtıp geçinenler ,bu taşı allayıp pullayıp olmadık yorumlara kazılmadık çukurlara yapılmayacak yol ve masraflara sebeb oluyorsa bilerek veya bilmeyerek, bu para istemekden daha beter bir şey.

bu siyasi üstü bir mesele ancak dini ve mezhebsel bir görüş gibi tartılabilir,

mesela İŞİD kuruluş kaynağı hadis ve kurandan bazı ayetlerdir hal böyle olunca onun bu ideolojisine saygımı duyacağız yada diğer tarikatlar gibi biz böyle inanıyoruz kimse bize karışmasın, saygımı duyacağız.

çözüm gayet basit bir konu hakkında taş yada figürler fark etmezsizin bir yorum yapıldığında elinde arkeolojik delilin olacak ,
öyle bir kaya bakıp bu güvercindir malı gagasında olur, bu kurbağadır 3 adım zıpla malı ordadır ,bu ayını malı mağradadır dedinmi buna insanların çoğu inanır bilmezler bunun bir iç güdüsel bir yorum olduğunu ,bu tarz sahte yorumlar bırakıldımı konu kapanır.
Yazdığınız son paragrafa tamamen katılıyorum. Tecrübe eden tecrübesini yazsın, bir yerden okunanla, duyulanla hedefe varılmaz.
Ayrıca bu sektörde aşağıdaki söz bana aittir:
ÖNCE TESPİT-SONRA İŞLEM.
Buna riayet eden rahat eder, başı belaya girmez, masrafı olmaz.