'' Hele Salla Bahım Degiymi'' | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

'' Hele Salla Bahım Degiymi''

la mekan 001

Kullanıcı
Kimyacının biri Karadeniz kıyılarında yürürken denizin diğer tarafına geçmek istemiş. Bir kayıkçıya rast gelmiş. Yolda giderken konuşmaya başlamışlar. Kimyacı sormuş:
- Sen okuma yazma bilir misin? demiş kayıkçıya.
Kayıkçı :
- Bilirim, diye cevap vermiş.
Kimyacı sormuş:
- Sen Avagadroyu bilir misin?
Kayıkçı bilmem diye cevap verince kimyacı:
- Senin hayatının %50 si gitti.

Tam bu sırada fırtına çıkmış. Deniz kabardıkça kabarmış. Koca dalgalar kayığı alıp götürüyormuş. Kayıkçı sormuş:
- Sen yüzme bilir misin?
Kimyacı:
–Bilmem , ben daha önce hiç yüzmedim ki.
Kayıkçı bunun üzerine:
- İşte şimdi senin hayatının tamamı gitti. Az sonra boğulacaksın.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Adamın biri yolda gidiyormuş ensesine şöyle okkalı cinsinden bir tokat yemiş, arkasına dönüp bakmış iri yarı bir adam.
-Ne oldu ya? Neden bana vurdunuz? demiş.
Adam da:
-Seni bir arkadaşıma benzettim pardon kardeşim, demiş.
-Ama bu kadarda sert vurulmaz ki canım, demiş.
Adam da:
-Sanane be adam arkadaşıma istediğim gibi vururum, demiş.

: Arkadaş olduğunuz belli aranız bozulmasın diye 2 de ben ekliyorum:D
Eyvallah biz birbirimizi çok seviyoz yanlız severken biraz kafa göz dağılıyo ama artık idare ediyoz...(kahkaha)

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Evet abim beni çok sever
Severken demir eldiven takar nedenseo_O
Gene para diyemde abey
Seni bi titretem :p

Hacivert Erzincan ın en işlek caddesinde bir gün karşıdan karşıya geçmeye çalışıyordu.
Oradan geçmekte olan bir araç Hacivert e zınk diye çarptı.
Arabanın sahibi yalvarmaya başlar.
– Lütfen benden şikayetçi olmayın size 1000 dolar veririm.
Hacivert bundan hoşlanır ve derki;
– Buradan sık sık geçiyor musunuz?

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Hacivert, temin ettiği küçük baskülle gelip – geçeni tartıp geçimini sağlıyordu. Müşterilerinden biri; Ula tart beni pakayım, kaç kilo gelıyrum, diyerek basküle çıkar
[müşteri aliveli49~50 dir, kendine laz şivesi yaparak Hacivert tarafından tanınmamaya çalışıyur uşağım da]
Otomatik baskülün göstergesinde kaç kilo geldiğini öğrenir ve çıkarıp Hacivert’e 100 lira verir. Tartı ücreti 50 liradır. Hacivert, ötesini - berisini araştırır, ceplerinin içini dışına çevirir. Paranın üstünü bulup veremez. Müşterisine ne önerir beğenirsiniz: – Hemşerum, bozuk param yok, bir daha tartıl da fit olalım.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Siz Olsanız Ne Yapardınız?

Mahkemede hakim davacıya sormuş:

- "Kazadan sonra size ‘Nasılsınız?..’ diye soran otoyol polisine ‘Çok iyiyim, harikayım’ demişsiniz, şimdi tam tersini söylüyorsunuz ve tazminat istiyorsunuz!"

- "Efendim atım Karataş."

- "Bırak şimdi atını matını… Olayı anlat..!"

- "Efendim, müsaade ederseniz olayı arz edeceğim, atım Karataş ile otoyolda giderken kamyonun biri bize çarpınca ikimiz de yolun kenarına fırladık, müthiş canım yanıyor ve kımıldayamıyordum, yattığım yerden atımın acı dolu feryatlarını duyuyordum tam o sırada otoyol polisi geldi, atın iniltilerini duyunca ona yöneldi, tüfeği ile tam alnının ortasından vurdu, elinde dumanı tüten tüfekle benim yanıma geldi, “Atının durumu çok kötüydü hallettim” dedi ve “Peki, sen nasılsın bakalım?.. ” diye sordu. Affedersiniz ama siz olsaydınız ne yapardınız!"

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Melodiye Eşlik Eden Köpek

Küçük çocuk, keman dersi için evde prova yapıyor, babası da oturmuş gazete okuyordu. Evin köpeği de çocuğun kemanından çıkan melodilere havlayarak eşlik ediyordu.

Bu gürültüde babanın gazete okuması mümkün mü? Bir duruyor, iki duruyor, ama ne çocuk keman çalmayı ne de öteki havlamayı kesiyordu. En sonunda baba, oğluna seslendi:

"Rüştü, şunun bilmediği bir parça çalsana!"

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Karagümrüklü Bilet Atmaz!

Otobüs şöförü yola çıkar. Sorunsuz bir şekilde bir duraktan diğerine ilerler. Derken; durağın birinde iri yarı, güçlü kuvvetli ve oldukça tehlikeli görünüşe sahip bir adam otobüse biner. Şöföre sert bir bakış fırlatır ve, "Karagümrüklü bilet atmaz." diyerek arkadaki bir koltuğa geçer ve oturur.

Ertesi gün, ondan sonraki gün ve hergün aynı şey tekrar olur. Bu durum otobüs şoföründe kompleks oluşturmaya başlar. Hat değiştirme dilekçesi de red edilince son çare olarak bir jimnastik kursuna yazılır. Artık kendine güveni gelen iyi bir dövüş ustası haline gelmiştir.

Ertesi günü tekrar otobüsüyle yola çıkar. Uzaktan, Karagümrüklü'nün durakta beklediğini görür otobüsün kapısını açar. Karagümrüklü otobüse biner, şöföre sert bir bakış fırlatır ve, "Karagümrüklü bilet atmaz." diyerek ilerleyecekken tam o sırada, sıkı bir kavgaya hazır olan şöför birden koluna yapışır:

- "Neden atmıyormuşsun?"

Şöföre şaşkınlıkla bakan adam şöyle der:

- "Karagümrüklü'nün mavi kartı var."

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Aslan Kurt Sohbeti

Aslan, kurda seslendi:

- "Hey kurt! Gel sohbet edelim."

- "Olmaz. Beni yersin sonra."

- "Yemem. Bak inanmazsan pençelerimi, ağzımı bağlayayım."

Aslan, pençelerini, ağzını bağlayınca kurt heyecanla yaklaştı.

- "İyi ama dedi, aslan... Neden bu kadar seviniyorsun ki?"

Kurt cevap verdi:

- "Neden olacak? İlk defa bir aslan yiyeceğim de..."

MAVRAN

Super Moderatör
Çok güzel paylaşımlar yapmışsınız hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Çok şeyler yazmak isterdim ancak elim varmıyor. Yıllardır yanında kaldığım ve bütün varlığımı borçlu olduğum yaşlı bir halam vardı yanımda Rahmete intikal etti çok üzgünüm bunun üzerine birde bu vurus belası insanlığı tehdit ediyor RABBİM yardımcımız olsun.
Kalın sağlıkla. İyi ki sizi tanımışım hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Çok güzel paylaşımlar yapmışsınız hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Çok şeyler yazmak isterdim ancak elim varmıyor. Yıllardır yanında kaldığım ve bütün varlığımı borçlu olduğum yaşlı bir halam vardı yanımda Rahmete intikal etti çok üzgünüm bunun üzerine birde bu vurus belası insanlığı tehdit ediyor RABBİM yardımcımız olsun.
Kalın sağlıkla. İyi ki sizi tanımışım hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun.
Başın sağ olsun abi
Mekanı cennet olsun
Sabırlar dilerim