Kare, Yuvarlak Ve Dikdörtgen Oyma | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

its78

Vip Üye
selam.. karadeniz kıyısı ise bu bölge kesinliikle ve kesinlikle eşkiya işaretidir.. karadeniz kıyısı olduğunu düşünüyorum ama konudaki yorumları okumadan karadeniz kıyısı mı ustam .. eğer istbul boğazı ile bulgar sınırı iğne adası arası ise çözümü çok kolay olcak..
Batı Karadeniz sahillerinde ustam

its78

Vip Üye
Öncelikle Selamûn Aleykûm. Bana böyle sevdiğim çalışma tarzı görseller denk geldiği zaman kendimi tutamıyorum. ALLAH utandırmasın daim ve selamet olsun İnş’ALLAH. Bu işarete kim kaç defa denk geldi bilmiyorum ama lidya bölgesinde denk geldiğim çalışma işaretlerimden. Eğer arazi de mülkiyet sahibi konumundaysanız şanlısınız. Geçerli bir mazeret başlangıcı ile yetkili mercilerden tüm ilgiyi kendinize çekebilirsiniz. İşaretinizin elbette anlamı var ama hem güzel hem zor hem kral mezarındasınız hem tuzaklı olma olasılığı çok yüksek bir yer hem mahsenli hem de içten geçişli. İlk odanız boş olsa dahi pes etmeyin odanız dolu veya boş olsada odanın güney batı yönünde (batıya bir kaç derece daha yakın) kısımda zeminle duvar arası alacağınız boşluktan kral odasına geçiş yapacaksınız. Duvar kalın olabilir bu konuda bildiniz olsun. Kral mezar odasına geçiş alacağınız gönün tam aksi yönünde ise mesafesi birbirine yakın olmak üzere iki noktada tüm emanetleri göreceksiniz. Bu tür yerlerde dayanıklılığın korunması için ana kaya ve taş üzerinde yanık yağ dediğimiz yakma işlemi yapılır. Kararması için kan, açık renk kalması içinde kireç ile elenmiş mil kum halde kil kullanılır. Karenin kenar ve iç derinliğini yazmanızı dikdörtgen ile kare arasındaki ara boşuluğun kaç cm olduğunu, karedeki murç izinin kenar dip uzunlukta kaçıncı cm de olduğunu son olarak da aşağıda suya 1-3-5 metre yükseklikte nasıl bir görüntü olduğunu da görselle bildirirseniz yardımcı olabilirim. Selametle İnş’ALLAH.

Not : Resmi kazı her daim sizlerin selameti için temennimizdir.
Aleykümselam ustam detaylı açıklamanız için Allahu Teala razı olsun. Gayet güzel açıklamışsınız daha önceki sayfalarda ölçülü resimlerini yüklemiştim.En son gittiğimde ise yine resimlerde görüldüğü gibi işareti kırmışlar kendilerince çalışmada yapmışlar karotla dermişler yine ilk resimlerde belirttiğim gibi Batı kısmından güneye doğru giden bir tünel var işaretinin hemen hemen altına denk geliyor, yani işaret ile deniz arasında diğer taraflar uçurum ,tuzak olma ihtimali yüksek. açılan tünelin sonuna gidemedik epey uzun dar bir tünel 1 kişi ancak ilerleyebiliyor şu an sizin yazdıklarınızın başlangıç aşamasındayız bütün adamları nasıl iletiriz bilmiyorum. bunun için işin üzerindeyiz ama mülkiyet devlete ait için çalışma biraz meşakkatli hürmetler

its78

Vip Üye
Bu resimde ,denizin içindeki kaya tarafından (batı) baktığımızda görülüyor fotoğrafın çekildiği yer deniz seviyesi, bakış yönü doğu, ve bahsi geçen işaret bu resmin üstünde kalıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20211029_090930.jpg
    IMG_20211029_090930.jpg
    726.6 KB · Görüntüleme: 29

drapeta

Kullanıcı
Batı Karadeniz sahillerinde ustam
çilingoz la iğne arası bir yer o zaman 2 seceneği var ya köstenci apoc ve anohun bölgesi..yada çolak manolun bölegesi.. bu yer kesinlikel ve kesinlikle volcanın adamlarından birinin bölegesi bu oymaların olduğu yere yakın 3 adet şimşir ağacı olmalı saç ayağı şeklinde ve şimşir ağaçlarının tam ortası kazılmış olmalı bu şimşirler işaretlerin olduğu tepenin ngun doğumu istikametnde kalmalı görmediysen arasır çok deyil 500 merte civarında bir yerde. ve işaretlrin olduğğu tepe eskiden gözetleme kulesiydi hiç orda canak çömlek kırıklarının olduğüu bi yer varmı??

its78

Vip Üye
çilingoz la iğne arası bir yer o zaman 2 seceneği var ya köstenci apoc ve anohun bölgesi..yada çolak manolun bölegesi.. bu yer kesinlikel ve kesinlikle volcanın adamlarından birinin bölegesi bu oymaların olduğu yere yakın 3 adet şimşir ağacı olmalı saç ayağı şeklinde ve şimşir ağaçlarının tam ortası kazılmış olmalı bu şimşirler işaretlerin olduğu tepenin ngun doğumu istikametnde kalmalı görmediysen arasır çok deyil 500 merte civarında bir yerde. ve işaretlrin olduğğu tepe eskiden gözetleme kulesiydi hiç orda canak çömlek kırıklarının olduğüu bi yer varmı??
Şimşir ağaçlarına dikkat etmedim ustam, tekrar gidince araştırırım. Tepede küp kırığı görmedim yaklaşık 200-300m güneyde ormanın içinde yaşam izleri var

özgürXdaglı

Vip Üye
Selamın aleyküm hayırlı geceler

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    542 KB · Görüntüleme: 21

özgürXdaglı

Vip Üye
Mühim olan cubuk kullanıyorsan sorun cözülmüstür Sıralı odalar var kac tane sen tespit ettikten sonra dersin oda sınırlarını iyi belirle ve tünel girisini

Nasip olurda acarsın inşAllah