Kaya Üstünde Çizilmiş Bir Harita | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Üstünde Çizilmiş Bir Harita

salih_36_kaya

Kullanıcı
arkadaşlar bu fotoğraflardaki kaya köyümüzün yakınlarında bulunuyor haritada üçgenler, kareler, haçlar var ve bunların içinde murç izleri var birde haritada bir tane ağaç çizimi de var bunu bir türlü çözemiyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...
ayrıca köyümüzde ayrıca büyük bir kilisede var köyümüz eski ermeni köyüdür

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
resim belirginleşsin diye sen oyuk noktaları kazıdınsa okey, ama değilse iyice düşün çoban işi, işgüzarın birinin işi de olması muhtemel. şifre yok herşey belli böyle ermeni haritası pek olacağını sanmam.

bu doğrudur ve harita olduğuna eminim diyorsan; ya kiliseyi düşün ve diğerlerini yerine oturtmayı dene yada resimde ifade edilen ağacı bul diğerlerini yerine koymayı dene. murç deliklerini ganimetler olarak kabul et.

Antik dekor

Kullanıcı
Bence uydudan koyun cekılmıs resımlerını cızmısler ermenıler:))

salih_36_kaya

Kullanıcı
m
resim belirginleşsin diye sen oyuk noktaları kazıdınsa okey, ama değilse iyice düşün çoban işi, işgüzarın birinin işi de olması muhtemel. şifre yok herşey belli böyle ermeni haritası pek olacağını sanmam.

bu doğrudur ve harita olduğuna eminim diyorsan; ya kiliseyi düşün ve diğerlerini yerine oturtmayı dene yada resimde ifade edilen ağacı bul diğerlerini yerine koymayı dene. murç deliklerini ganimetler olarak kabul et.
mrb HARBİCİ hocam yaptığınız yorum için teşekkür ederim
hocam resimdeki oyukların görünüşleri orjinal, çoban işi falan olduğunu sanmıyorum o haritanın yakınlarında fazla kuşburnu ağacı bulunuyor onun için o ağacı çözemedim
birde bir haritanın bulunduğu alanın üst tarafında bir dağ var ve dağın üstünde büyükçe kayalar var kaya mezarları gibi kaya mezarları olabilirmi bu harita acaba orayımı anlatıyor. kiliseyi nasıl düşüncem ve diğerlerini nasıl yerine koyacam ki çok karmaşık geliyor

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
köyündeki kilisenin yerini biliyorsan, onuklavuz alıp diğer noktaların uyuşup uyuşmadığını araştırabilirsin. ağaç olarak köyündeki tek ağacı düşün. tek olan ulu ağaç. eski ve uzun ömürlü ağaç... o ağacı veyahut kesildiyse bile yerini netleştirip, öncelikle gövdesine sonra dibine makin,a ile kontrol yap.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
ben ağaç dedim ama bu derede olabilir yolların kesişim ayrılma yeri de olabilir köyünün dere yatağını ve eski yollarını da düşün....

salih_36_kaya

Kullanıcı
antik dekor arkadaşım dalga geçilecek bir şey değil bu harita şuan var ve gördüğün resimler kendim çektim gerçek resimler. Bunu bizim köyde çizecek okuyan bu kadar bilgili insanlar yok ve kayanın bulunduğu alan gayet tenha ve ganimet saklamaya müsait bir yer bunları dikkate alarak yorum yapmanızı umuyorum.

salih_36_kaya

Kullanıcı
köyündeki kilisenin yerini biliyorsan, onuklavuz alıp diğer noktaların uyuşup uyuşmadığını araştırabilirsin. ağaç olarak köyündeki tek ağacı düşün. tek olan ulu ağaç. eski ve uzun ömürlü ağaç... o ağacı veyahut kesildiyse bile yerini netleştirip, öncelikle gövdesine sonra dibine makin,a ile kontrol yap.
hocam kilise benim evin hemen yanında yani kilisenin yanında oturuyorum.
ağacı araştırmam lazım köyde ağaçlar fazlaca var ama köyde büyük bir derede var. haritaya 200-300 metre kala ana yoldan ayrılıp gidiyoruz bu ayrılma yeri de olabilir mi
ve dere demişsiniz ya hocam şuan derenin etrafında evler var köyün çıkışında derenin kenarında eski bir kale varmış ama şuan yıkılmış sadece kalıntı taşları var bu harita buraya biraz uzak burayı göstermiş olabilir mi ki
kilisenin ve köyün resmini de aşağıdadır

alttaki fotoğraf kilisenin yanında çekilmiş haritanın bulunduğu tarafı gösterilmek için çektim