Kaya Üstünde Çizilmiş Bir Harita | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Üstünde Çizilmiş Bir Harita

salih_36_kaya

Kullanıcı

haritanın diğer kısmı da bu şekilde, yani sen mezarlığın kuzey batısında kalan alanda arayacaksın ne arayacaksan. haritanın 2 numaralı kısmı gelişme, 3 numaralı kısmı da sonuç yani en aydınlatıcı kısmı. olay su sarnıcı yada eski meydanda toplanan çatak yolların orada. bu arada; harita da sahte olan kısımlar. küçük murç izi olmayan işaretler sahte. sen minik oyma olan kısımları araştırıcan. harita üzerinde yazdım. o F harfi gibi olan ve ''bu kayanın işaretli olduğu yer'' adlı işaretten yani kayayı mezarlğa göre hizalayarak, çalışabilirsin. saygılar.
hatırlatma : @xenon ustam, yukarıdaki harita da küçük işaretli olan ''bu kayanın işaretli olduğu yer'' adındaki çemberin içindeki işarete dikkat. :) sevgilerle.
hocam ellerine sağlık çok güzel yorumladınız ama kafam çok karıştı ben bu su sarnıcını eski değirmenlerin orada arasam doğru olur mu buralar da o mezarlığı ve sarnıcı bulabilirmiyim

karanar

Kullanıcı
olabilir belkide değeirmendir. ya da yol çatağı bilemiyorum ama meşhur bir yermiş o zamanlar.mezarlığı ihtiyarlar bilir.

karanar

Kullanıcı
sni yönlendirmek istemedim ama en makul yer kilisenin etrafıdır.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
sana sunulan her öneriyi ayrı ayrı ve dikkatlice değerlendirebilmen çok önemli. şimdi madem köyünde bu yapıların her birine denk düşebilecek değirmenlerin var. o zaman bu değirmenleri de düşünerek sende bize bir çizim yap bakalım. bak ustalarımız çok net çok açık olabilmek için senin haritan üzerindeki fikirlerini sana çizimler ile sunuyorlar. aynı şekilde sende paint v.s. programlar ile bize değirmenleri kaleni eski gavur mezarlıklarını kiliseyi eski tarihi çeşmeleri ve dirsekde kalan çok eski bir ağaç olup olmadığını köyünüzdeki 75-90 arasındaki ve eski halini çok iyi hatırlayan kişiler vasıtasıyla araştırarak bize çizimle durumu anlatabilecek misin. önce çok detaylı araştırman ve sonrasında çizimlerinle de bize anlatabilmen.... emeğine deyeceğini düşünüyorum.

salih_36_kaya

Kullanıcı
sana sunulan her öneriyi ayrı ayrı ve dikkatlice değerlendirebilmen çok önemli. şimdi madem köyünde bu yapıların her birine denk düşebilecek değirmenlerin var. o zaman bu değirmenleri de düşünerek sende bize bir çizim yap bakalım. bak ustalarımız çok net çok açık olabilmek için senin haritan üzerindeki fikirlerini sana çizimler ile sunuyorlar. aynı şekilde sende paint v.s. programlar ile bize değirmenleri kaleni eski gavur mezarlıklarını kiliseyi eski tarihi çeşmeleri ve dirsekde kalan çok eski bir ağaç olup olmadığını köyünüzdeki 75-90 arasındaki ve eski halini çok iyi hatırlayan kişiler vasıtasıyla araştırarak bize çizimle durumu anlatabilecek misin. önce çok detaylı araştırman ve sonrasında çizimlerinle de bize anlatabilmen.... emeğine deyeceğini düşünüyorum.
HARBİCİ hocam dediğiniz şekilde dereyi, kaleyi ve değirmenleri çizmeye çalıştım umarım bir şeye benzemiştir =)

ZeuS

Kullanıcı
Birinci resme göre; Bir manastır üç kilise olacak. Bölge geniş ama sonradan insanlarımız kendi kafalarına göre işaret eklemişler, akıllarınca uyanıklık yapıp milleti yanıltacaklarmış. Her neyse biz doğru işaretleri ayırt ederek yazmaya devam edelim. Çoğrafyanın ortalamasının hafif soluna düşen bir höyük var. Höyüğ çıvarında bulunan çeşmenin ön tarafında bir kapalı kuyu, höyüğün kuzey batısında bir han. Hana yakın hamam ama hamam han ile höyük arasında olacak. Büyük suyun çıktığı yerin sol tarafında mahsen bulunmakta, çubuklar seni mahsene götürür. Mahsenin orda yarık kaya olacak.

salih_36_kaya

Kullanıcı
Birinci resme göre; Bir manastır üç kilise olacak. Bölge geniş ama sonradan insanlarımız kendi kafalarına göre işaret eklemişler, akıllarınca uyanıklık yapıp milleti yanıltacaklarmış. Her neyse biz doğru işaretleri ayırt ederek yazmaya devam edelim. Çoğrafyanın ortalamasının hafif soluna düşen bir höyük var. Höyüğ çıvarında bulunan çeşmenin ön tarafında bir kapalı kuyu, höyüğün kuzey batısında bir han. Hana yakın hamama ama hamam han ile höyük arasında olacak. Büyük suyun çıktığı yerin sol tarafında mahsen bulunmakta, çubuklar seni mahsene götürür. Mahsenin orda yarık kaya olacak.
mrb zeus hocam bu anlattıklarınızı tam anlayamadım resimleyerek anlatırmısınız teşekkürler...

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
mrb zeus hocam bu anlattıklarınızı tam anlayamadım resimleyerek anlatırmısınız teşekkürler...
@salih_36_kaya ustam
ZeuS ustamızın demek istediği
4 tane ibadet hane varmış
Biri Manastır
Üçü de kiliseymiş
Taşta geniş bir bölge veriliyormuş
Yani taş bölgenin haritası ama
Taşın üstüne sonradan sahte yanıltıcı işaretler konmuş
ZeuS usta biz bu sahteleri boş verelim
Vakit kaybı olmasın gerçek işaretler ile ilgilenelim demiş
Bu kayanın olduğu yerde
Yakında veya uzakta bir höyük var