Kaya Üstünde Çizilmiş Bir Harita | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Üstünde Çizilmiş Bir Harita

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

salih_36_kaya

Kullanıcı
HOCAM elinize sağlık çok güzel çizmişsiniz
bu dirsek gibi çevrilen yer sadece dere de mi arayacağım yoksa dirsek gibi eski yolda olabilir mi
mesela eskide köyün alt tarafında derenin artık köyde bittiği yer çizdiğiniz derenin dirseğin iç tarafında değilde dış tarafında çizdiğiniz derenin köşesinde büyük bir tepe var
bu tepenin üstünde eskiden bir kale varmış etrafında da bazı evler varmış ama şuan sadece taş kalıntıları var burayı anlatıyor olabilir mi

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ben dere olarak düşünmüştüm ama kalenin surları veya yolda olabilir bu size ifade ettiklerim sadece yorumdan ibarettir fikrinizi açmak yardımcı olabilmek için bu dirsek yapan yer sizin haritayı bölgeye oturta bilmeniz için önemli gördüğümden özellikle belirttim haritaya uygunluk açısından dirsek yapan sur yol veya dere her ne ise iç bölümünde araştırma yapmalısınız mevlam muavfak eylesin inşAllah...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
HOCAM elinize sağlık çok güzel çizmişsiniz
bu dirsek gibi çevrilen yer sadece dere de mi arayacağım yoksa dirsek gibi eski yolda olabilir mi
mesela eskide köyün alt tarafında derenin artık köyde bittiği yer çizdiğiniz derenin dirseğin iç tarafında değilde dış tarafında çizdiğiniz derenin köşesinde büyük bir tepe var
bu tepenin üstünde eskiden bir kale varmış etrafında da bazı evler varmış ama şuan sadece taş kalıntıları var burayı anlatıyor olabilir mi

neden olmasın senin araştırma yapacağın yerler eski yerleşim ören yerleri olmalı köyün yeni halini dikkate almayın...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
tabbiki ben çizimde ev olarak yazmam aslında hatalı oldu yapı olarak ifade edilmesi daha doğru olurdu bu değirmen olur kilise olur ev olur fark etmez yeterki plana uygunluk arz etsin planı oturta bilirsen yapıların ne olduğu hakkında malumatımız olsun mümkünse tefrruatlı bir şekilde resimle senin fark edemeyeceğin bir iz işaret hedefe varmanda kolaylık sağlayabilir ustalarımızın gereken yardımı yapacağından şüphen olmasın yeterki sen gereken gayret ve ciddiyeti göster hayra vesile olması dileklerimle kolay gelsin kardeşim...

salih_36_kaya

Kullanıcı
tabbiki ben çizimde ev olarak yazmam aslında hatalı oldu yapı olarak ifade edilmesi daha doğru olurdu bu değirmen olur kilise olur ev olur fark etmez yeterki plana uygunluk arz etsin planı oturta bilirsen yapıların ne olduğu hakkında malumatımız olsun mümkünse tefrruatlı bir şekilde resimle senin fark edemeyeceğin bir iz işaret hedefe varmanda kolaylık sağlayabilir ustalarımızın gereken yardımı yapacağından şüphen olmasın yeterki sen gereken gayret ve ciddiyeti göster hayra vesile olması dileklerimle kolay gelsin kardeşim...

hocam çok güzel ifade ediyorsunuz teşekkür ederim.
dediğiniz gibi benim fark edemediğim yada anlamadığım bir işaret var bu knuda ustalarımız umarım yardımcı olurlar gerçekten artık geceleri uyuyamıyorum bile sürekli bunun üzerinde çalışıyorum ama tam olarak somut bir şeyle daha karşılaşamadım lütfen değerli yorumlarınızı esirgemeyin.
hocam bir de haritada ki üçgenler ne ifade ediyorlar yönleri birbirinden farklı ne yapmak derekiyor.

karanar

Kullanıcı

yukarıdaki resim aslında senin haritanın hepsini kapsıyor.aslında ustalar doğru söyledi. gizemsiz,sırsız harita olmaz.
senin haritan da öyle. bu 3D yani üç boyutlu bir harita. yukarıdaki resimde. iki numara ile belirtilen küçük dairenin içindeki oyma yada kabartma, haritanın hepsini oluşturuyor. senin haritayı parça parça inceleyeceğiz o yüzden bölümlere ayrdım. sizin köyün yakınındaki ermeni mezarlığının kuzey batısında arayacağız ne arayacaksak.
haaa bu arada başkasnın konusuna yazmışsın. bu durum bu sitede etik değil.
haritanın devamını şimdi hazırlıyorum.

karanar

Kullanıcı

haritanın diğer kısmı da bu şekilde, yani sen mezarlığın kuzey batısında kalan alanda arayacaksın ne arayacaksan. haritanın 2 numaralı kısmı gelişme, 3 numaralı kısmı da sonuç yani en aydınlatıcı kısmı. olay su sarnıcı yada eski meydanda toplanan çatak yolların orada. bu arada; harita da sahte olan kısımlar. küçük murç izi olmayan işaretler sahte. sen minik oyma olan kısımları araştırıcan. harita üzerinde yazdım. o F harfi gibi olan ve ''bu kayanın işaretli olduğu yer'' adlı işaretten yani kayayı mezarlğa göre hizalayarak, çalışabilirsin. saygılar.
hatırlatma : @xenon ustam, yukarıdaki harita da küçük işaretli olan ''bu kayanın işaretli olduğu yer'' adındaki çemberin içindeki işarete dikkat. :) sevgilerle.