Kervan cesme | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kervan cesme

YesiL

Kullanıcı
Cevap: Kervan cesme

çeşmede define aramak??? :)))))) ŞOKLARDAYIM!

KANAS_USTA

Admin

Kardeş
Bu çeşme iki farklı dönemde kullanılmış
Çok eskiye gidecek olursak saflığın ve güzelliğin sembolü olan kalbin temsilcîdir
Haliyle yol ve yakın çevresinde höyükler mezarlar olup zaten ilgili yerleri fark etmişsin...

Günümüze yakın ermeni rum eşkiya gömü tekniği ile düşünücek olursak
Çeşme dinlinme taşı içi yahur hemen altında parası olur diğer yerleri geçiyorum

O taşa gereken önemi ver inşallah bizleride duana katarsın

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

çeşmede define aramak??? :)))))) ŞOKLARDAYIM!

tekrar büyük harf kullanmayınız,kural ihlalidir.
ayrıca çeşmelerde bulunan paralar hakkıa bir çok konu ve resim vardır,bunu bildiğinizden ve gördüğünüzden eminim.
neden bu şekilde tavır sergiliyorsunuz bundan emib değilim.

ben google de bir haber buldum,bir kişi makale yazmış,çeşmede ne bulunduguna dair.

bir kısmını ıntı yaptım,

---------------------

Gelen ve kazıyı yapan Aleks’ti..
Yıllar önce Saraçlı mahallesinde, tepede bir evliya mezarı soran Türkçesi bozuk bir adam gördüler. Ertesi günü mezarın kazıldığı duyuldu. Mezarın başına gelen halk parçalanmış mezar taşlarını görünce buradan bir şeyler alındığı kanısına vardı.. Sonra mezarı tekrar kapattılar.
Biri sordu:-Peki burada hiç kemik yok..
Öteki cevap verdi:
-Mübarekler kemik göstermezler.
Bitliçeşme’den çeşmenin haznesi kırılarak alınmıştı ve izleri duruyordu. Hatta çeşmenin yalağında bir de küçük altın buldular.

Geriye beş yer ve bir harita kaldı.
Bu makalenin bir bölümü bir müddet önce internette yayınlandı, bir sürü insan arayarak geri kalkan yerleri bilip bilmediğimi sordu.
Geri kalan yerler neresi idi?
Şimdi buraları söylesem ertesi günü kazarlar. Ama bir yer var ki her gün önünden gelip geçiyorsunuz,

----------------------------

A21MEDLi

Admin

bozkurt usta bu gibi insanlara resimli örneklerde sunsak hava gazı,bunun amacı üzüm yemek değil...
dua etsin yeşili ve yeşilliği seviyoruz...:)

ersan

Admin

slm calkaya usta o iki tsin oldu tepenin arkasi mezarlik mis ama o yede mezarlik vardini hic divermediler o tepenin arkasi hic dikatimi cekmedi ama kimetse o yerede bir cubk yoklamasi yapacam birde yunemli isaretleri cekecem.

YesiL

Kullanıcı

bu benim düşüncem arkadaşlar.linç etmeye gerek yok.ayrıca bir inceleyin lütfen tarihimize sahip çıkalım,tahribatı özendirmeyelim bence.

Son düzenleme:

A21MEDLi

Admin

bu son yorumuna katılıyorum,keşke ilk yorumundada bu şekilde bir örneklemeyle başlasaydın..çiçek sana
fakat siz böyle yazmayıp,direk damardan girdiniz..
çeşmelerde gömü bulunur...illaki tüm çeşmelerdede vardır izlenmi doğmasın kimselerde.fakat çeşmelerin çoğunluğu irengi noktası olarakta kullanılmıştır.
buraya kendi çekimlerimi sunabilirim,buda kötü örnek olur diye yollamıyorum..

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

bu benim düşüncem arkadaşlar.linç etmeye gerek yok.ayrıca bir inceleyin lütfen tarihimize sahip çıkalım,tahribatı özendirmeyelim bence.

arkadaşım. biz definecileri iki kutupta görüyoruz. bilinçli ve bilinçsiz çalışmalar yapanlar.

bilinçli çalışanlar zaten gözüne ilk ilişeni yıkmakla kırmakla falan ilgilenmezler. bu şekilde aptalca çalışma yapmazlar.
gerek yorumda bulunan arkadaşlar gerekse konuyu açan ersan usta. bunlar karambol, yık bak definecisi değillerki. ersan usta iyi bir çubukçu. makina techizat dan da destek alarak araştırma yapan, anlamsız ve tespiti boş çıkan biri değilki.

heee gelelim ikinci gruba. bunlarda önce kırıp yıkıp, bulamayınca da akıl danışmayı tercih edenler.

biz define forumcularının başlıca hedefi burda tüm arkadaşlarımıza bilinçli mantıklı sonuca yakın bir çalışma yani profesyonel çalışmaya heveslendirmek için varız. ve sitemize üye olurken ne yaptın? kaçak kazıya karşı grubunu da gördün değilmi?

ve sen gibi siteye geleli 3 günlük mazisi olmuş insanlar böyle önyargı mekanizmasını devreye sokup sanki burası senin attığın gazete küpürlerini heveslendiren bir yermiş gibi bizi lanse etme. unutma ki iftiranın da bir vebali vardır. ve senin önyargılarla verdiğin mesnetsiz bakış açına; seni uyarmak için, yorum yapıldıysa, linç falan diyip birde işi dramatize etmeye çalışma. anlattıklarımdan bir mesaj alabildinse bence artık sessiz kal.

burada her yorum yapan geçmiş tecrübesini ve aklını kullanarak, konu sahibini tam sonuca ulaştırmya çalışıyor. neyi nasıl yapması gerektiğini de anlatıp, cihaz ve gözle işaret aranmasını tavsiye ediyor. konuyu parçalamayı hedefledinse başardın. tebrikler yeşil.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

bu son yorumuna katılıyorum,keşke ilk yorumundada bu şekilde bir örneklemeyle başlasaydın..çiçek sana

medli ustanında dediği gibi,eğer ilk olarak bu şekilde yorum yapsanız bunları konuşuyor olmıycaz.siz sanki alay edercesine yorum yazıp sonrasında durumu toplayan birde yorum yazıyorsunuz.

yani iyi birimisiniz kötü birimi anlamak güç oluyor.

evet tarihimize sahip çıkalım,oturdugumuz yerden kalkıp yaa gideyimde 2 tane çeşme kırayım dökeyim demiyoruzki,
fikir alışverişi yapıyoruz.