Kuru Derede V Işareti | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Kuru Derede V Işareti

berkant

Kullanıcı
Birşey istiyorum zirvede güneye doğru bir yer olacak 1-5-7 ağaç olmalı yaşlı ağaç bu yer zirve olacak ve bütün alan ayağının altında. Böyle bir yer varmı.
zirve hep agaç ama öyle eski ağaç değil mezarın olduğu yer zirve ama öyle yüksek değil birde bu eren mezarının bi kadına ait olduğu söyleniyor nerden biliyorlarsa bi bu insan lar erenlerse insanı niye rahatsız eder onuda anlamıyorum sonuç ölüler bizi duyamaz 2 inci sura üfleyince israfil ozamna kadar ölüdürler

Kervan07

Admin
üstat saolasın işaretin altı na girmek çok zor alan çok dar resimlerdeki gibi işaretin olduğü kaya ile karşısındaki kaya arası yaklaşık60 cm ve aşağıya indikçe mesafe dahada daralıyor şimdi bu çaylağa allah rızası için ne öneride bulunursun
kardeşim zaten yerin dar ve zor olması lazımki,bir şey saklanmış mantık'ı ortaya çıksın! artı, ayan beyan ortada görünür işaretlerin gömüsü zor olur.adamlar işareti gözümüze sokacak kadar yaparlar ama güvendikleri bir şey var hep unuttuğumuz.nedir biliyormusun? yaptıkları işciliğe güvenirler.bizim şimdiki teknoloji çağında bile aklımızın almadığı zor işcilikleri var.yerin onlarca metre altına,kamyon büyüklüğündeki kayaları mili metrik işçilikle yerleştirmişler.o zamanki insanlarda kaya patlatma veya kepçe vs yokdu.bu yüzden kas güçü ile o yerlerin yıllarca çalışılsa bile sonuç alınamıyacağı düşünülmüştür.. bu yüzdendirki bazı işaretler çok göz önünde olurlar ve gömü alanının çok yakınında olurlar! sana tavsiyem,işaretin ahenkine takılıb,seni peşinden sürüklemesine izin verme! acele etme.burda bu varsa,daha iyileri ve kolaylarıda vardır düşüncesi ile ar-ge çalışmalırına ve arazi etüdlerine devam et! saygılarımla

berkant

Kullanıcı
yaw kardeşim bu işaretleri çözmek kolay iş değil zamanında adam mın mantığı neyse öyle yapmış kendi veya neslinden birisine çok kolay ama bizede cok zor hala bakıyorum işaretin her yönüne ama çözüm yok rabbim ne zaman nasip ederse o zamana dek devam....

A21MEDLi

Admin
arkadaşım bu işaretin kayanın alnına yapılmış yanii araştıracağın nokta yaa bu V işaretine sırtın ver karşıda veya V ye baktığında V nin arka tarafına denk gelen bi tepe var,bu tepe aşağıdan dar olup yukarıya çıktıkça genişleyen bi tepe var yanii bu tepe (DONDURMA kulahına benziyor) bu tepenin sağında ve solunda yağmur suyunun aktığı kuru dere yatağı var.öncelikle bu tepeyi bul.

grasviti

Kullanıcı
Ustam sivri uç kısım tarafı yönü 5 adım ile 15 adım arasına bir bak civarda mezar var fazla uzağı gitme

grasviti

grasviti

Kullanıcı
Fotoğrafları yeni gordum biraz önceki yaptığım yorumu geç o v işaretin altında bir boşluk tespiti yaptır sen hemen allt kısmını iki iki buçuk metre bir gir yada bayan mezaridir

grasviti

ergenekon60

Kullanıcı
selamünaleyküm ...arkadaşlar bu konularda işaretin önce pozisyonu çok önemlidir dik kayadaki işaretlere genelde sırtımızı verip karşısındaki objeleri incelememiz lazım diye düşünüyorum V işaretleri genelde roma veya ermeni işaretleri olarak geçer roma dönemi olanlar genel olarak geniş kanallı olarak karşımıza çıkarken ermeni V işaretleri ise daha gösterişsiz vede murç oymaları vurularak kafa karıştırıcı bi geometri problemi halinde karşımıza çıkabiliyor ...bence burda yapılması gereken hemen altı değil işarete sıtımızı verip karşımıza çıkan muhtemel objeleri incelememiz lazım bana göre karşısında anakayalık olan bi bölge ve burada da zeminaltı mezar odası mevcut girişe yakın biyerdde hediye kasası var diye düşünüyorum..tabii bunu araştıracak olan arkadaşımıza kolay gelsin demekten başka yapacak bişeyimiz yok bide dua...:)...ALLAH nasibini bol ve daim etsin..

berkant

Kullanıcı
selamünaleyküm ...arkadaşlar bu konularda işaretin önce pozisyonu çok önemlidir dik kayadaki işaretlere genelde sırtımızı verip karşısındaki objeleri incelememiz lazım diye düşünüyorum V işaretleri genelde roma veya ermeni işaretleri olarak geçer roma dönemi olanlar genel olarak geniş kanallı olarak karşımıza çıkarken ermeni V işaretleri ise daha gösterişsiz vede murç oymaları vurularak kafa karıştırıcı bi geometri problemi halinde karşımıza çıkabiliyor ...bence burda yapılması gereken hemen altı değil işarete sıtımızı verip karşımıza çıkan muhtemel objeleri incelememiz lazım bana göre karşısında anakayalık olan bi bölge ve burada da zeminaltı mezar odası mevcut girişe yakın biyerdde hediye kasası var diye düşünüyorum..tabii bunu araştıracak olan arkadaşımıza kolay gelsin demekten başka yapacak bişeyimiz yok bide dua...:)...ALLAH nasibini bol ve daim etsin..
ilgi ve alakan için tskler üstat