LL Çubuk İle Boşluk Bulmak @BulursamKader25 | Sayfa 9 | Define işaretleri ve anlamları

balkaya34

Kullanıcı
Böyle birşey denemedim ustam.
Bu konu ile alakalı kendimizce net tespitleri yazayayım, belki sizin diğer bilgilerinizle birşeylerin harmanlamasına vesile olabilir;

1-Çubukla altın sinyali alınan yerde KESİNLİKLE altın yoktur.
Altının tam üzerindeyken, cinsi ne olursa olsun hiçbir çubuk altın işareti vermiyor.

2- Altını "uyarmak" şarttır. Biz bunu yere çaktığımız bakır çubuk vs. İle sağlıyoruz. Etki alanı içine yeni giren her metale altın SALDIRIYOR. Bu alan benim diyor, başka bir metale tahammülü yok.
Bu nedenle etki altına aldığı alanda her metale ve minerale BEN ALTINIM dedirtiyor.

3-Bütün mesele bundan sonra başlıyor. Bunları anlamak, analiz etmek ve çözmek tecrübe ile alakalı.

4-Genel bir prensip olarak, size saldırıda bulunana savunma yapmanız yetmez. En azından sizde aynı güçle ona saldırmalısınız ki yerini iyice belli etsin. Biz bunun adına SİSTEM diyoruz. Altını çubukla bulmak çok zor, çucukla beraber kullanılana bir SİSTEM şart. Biz bu konuda epey bir ilerleme sağladık amma henüz %100 başarılı bir sisteme kavuşamadık. Her seferinde hala karşımıza başka hususlar çıkıyor.

Yok desiğimiz yerde birşey çıkmıyor. Amma var dediğimiz yerde hala yanılmalarımız oluyor.

Detay yazmakla da bu mesele anlaşılmıyor. İlla çalışma ve teceübe istiyor.

Artık şuna inanıyoruz ustam:
MİNERALİ ELEMEK MÜMKÜN DEĞİL.
Denemediğimiz ve denenmeyen birşey kalmadı.

Bu düşünceyi kafamızdan attık.
Minerali tanımak gerekiyor.
Minerali tanıyıp, geçip gitmek gerekiyor.
Çubukla alınan işaretler, minarelin orada olduğunu söylüyor.
İşin özünde minerali tanımak onu elemek oluyor.

Abi düşüncelerimi sorularınızın altına yazdım.

Şu ands laptopu çocuklar yine alıp gittiler. LL Çubuk İle Metal Tespiti konusunu bitiremedim.
Bittiği zaman konuyu baştan sona okuduğunuzda kendi tecrübe ve bilgilerinizle bazı sonuçlara ulaşabileceğinizi düşünüyorum.
Selam arkadaşlar,,Kardeşimin bu yazısında ALTINI UYARMAK diyor .
Ben 1995 yılında O tarihlerde Bir çok sehir veya ilcelerde RUS pazarı olüuordu ve Rusyadan gelen insanlarda yanlarında biseyler getirip satiyorlardı.
Ben neslegim.icabi elektrik elektronik işlere dikkat ederim ilgilenirim.
Bir sergide asagidaki cihazı gördüm tabi bunun ne oldugunu kimse anlamıyor benim.bu cihaz ilgimi cekdi inceledim.
Bu cihazın dedektor oldugunu anladım.Daha öncelerdede ( PMR ) adinda bir cihaz gormusdum bir arkadaşda, Onunla bunun kuruluşu ayni oldugundan bu cihazi aldım.ama hic kullanmadım.Çunki piyasaya yeni cikan cihazlar pratik cihazlardı.
Şimdi altinin uyandirilmasi derken ,Yani altinin sinyalini uyandirmak olsa gerek diye düşundüm isde bu cihaz bu işi gören bir cihaz herhalde.

Ekli dosyalar

• 20211023_160049.jpg
    20211023_160049.jpg
    705.9 KB · Görüntüleme: 28

balkaya34

Kullanıcı
Bu görüntü cihazın tüm parcaları bir arada.
Yere kaźık cakiyorsunuz top.gibi olan parcalarda miknatız var bu miknatizli olan parcalari yere gomuyor biraz su döküp bekliyorsunuz saniyorum sinyal kesilincede kundakli baston yere yakin gezdirmek suretiylede arana yapiyor .herhalde öyle

Ekli dosyalar

• 20211023_161409.jpg
    20211023_161409.jpg
    832.2 KB · Görüntüleme: 26

balkaya34

Kullanıcı
Basdon olan parcayi monte ettim.bu parça cihaza baglanmiyor, bu parca 9 volt tek.pil.ile çalışıyor kulaklı var kulakliga cihazdan gelen sinyali aktarıyor .
Bu cihaz Altin sinyalini uyandiran cihaz bence.

Ekli dosyalar

• 20211023_161817.jpg
    20211023_161817.jpg
    865.9 KB · Görüntüleme: 27

Kader25

Admin
@BulursamKader25 Selamün aleyküm Ustam.
Nasılsınız, iyisinizdir inşaallah.
Özledik ya hu😊

kıymetli ustam biraz daha detay ilavesiyle orta boy kitap olacak şekle geldin millet okuyup öğrensin işallah mubarek. SEVGİLER

Usta büyük emek vererek paylaşımda bulunmuş bizlerin istifadesine sunmuşsunuz.
Çok çoook tesekkur ederiz.
Varolasın.
Allah cc razı olsun.

Laptop olmayınca yazmak ve çizmek zor oluyor.
İnşallah en kısa zamanda bu konuya devam edeceğim. Daha epey yolumuz var.

A21MEDLi

Admin
Selam arkadaşlar,,Kardeşimin bu yazısında ALTINI UYARMAK diyor .
Ben 1995 yılında O tarihlerde Bir çok sehir veya ilcelerde RUS pazarı olüuordu ve Rusyadan gelen insanlarda yanlarında biseyler getirip satiyorlardı.
Ben neslegim.icabi elektrik elektronik işlere dikkat ederim ilgilenirim.
Bir sergide asagidaki cihazı gördüm tabi bunun ne oldugunu kimse anlamıyor benim.bu cihaz ilgimi cekdi inceledim.
Bu cihazın dedektor oldugunu anladım.Daha öncelerdede ( PMR ) adinda bir cihaz gormusdum bir arkadaşda, Onunla bunun kuruluşu ayni oldugundan bu cihazi aldım.ama hic kullanmadım.Çunki piyasaya yeni cikan cihazlar pratik cihazlardı.
Şimdi altinin uyandirilmasi derken ,Yani altinin sinyalini uyandirmak olsa gerek diye düşundüm isde bu cihaz bu işi gören bir cihaz herhalde.
ustam bunun önünde yazı veya markası varmı?

bu bence toprağa pako şalter kolu vasıtasıyla ayarlanmış frekansları veren bir alan taramaya benziyor..
bu cihaz bence iki amaçla kullanıbilinir
1-defineyle alakalı
2- tarlada bulunan kemirgen hayvanları uzaklaştırmak amacıyla..''her hayvanın algılayabileceği bir frekans ayarı var.''

balkaya34

Kullanıcı
ustam bunun önünde yazı veya markası varmı?

bu bence toprağa pako şalter kolu vasıtasıyla ayarlanmış frekansları veren bir alan taramaya benziyor..
bu cihaz bence iki amaçla kullanıbilinir
1-defineyle alakalı
2- tarlada bulunan kemirgen hayvanları uzaklaştırmak amacıyla..''her hayvanın algılayabileceği bir frekans ayarı var.''
Markası yok da yazdıginizın 1 şıkkı dogru

A21MEDLi

Admin
Markası yok da yazdıginizın 1 şıkkı dogru
bildiğimiz frekanslı alan taramada hedefi bulmak için ikili L L çubuk kullanılıyor.
sizdeki bu cihazda gördüğüm kadarıyla LL çubuk yok..onun yerine o baston var,bastonla arazideki hedefi bulmada nasıl bir katkısı var....
işin baston ve kulaklık kısmı enteresan...

A21MEDLi

Admin
Bence o bastonla hedef bulunmaz..
bu cihaz eski teknoloji olmasaydı,belki o bastonun ucunda sensör olabilirdi? ama sensörde yok..
inşallah bu cihazı çözebilmişsiniz.