Magra _ Mihrablı 5 Satırlık Yazı | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Magra _ Mihrablı 5 Satırlık Yazı

Muhittin

Kullanıcı
,,Muhittin Usta Merhabalar.. Konuyla Alakalı,,10,,Numara Sit Alanındasınız.. Resimde Görülen ikiz Sandıkların içine Baktınızmı..

Sondurak
Üstadım , gönül istiyorku keşke sit alanı olsa:( Tertipli düzenli ve bakımlı __ hatta kazılar yapılarak Arkoloğların gün yüzüne çıkmayanlarında çıkartılması yönünde En çok arzu edenler arasında sanırım Başı çekiyorumdur.
İkiz sandıklara gelince , köylüler tarafından yeniden olması gerekilen yerlerine konmuştur tahminim . Normal şartlarda kapaklar sağda solda atılılar:confused:

sondurak

Kullanıcı

,,Sayın Muhittin Ustam Merhabalar.. Şu Anda Sit Alanı Olarak Bilinmez isede.. Tezkeresiz işlem yapanlar!!! Sit Alanında Kazı Yapmaktan Yargılanırlar!!! Cezası Agır Olur.!!! Sizin Gibi Degerli Kardeşlerimizin Sıkıntı Yaşamasını Asla istemem.. Buralar Elenmiş Kum Gibi.. Buraya En Son Giden Sizsiniz.. Hoşçakalın..

Muhittin

Kullanıcı
,,Sayın Muhittin Ustam Merhabalar.. Şu Anda Sit Alanı Olarak Bilinmez isede.. Tezkeresiz işlem yapanlar!!! Sit Alanında Kazı Yapmaktan Yargılanırlar!!! Cezası Agır Olur.!!! Sizin Gibi Degerli Kardeşlerimizin Sıkıntı Yaşamasını Asla istemem.. Buralar Elenmiş Kum Gibi.. Buraya En Son Giden Sizsiniz.. Hoşçakalın..

Merhabalar Sondurak Üstadım. Degerli Üstadım Gönlün ferah olsun Ben bu tip yerleri gezer dolaşırım , sit alanı yada değil fark etmez . Siz bilmesenizde bilenler bilir Muhittin Usta kazma kürek elinde kimse ğörmemiştir göremezde.Benim için yaşanmış Tarih adeta Tutkudur.Kanunlara karşı ğelmek akıl işi değildir , İlgili sözleriniz için tşk ederim.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
sondurak ustam buralar zaten sit alanı ancak buralarda tarımda yapılır davarcılıkta onun içindir ki istedigin kadar gezebilirisin muhittin usta da sadece görsel amaçlı geziyor bizim gibi tarihe meraklısı olanlar bu bölgeden geçerken gördüklerine bakacak zaman bulamaz buranın her adımı tarih.

Muhittin

Kullanıcı
buralarda birde bolca fosil görülür eskiden deniz oldugun dan.
söz verdiğim gibi pazar günü gittim, çeşitli resimlerle kareler sizlerindir üstadlarım.
Ankara ÜStadım , fosilleri görünce resimleyeyim dedim.

Dış mekan görüntüleri
Merdivenler

Merdivenlerin 6cı basamağında soldaki sunak

Merdivenlerin devamı magraya değil sola dönüş yapıyor

Muhittin

Kullanıcı
Bu görüntü orjinal . Bu çizim yılan diyemiyorum lakin traşlanmış bir yer burası . Bu oluşum çekiçlenerek çizilmiş özellikle yapılmış (günümüzde yapılmadığına eminim)

Mağranın farklı kareleri.

Magrayı sırtımıza alırsak bu görüntü

Mağranın sağa giden kolunun gün ışığına çıkarttığı bölüm

Mağranın uzaktan çekimi

görsellik amaçlı bölğeden mağranın çıkışı

Resim Yükle

Muhittin

Kullanıcı
Mağrada çakılı 3 çakılı çivi var
1.si mihraplı yazılı olan sunağın yanındaki sunağın sağ üst çaprazında 1 karşılık yakınlıkta.
2.si sola giden kapalı olan mağranın dönüşünde
3.sü mağranın 3 e ayrıldığı yerin tam seçim yapcağınız (hanği yöne )tavanında
Bu mağraya çakılı çiviler kullanım amaçlımı acaba yada ne gibiamaçlarla çakılı olablir.

İRON

Kullanıcı
muhittin kardeş..
burası için buyuk bir arkeoloktan yada buyuk bir ermeni veyagut bu işlerde profeyönel birilierinden yarım alınız.
yoksa bu işin altından kalkmasınz..
bu mağarının mahsenleri vardır ve bu mahsenlere mağaranın belli bir yerlerinden girilier.
ve farklı farklı odalara gidilir.
ve şunu rahatlıkla söyleye bilirim ki...
bu mağaranın en önemli kısmında yerinde oda içi bir lahit vardır.
ve bu mağara öle yabana kulak arkası edilecek cinsten değildir.
zannetmeki bu mağaranın işi bitmiş.evet kurcalanmaış lakin yılmışlar sert yapılar karşısında.
merdivenlerin çıkarken sağ kısmlarına dikkat et.sonuncusundada işaret ara.
çok değerli bir yerdesin.bunun değerine derin kanyona bakmak yeterde artar bile..
ama sadece buranın keşfi bile gunler,aylar,yılları bile alır.
çok titiz vede sağlam kaliteli bir çalışma lazım burası için.
devlet erkanından tanıdığınız birileriyle irtibata geçip burayı keşfi için çabalayınız..
fazla sözümü uzatmaya gerek yok.
ne diyim rabbim hayal ettiklerinin hayırlısını versin sizede bizlerde.
rabbim yar ve yardımcınız olması dileği ile..
kolay gelsin hayırlı akşamlar.

Muhittin

Kullanıcı
muhittin kardeş..
burası için buyuk bir arkeoloktan yada buyuk bir ermeni veyagut bu işlerde profeyönel birilierinden yarım alınız.
yoksa bu işin altından kalkmasınz..
bu mağarının mahsenleri vardır ve bu mahsenlere mağaranın belli bir yerlerinden girilier.
ve farklı farklı odalara gidilir.
ve şunu rahatlıkla söyleye bilirim ki...
bu mağaranın en önemli kısmında yerinde oda içi bir lahit vardır.
ve bu mağara öle yabana kulak arkası edilecek cinsten değildir.
zannetmeki bu mağaranın işi bitmiş.evet kurcalanmaış lakin yılmışlar sert yapılar karşısında.
merdivenlerin çıkarken sağ kısmlarına dikkat et.sonuncusundada işaret ara.
çok değerli bir yerdesin.bunun değerine derin kanyona bakmak yeterde artar bile..
ama sadece buranın keşfi bile gunler,aylar,yılları bile alır.
çok titiz vede sağlam kaliteli bir çalışma lazım burası için.
devlet erkanından tanıdığınız birileriyle irtibata geçip burayı keşfi için çabalayınız..
fazla sözümü uzatmaya gerek yok.
ne diyim rabbim hayal ettiklerinin hayırlısını versin sizede bizlerde.
rabbim yar ve yardımcınız olması dileği ile..
kolay gelsin hayırlı akşamlar.
İRON Üstadım , aydınlatıcı özveri içindeki sözlerinizden ve faydalı yönlendirmelerinize teşekkürlerimi sunarım.Bir garip bu işin Tutkusunda olan ben ögrenmeye meraklıyım.Mezarında lahitinde objelerinde değilim .Bu kanyonlarda spor amaçlı önceliği olan ,doğa dostu ,orada o şartlarda doğayla mücadele edip kenara çekilip yorğunluğu doğaya bakarak yanımda götürdüğüm yiyeceklerle temiz havanın tadını çıkartmanında hevesiyle..... 1 kaç kare resim daha açıklayıcı olur sanırım ...