Reis tarafından ar-ge yapılan yer | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Reis tarafından ar-ge yapılan yer

balkaya34

Kullanıcı
Sevgili ve değerli ustalarım ,hepinizi seviyorum Allah razı olsun bana bu konuda yazdığınız için .
bu benim belkide 10 cu argem en küçük dedim dikkat ederseniz .
buraya istanbuldan profösyönel para ile çubukcular geldi , bizdede 2 cubukcu ekibte cubuğun hertürlüsü mevcut .
gelelim makinaya mala ile bakıldı tekerlekli .yer analizi yapıldı alete takıyorlar uzun kaploları sonra tokmakla vuruyorlar 3 kere yere taş
üstünden görüntülü makina var onlada baktılar . uydudanda bakıldı metre metre her yer defalarca tarandı ve bakıldı .
GPS VE GPR Olarakta bakıldı hepsi 10 *10 yeri verdi .
bizde kepçe ile başladık ar-geye baktık derin dedik sonra kato tuttuk adam 4 gün çalıştı ve sonlandırdık . ve kapaması 1 gün sürdü
toprağın yarısı dışarda kaldı .bu toprağı ne yapıcaz diye düşündük , ve traktörlerle taşımak geldi aklımıza 1 günde bu tuttu .
AR-GE Sonlandı .
şimdi gelelim sonuçlara cubukcular 7 metre dedi .
mala ile bakanlar 7.30 m dedi .
analizciler 7.50 m dedi
bizim cubukcular 7.50 dedi .
görüntülü makina 4 m den sonrasını almıyor markasını söylemek istemiyorum baş harfi A ,
Dedektör var elimizde 4 adet bu kadar derinden almıyor zaten .
pulse var yerli vlf var avrupa varda var .
100 milyarlık makina var elimizde .
karot aldık 15m borusu ile sulu otamatik,
şimdi gelelim işin sonuna .
ya biz bu işi bilmiyoruz yada biz kendimizi profosyonel biliyorduk .
meğerse bir mineral bizi herşeyimizle bizi pert etti . bizi boşa çıkardı 8 kişilik ekip şu an pisikolojik sorunla baş başa .
durum bu değerli ustalarım .
şimdi söz sizde buyrun . sevgi ve saygılarımla.

Selam usdadım ,, Öncelikle gecmiş olsun Kismetde yokmuş demekki , Canınız sagolsun ALLAH kaza bela vermesin ,Böyle geçmiş olsun,,
Gelelim konuya ,,
Çubuk tutanlar ÇIPLAK EL ILEMİ tutuyorlar ,Eger cevabınız evetse Asla birşey bulamazlar ,
Ama Mala cihaz size kesin sonucu net vermeliydi ,acaba MALADA bir tamir süresi yaşamış mı..
Çubuk.ve MALA ikisi bir arada olunca bir şeyler olurdu ,,
Yine buna şükür deyin , Kismet degilmiş.
Saygılar usdadım

Isdanbuldan para ile cubuk dediniz ,yani cubuk tutmak.için paramı ödediniz bunu anlamadım usdadım

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
Balkaya 34 ustam biz kendi cubukcumuza inanmak için dışardanda bu işi yapanları getirttik .
ve aynı sonuçları aldık ,böylelikle sağlamalı yapmış olduk .
bu işi meslek olarak yapanlar var bütün masrafını çekiyorsun gelip bakıyorlar .
bizdede cubuk çeşidi var bakıyoruz ama arkadaşlar senin çubuğuna inanıpta iş yapmayız deyince
onlar getirdi cubukçuları .ve sonuç olarak aynı yeri bizimkilerde buldu .
şimdi tamam dediler dışardan getirmeye gerek yok artık .
ustam çıplak elle bakıyorlar .

balkaya34

Kullanıcı
Balkaya 34 ustam biz kendi cubukcumuza inanmak için dışardanda bu işi yapanları getirttik .
ve aynı sonuçları aldık ,böylelikle sağlamalı yapmış olduk .
bu işi meslek olarak yapanlar var bütün masrafını çekiyorsun gelip bakıyorlar .
bizdede cubuk çeşidi var bakıyoruz ama arkadaşlar senin çubuğuna inanıpta iş yapmayız deyince
onlar getirdi cubukçuları .ve sonuç olarak aynı yeri bizimkilerde buldu .
şimdi tamam dediler dışardan getirmeye gerek yok artık .
,,,,,, ustam çıplak elle bakıyorlar ,,,

Isde arıza burda usdadım , Çıplak elle tutulan çubuk tutanin beynini okuyor ,Yani bu şöyle, O çubuk çiblak el ile tutulunca ,Tutan kişinin parmagı ,gözü ,Kulagi nasılki bir insanin uzvuysa ,çubukda bir uzvu oluyor ,Ve beynini okuyor.
Birdefa 10×10 bir boşluk asla olmaz yani bu bosluk kendi sirtindaki yükü çekmez Çöker,,
Çubukcu eger kesin inanirsa asla ordan ayrilmaz ve masrafında çıkanada ortagım arkadaş der.
Yani izolası olmayan el.veya çubuk kalbini okur.
Gelelim MALA cihaza bu cihaz ya kabı mala ici mala degil ,Yok eger Gercekden Mala ise TAMİR görmüş ve hatali tesbit ediyor ,Aslina bakarsak orda suyu bulmuş ,mala suyu bulur ama metalide ayırır ,,
Şükret ALLAHA kazasız belasız olduguna , Artik maddi zararada takma kafanı En azından bir tecrübe kazandın...
Benim yerlerimin hepsi Eşkiya işi ,Isaretler üzerine çok yorumlar yapıldı şurasını kır ,Şurasını adimla, Uydudan bakiyim gelip yapalım gibi çok teklif ve tarifler aldım inan güvenemedim,
Kimbilir MEVLA görelim neyler ,Neylerse Güzel eyler.
Vermek isderse ayağına takılır.
Isdemezse ne kadar emek.verirsen ver boşa çıkar . Sizin bu kazınız benim yolumun dogru oldugunu gösterdi yani ben kendi düşüncemde haklıymışım kendimce.
ALLAH yar ve yardımcınız olsun ,,
Canın sag olsun

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
Ustam Allah razı olsun bizi bilgilendirdiniz . benim kendi çubuklarım izoleli siz daha önce resmini görmüştünüz ,
ustam fazla kalabalık olunca her kafadan bir ses herkes benim diyor.
doğru yapanıda yanlış yaptırıyorlar ,fazla kalabalık olmamak lazım ,ekip başı benim adamlar kafasına göre habersiz iş yapıyorlar
biz işi bir gün sonra öğreniyoruz .
ben birşeyi daha öğrendim ne varsa kendinde var .
ustam dediklerine harfiyen katılıyorum .olucaksa olur çıkacaksa saati gelmişse çıkar buna bende inanıyorum .
Allah o rıskı sana verdiğse ne olursa olsun Allah işini kolaylaştırıp o rıskı sana verir .
Allahıma dua ediyorum sağsalim bu işi kapayıp toparladık .
buda bize ders oldu . sevgi ve saygılarla.

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Alana girdiniz. Alanda değerli metal yoksa boşluk olmasının da hiç bir önemi yok. Boşluk çok rahat tespit ediliyorsa zaten için de metal yoktur. Metal olan boşluk özellikle altın olan boşluk siz üzerine içine merkezine vs girdikçe sizden uzaklaşacak yani , içeride ki altın elinizdeki çubuklara saldıracak baskın olamadığı için kendisine en uzak minerale yahut alt sınıf metal e kadar etki edecek , senaryo şöyle oluyor çubuk ile yürümeye başladığınız da 3 yada 4 noktaya tepki verecek taramaya başlayacak tabi bölgede her hangi bir tip te altın varsa yani toprakta küpte boşlukta vs , tarama esnasında eğer altına yaklaşırsanız çubuk 2 sn lik bir çeyrek kapama yapıp farklı bir yöne doğru paralel pozisyonda yön verecek. İşte o esnada şu oluyor. Size en yakın ,, mevcut değerli metale en uzak minerale yön verecek ve çok güçlü bir çekim olacak hızla oraya yönelecek siniz ve bir anda zikzaklar atarak o noktaya gideceksiniz. Özellikle katman halinde kil tabakası gibi yahut granit sınıfı katman tarzında bir katman varsa özellikle o alanda boşluk alacaksınız içerisinde hapis kalmış( su ) ve kristal sınıfa geçerek katılaşan mineral bombasına altın tepkisi verecek çubuklar altın kapaması yapacak tek çubuğa düşüp nokta tespit etmeye çalışacaksınız bu sefer pervane gibi dönmeye başlayacak elinize altın alacaksınız var diyecek mineral elemesi için 5-6 sınıf metal parça alıp bakacaksınız sadece altın var diyecek kesin burası diyip noktayı işaretleyeceksiniz. Minerale yakalanma mevzusunun özeti bu.

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
Turko ustam bu yazdıklarının hepsi doğru ,
tam nokta atış yaptınız ,işte biz aynısını yaşadık
bu kadar tesadüf olmaz tek cubuk o noktaya gelince
helikopter gibi dönüyordu zor tutuyordum
öbür cubukculardada aynısı oluyordu .
tam bam teline dokundun şimdi
biz burda sınıfta kaldık çözemedik işi

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Kuru toprak katmanında sıkışan kil tabakasına özellikle de kil tabakasının içinde sıkışmış kristal yapıya da çubuklar minik boşluklu altın tepkisi verir. 40x40 50x50 80x80 gibi boşluk verip içinde altın var der. Çok nadir de olsa bazen şöyle ölçüler okursunuz.. 4x7 MT 2x5 MT 2x2x3 MT gibi ve bunların içinde tekrar kapama yapar 1.2 x 2.2 , 1x 2 ,1.5 x 2.5 ölçüler verir yani boşluk içinde boşluk onunda içinde özellikle Kuzey den güneye doğru sol alt köşede altın. İlk yazdığım küçük ölçüler ile kasa veya küp , büyük ölçülerde oda içinde lahit bulduğunuzu ve derinlik olarak şaşmaz tespit ettiğiniz ölçülerin x 3 Kati derinlik tespit edersiniz. Bu durumda çok enteresan karpuz yahut el arabası büyüklüğünde kuru toprakta sıkışıp kalan mineral ile oluyor özellikle oval form almış mineral katmanında.

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Turko ustam bu yazdıklarının hepsi doğru ,
tam nokta atış yaptınız ,işte biz aynısını yaşadık
bu kadar tesadüf olmaz tek cubuk o noktaya gelince
helikopter gibi dönüyordu zor tutuyordum
öbür cubukculardada aynısı oluyordu .
tam bam teline dokundun şimdi
biz burda sınıfta kaldık çözemedik işi
O bölgede altın var ama en az 62 MT uzakta.

Kader25

Admin
@BulursamKader25 aslan abim yanlış birşey yazarsam uyar beni bazen birden çok cümle düşünüyorum sıralama karışıyor. Hatalı bilgi aktarıp vebal almayayım.
Vebal almak kasitla olur.
Sende bende ustalarimizda kasit olmaz elhamdulillah.

Net bilgimizin hilafina olursa uyaririz insallah.